Kvalifikacije za Kup RH : Kadetima pobjeda i poraz

vaterpolo_kadeti_sm…u prvoj utakmici odigranoj u subotu Opatijci su brzo poveli sa 5 : 2…
…u nedjelju ujutro na programu je bio uzvratni susret sa zagrebačkom Mladosti…

Volosko – U nastavku kvalifikacija za plasman na finalni turnir Kupa RH kadeti Vaterpolo kluba Opatija zabilježili su pobjedu protiv Delfina te poraz u susretu s Mladosti. Iako su u obje utakmice nastupili nekompletni zbog bolesti i ozljeda, odigrali su u dva dana dvije odlične utakmice te na kraju možemo biti zadovoljni s nova tri boda koja su nas učvrstila u sredini tablice.
U prvoj utakmici odigranoj u subotu Opatijci su brzo poveli sa 5 : 2 da bi zatim gosti u trećoj četvrtini izjednačili i odveli utakmicu u neizvjesnu završnicu, u kojoj su se bolje snašli mladi opatijski vaterpolisti te predvođeni četverostrukim strijelcem Radetićem na kraju pobijedili rezultatom 9 : 6.
Bazen Kantrida
Gledatelja : 50
Suci : Jaroslav Rehak i Marko Bistre ( oba Rijeka )
Opunomoćenik HVS-a : Igor Štrucelj ( Rijeka )

Opatija : Delfin 9 : 6
( 4 : 2, 1 : 1, 0 : 1, 4 : 1 )

Opatija : Čubranić, Paradžik 1, Tončić, Krainer, Brubnjak 1, Radetić 4, Ivanković, Sušanj, Blažić 2, Frketić 1
Trener : Željko Šimac
Delfin : Žužić, Šantić 2, Stupin 1, Venier 1, Rubil 1, Corazza, Rabar, Radetić, Tembel, Čakar, Bogdanović, Ružić 1, Lilić, Poropat
Trener : Arijano Banko
U nedjelju ujutro na programu je bio uzvratni susret sa zagrebačkom Mladosti koja je samo nekoliko dana prije uvjerljivo porazila Opatijce u svom plivalištu.
Iako umorni od prethodne utakmice dečki su pružili dostojan otpor jednoj od najboljih momčadi u Hrvatskoj te je rezultat 3.56 do kraja utakmice glasio 8 : 3 za Mladost. Tada dolazi do nekoliko pogrešaka u igri domaćih vaterpolista koje Mladostaši znalački koriste za na kraju ipak uvjerljivih 12 : 3.
Suci : Marko Bistre i Jaroslav Rehak ( oba Rijeka )

Opatija : Mladost 3 : 12
( 0 : 2, 1 : 4, 0 : 1, 2 : 5 )

Opatija : Čubranić, Paradžik 1, Tončić, Krainer, Brubnjak, Radetić 2, Ivanković, Blažić, Frketić
Mladost : Topić, Vučković, Anzulović 3, Brčić, Vukasović, Dašić, Dopuđ, Kolaković, Rafaj 1, Cigelj 3, Tomić 2, Gabričević 3, Nekić, Prebeg
Trener : Nikica Gulin
___________________________________________________________________________________________
Liburnija.net; Vaše online novosti iz Liburnije – Opatija, Kastav, Matulji, Lovran i Mošćenička Draga