Kvalifikacije za Kup Hrvatske: Pobjeda nad Krunom Osijek

vaterpolo2Volosko – Odličnu predstavu kadeta vidjeli su gledatelji na bazenu Kantride u jučerašnjoj utakmici odigranoj u sklopu kvalifikacija za Kup Hrvatske.
Iako sa samo sedam igrača i dva golmana mladi opatijski vaterpolisti pokazali su fanatičnu borbenost i disciplinu u igri te uspjeli uvjerljivo pobijediti uvijek neugodni sastav Krune Osijek sa 11 : 7.
Počelo je očekivano teško i izjednačeno, praktički gol za gol sve do poluvremena kada je rezultat glasio 5 : 5.Međutim treća četvrtina je donijela pravu rapsodiju Opatijaca koji su preciznim udarcima “izbušili” inače odličnog vratara gostiju Duvnjak Starčevića koji sinoć ipak nije bio na razini svojih mogućnosti. Ako se k tome doda da jedan od najboljih osiječkih igrača, centar Stojanović nije postigao niti jedan pogodak, nije teško uvidjeti razloge poraza Osječana.
Sa druge strane svi igrači Opatije koji su bili u igri pogodili su barem jednom suparničku mrežu i ta širina koju je sinoć imala opatijska ekipa bila je jezičac na vagi koji je na njihov konto donio dva dragocjena boda čime su znatno povećali šanse za nastup na finalnom turniru Kupa Hrvatske.