Kvalifikacije za Kup RH: Pobjeda kadeta, mlađi juniori neodlučeno

liburnijanet_juniori_vaterolo_sm…inicijatori velikog preokreta bili su Fran Čubranić i Ivan Popović, strijelac čak pet pogodaka…
…juniori su ipak uspjeli, fanatičnom borbenošću, iščupati veliki bod…

Volosko – U uzvratnim utakmicama kvalifikacija, odigranima na Kantridi, za Kup Hrvatske protiv Krune Osijek, opatijski vaterpolisti zabilježili su pobjedu i neriješen rezultat.
Najprije su u subotu popodne kadeti predvođeni novim trenerom Željkom Šimcem izveli pravi pothvat dostignuvši čak 5 golova zaostatka u posljednjih četvrtinu i pol da bi 37 sekundi do kraja Josip Paradžik svojim drugim golom postavio konačnih 12 : 11 za veliko slavlje mladih opatijskih vaterpolista.
Inicijatori velikog preokreta bili su u prvom redu vratar Opatijaca Fran Čubranić koji je posljednjih deset minuta zatvorio sve prilaze svom golu te izrazito realizatorski nadahnuti Ivan Popović, strijelac pet pogodaka.
Dakako da treba istaći i svesrdnu pomoć ostalih igrača posebno kapetana Radetića i mladog Marka Blažića, ali i cijele ekipe na čelu sa trenerskim tandemom Šimac – Turina.
Opatija : Kruna Osijek 12 : 11
( 1 : 4, 3 : 2, 5 : 4, 3 : 1 )

Suci : Andrej Franulović ( Rijeka ) i Goran Gavrilović ( Zagreb )
Opunomoćenik HVS-a : Igor Štrucelj ( Rijeka )

Opatija : Fran Čubranić, Josip Paradžik 2, Kristian Tončić, Ivan Popović 5, Niko Krainer, Dino Žigulić, David Stefanović, Tin Brubnjak, Ivo Radetić 3, Ivan Ivanković, Janko Jardas, Marko Blažić 2, Ivan Frketić, Andrej Fućak
Trener : Željko Šimac
Kruna Osijek : Mislav Liović, Luka Kutnjak 1, Lovro Dobrošević, Luka Topalović, Mateo Hvalec 2, Luka Tomas, Luka Serdarušić, Bruno Milošević, Kristijan Mikrut, Leonard Rebuš 2, Stjepan Posavec 2, Luka Rimac 4, Borna Privšek, Stjepan Bošnjak
Trener : Aleksandar Tompa

Liburnija.net: Detalj s utakmice... @ Kantrida

Nedeljna matineja ponudila je sraz mlađih juniora ova dva kluba i gotovo isti scenarij utakmice. Naime, nakon što su Osječani kontrolirali igru i rezultat od samog početka te imali u rukama uvjerljivih 9 : 5 samo 3 i pol minute do kraja treće četvrtine, Opatijci su ipak uspjeli fanatičnom borbenošću iščupati veliki bod.
Najbolji u domaćem sastavu bili su Dario Rakovac i Alen Možetić a kod gostiju Luka Stojanović.
Opatija : Kruna Osijek 10 : 10
( 2 : 4, 2 : 3, 2 : 2, 4 : 1 )

Suci : Andrej Franulović ( Rijeka ) i Marko Matijević ( Zagreb )
Opunomoćenik HVS-a : Davor Grubišić ( Rijeka )

Opatija : Fran Čubranić, Josip Paradžik, Edi Muškardin, Alex Krainer 1, Teodor Hraste, Ivan Popović, Matej Blažić 2, Dario Rakovac 3, Ivo Radetić 1, Mateo Rudan, Luka Orešković, Marko Blažić, Alen Možetić 3, Dominik Frković

Kruna Osijek : Ranato Paulić, Dominik Štekić 2, Luka Stojanović 3, Ivan Vrbanić 1, Tomislav Primorac, David Lukić 1, Toni Kaluđer, Toni Opačak, Luka Budak, Ivan Škojo, Filip Nadj 1, Filip Krstić 2, Josip Zeko, Sandro Mršo
Trener : Dražen Lerinc