Liburnijski derbi: Draga i Mune podijelili bodove – sucu pripalo drugo poluvrijeme

Ne štiteći igru, već samog sebe razmahao se kartonima tijekom utakmice tako da su svi odahnuli kad je konačno odsvirao kraj. Sramota, jer pet golova u prvom poluvremenu, otvorena i dopadljiva igra obje momčadi sugerirale su da bi to moglo biti lijepo i ugodno popodne za sve ljubitelje nogometa.

Mošćenička Draga – Susret dva kluba s Liburnije završio je nakon 90 minuta podjelom bodova, nakon dva sasvim različita poluvremena.

Početak utakmice nije slutio da će gosti odnijeti ni bod, a kamo li biti u prilici da odnesu i sva tri. Već u 5. minuti Draga je došla u vodstvo pogotkom Kereša. No gosti odmah uzvraćaju i pogotkom Klića u 8. minuti i izjednačuju rezultat. U 15. minuti isti igrač dovodi goste u vodstvo i kad se očekivalo da će Mune zatvoriti prilaze svom golu Rukavina postiže drugi zgoditak za domaćina. Tek što je lopta krenula sa centra, nakon centaršuta u domaći šesnaesterac najpribraniji je ponovno bio Klić i vraća vodstvo gostiju 2 : 3.

I to je sve što se o igri na Slatini može napisati jer je drugo poluvrijeme obilježio danas krajnje nesigurni i u procjenama očajno loš glavni sudac Lukić. Toliko je iziritirao gledatelje na tribinama svojim odlukama da je gotovo otvorena kladionica na koji će način ”pogurati“ domaćine. Propustio je uvažiti signaliziranje zaleđa od strane svog pomoćnika, dosuđivao prekršaje na rubu šesnaesterca domaćina koje je samo on vidio i konačno dosudio kazneni udarac kojeg nitko na stadionu i gledalištu nije vidio. Neumoljivi izvođač bio je Frolja te je u 70. minuti domaćin izjednačio. Kako je to izgleda bio rezultat koji je on zaključio da mora biti i konačni, ili je shvatio da je pretjerao, iz samo njemu znanih razloga poništio je regularan gol domaćina u nastavku igre. Ne štiteći igru, već samog sebe razmahao se kartonima tijekom utakmice tako da su svi odahnuli kad je konačno odsvirao kraj. Sramota, jer pet golova u prvom poluvremenu, otvorena i dopadljiva igra obje momčadi sugerirale su da bi to moglo biti lijepo i ugodno popodne za sve ljubitelje nogometa.

Draga i Mune upisale su po bod na svoj ”konto“ i u slijedećem će se kolu 04. travnja ogledati s dvije otočne momčadi: Draga putuje na Rab, a Mune dočekuju OŠK Omišalj.

1.ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 16 KOLO
DRAGA – MUNE 3:3

Igralište Slatina. Gledatelja 100.
Sudac: Antun Lukić (Kastav)
Strijelci: 1:0 Kereš (5) 1:1 Klić (8), 1:2 Klić (15) 2:2 Rukavina (30) 2:3 Klić (31) 3:3 Frolja (70-11m)
Žuti kartoni: Živković, Topić (Draga), Šokčić, Švrljuga, Stanić, Ivančević (Mune)
Crveni karton: Ivančević (86 – drugi žuti)

DRAGA: Ramović, T. Sinožić (46′ Tokić), Živković, Tkalčević, Ferenčak (80′ F. Sinožić), Krnjatić, Šerifi (71 Hlanuda), Rukavina (60′ Janjetić), Kereš, Frolja, Topić (86′ Đuga)

MUNE: Čituljski, Šokčić, Cetina, Beni, Pešut (46′ Žunić), Dramac, Švrljuga, Dukić, Klić (76′ Ivančević), Šneler, Stanić (84′ Posarić)