Lea Vukoja iz Viškova osvojila je naslov europske prvakinje u karateu za mlađe seniorke

Čestitku i ponos na ovom sjajnom rezultatu iskazala je i načelnica Općine Viškovo

Tampere/Rijeka – Lea Vukoja iz Viškova osvojila je naslov europske prvakinje u karateu za mlađe seniorke u kategoriji do 68 kg na EP u finskom gradu Tampereu.

Kako prenosi HRT, na putu do finala bila je slobodna u 1. kolu, a u nastavku je svladala predstavnicu Azerbajdžana Zahru Aliverdiyevu 8-0, Finkinju Elinu Lahtonen 2-0 i Belgijanku Nesrine Bougrine 5-1, a u finalu je bila bolja i od Francuskinje Natanaele Flamand 9-5.

Čestitku i ponos na ovom sjajnom rezultatu iskazala je i načelnica Općine Viškovo, Sanja Udović koja je istaknula kako je ovo „još jedan dokaz da se svakodnevni treninzi, trud, zalaganje i ulaganje u sebe itekako isplate“. – Naša mještanka i dugogodišnja stipendistica Lea Vukoja osvojila je naslov europske prvakinje u karateu za mlađe seniorke u kategoriji do 68 kg na Europskom prvenstvu u finskom Tampereu. Čestitam Lea tebi i tvom timu, ponosna sam što zahvaljujući tebi Viškovo ima još jedan vrhunski sportski rezultat, objavila je načelnica Udović.