Kvalifikacije za PH: Mlađim juniorima pobjeda, kadetima poraz

vaterpolo_kadeti_trener…Opatiju je predvodio izvanredni Ivo Radetić sa sedam pogodaka…
…gosti koriste slabiji period igre opatijskih vaterpolista te polovicom posljednjeg dijela dolaze do izjednačenja…

Volosko – U nastavku kvalifikacija za prvenstvo Hrvatske kadeti i mlađi juniori ugostili su na Kantridi svoje suparnike iz Osijeka te zabilježili polovičan uspjeh.
U prvoj utakmici odigranoj u u utorak kadeti su nakon velike borbe i neizvjesne utakmice poklekli u zadnje dvije i pol minute kada su Osječani iskoristili nekoliko grešaka Opatijaca i stigli do vrijedna tri boda. Opatiju je predvodio izvanredni Ivo Radetić sa sedam pogodaka, međutim nije imao dovoljnu podršku u ostalim igračima, pogotovo onim iskusnijima.
Opatija : Kruna Osijek 11 : 14
( 3 : 3, 5 : 5, 1 : 2, 2 : 4 )

Opatija : Čubranić, Paradžik 1, Tončić, Popović 1, Niko Krainer, Žigulić, Bernetić, Brubnjak, Radetić 7, Ivanković, Sušanj, Marko Blažić 1, Frketić 1, Fućak
Trener : Kancijanić Danijel
Kruna Osijek : Liović, Kutnjak 4, Dobrošević, Topalović, Tomas 1, Serdarušić, Milošević 2, Mikrut 1, Rebuš 2, Rimac 4, Privšek, Bošnjak
Trener : Tompa Aleksandar
U subotu ujutro u bazen su uskočili isti protivnici samo u kategoriji mlađih juniora. Nakon početnog ispitivanja snaga i rezultata 0 : 0 u prvoj četvrtini Opatijci se krajem drugog dijela odvajaju na dva gola razlike, a po završetku treće četvrtine rezultat je 6 : 3 u njihovu korist. Međutim gosti koriste slabiji period igre opatijskih vaterpolista te polovicom posljednjeg dijela dolaze do izjednačenja 6 : 6 ponajviše zahvaljujući strijelcu četiri gola Stojanoviću.
Da bodovi ipak ostanu na Kantridi, pobrinuo se kapetan domaće momčadi, Rakovac 15 sekundi prije kraja utakmice.
Opatija : Kruna Osijek 7 : 6
( 0 : 0, 4 : 2, 2 : 1, 1 : 3 )

Opatija : Čubranić, Paradžik, Muškardin, Alex Krainer 2, Vrdoljak 1, Matej Blažić, Rakovac 2, Radetić 1, Rudan, Hraste, Možetić 1 , Frković
Kruna Osijek : Duvnjak – Starčević, Kutnjak, Stojanović 4, Zeko, Primorac 1, Nadj, Kaluđer, Opačak 1, Dobrošević, Škojo, Rebuš, Krstić, Mršo
Trener : Bešlin Miroslav