Kvarnerska rivijera: Rijeka nadigrala Veneziju i izborila finale

kvarnerska_rivijera_2016_rijeka_01

Rijeka je u utakmicu krenula udarcem Miroslava Iličića, a prva velika prilika pripala je gostima. Bolgan je potegnuo, a lopta je završila na vratnici. Nakon promašaja Dukađina (14′) i Črnka (15′) iz izglednih prilika, stigao je pogodak u 17. minuti.

Kostrena – Nogometaši Rijeke pobijedili su Veneziju 3:0 u polufinalu 64. izdanja Kvarnerske rivijere i u nedjelju će u finalu igrati protiv Akademije Abuja (Stadion HNK Rijeka, 19 sati) koja je u drugom polufinalu bila bolja od Dinama 2:1. Riječki nogometaši odigrali su još jedan odličan susret na turniru u pet dosad odigranih utakmica nisu još primili niti jedan pogodak. Rijeka je od prve minute visokim pritiskom natjerala nogometaše Venezije na pogreške spriječivši bilo kakvu mogućnost da razviju igru.

Črnko je izveo korner, a braniči Venezije očistili su loptu. Črnko je ponovo ubacio lijevom nogom u pet metara, najbrži je bio Iličić i pospremio je loptu u mrežu – 1:0.

Venezia je pokušavala udarcima s dvadesetak metara, ali pokušaji Rodea (25′) i Bolgana (27′) otišli su daleko od gola. U 29. minuti Modrić je ubacio s lijeve strane, Šantek je uspio iščeprkati loptu pred golom, ali nije uspio svladati vratara Venezije. Minutu kasnije Dukađin se izborio za loptu na centru, sjurio do kaznenog prostora i poslužio Črnka, ali udarac je otišao iznad grede.

Drugo poluvrijeme na otvaranju nije donijelo previše prilika. Rijeka je svoj trenutak dočekala u 61. minuti. Pogreška posljednje linije otvorila je priliku Iličiću koji se dočepao lopte, ušao u kazneni prostor i poentirao – 2:0.

Treći gol stigao je u 70. minuti i najbolje je oslikao riječku igru. Modrić je izborio loptu na rubu kaznenog prostora s lijeve strane i odigrao za Iličića koji se lažnjakom riješio pratnje. Uslijedio je ubačaj, a Flego je sjajnim trzajem glavom zatresao mrežu – 3:0.