Kvalifikacije za Kup RH : Potop na Savi

vaterpolo_pripreme…odličnan rezultat u prvoj četvrtini, bio je plod slabije realizacije Mladostaša…
…bolji od ostalih u opatijskim redovima bili su trostruki strijelac Matej Blažić i vratar Čubranić…

Volosko – Pravu rezultatsku katastrofu doživjeli su mlađi juniori u kvalifikacijskoj utakmici protiv Mladosti na bazenu uz Savu. Iako se očekivao poraz od možda i najvećeg favorita za osvajanje kupa ipak je prije početka tinjala nada da bi se moglo parirati fizički jačim i starijim igračima zagrebačkog kluba makar u jednom dijelu utakmice.
Međutim, nakon odličnog rezultata u prvoj četvrtini koji je bio više plod slabije realizacije Mladostaša i izvrsnih obrana Čubranića nego dobre igre Opatijaca, kola su u nastavku krenula nezaustavljivo nizbrdo sve dok na semaforu nije zasvijetlio konačni rezultat 24 : 6 za domaćina.
Očigledna je bila impresioniranost ambijentom i samim protivnikom tako da su čak i oni najiskusniji pravili neshvatljive pogreške kojih je krajnji zbroj bio čak sedam krivih dodavanja i osam izgubljenih lopti iz kojih su nekontrolirano curile brze kontre za lagane pogotke Mladostaša.
Bolji od ostalih u opatijskim redovima bili su trostruki strijelac Matej Blažić i već spomenuti vratar Čubranić.
Mladost : Opatija 24 : 6
( 3 : 2, 8 : 2, 9 : 1, 4 : 1 )

Suci : Milenković i Žižak ( oba Zagreb )
Opunomoćenik HVS-a : Aleksandar Černi ( Zagreb )

Mladost : J. Živković, Buljan 1, Mijatović 2, Gagulić 4, Schonwald 2, Milković 4, Lovasić 4, Čular 1, Brkić 1, I. Živković 3, Jajčinović, Knežević 1, Kormanić 1, Maršić
Trener : Hrvoje Hrestak
Opatija : Čubranić, Paradžik, Krainer, Popović, Mat.Blažić 3, Rakovac 2, Radetić, Rudan 1, Mar. Blažić, Možetić, Frković