Marko Sekulić pobjednik Međunarodne regate Volosko open

wind_surf_sm1…drugog dana natjecanja vjetar nije išao ‘na ruku’ organizatorima…
…jedina natjecateljica, Vedrana Brnčić iz DSNM Volosko, natjecanje je završila kao 19-to plasirana…

Volosko – Član KJD “Zagreb” Marko Sekulić pobjednik je međunarodne regate za daskaše – windsurf kategorija slalom, što se pod nazivom Volosko open 2011 održavala 3. i 4. rujna na regatnim poljima uvale Preluka ispred Opatijske rivijere u organizaciji Društva sportova na moru Volosko.
Regata se bodovala za Kup Hrvatske i Kup Voloskog, a na njoj je nastupilo 28 natjecatelja i jedna natjecateljka iz Italije, Slovenije i Hrvatske.
– Prvog natjecateljskog dana po tramontani od 15 do 20 čvorova odvoženi su kroz kvalifikacije u dvije grupe jedan kompletan plov i pola drugoga, dok je drugog dana vjetar iznevjerio. Tradicionalna prelučka tramontana bila je preslaba, pa su se unatoč nekoliko starteva i prekida natjecatelji vratili na kopno neobavljenog posla, kazao nam je organizator regate Fernando Kirigin.
S obzirom da su već prvog dana ispunjeni svi uvjeti za pravovaljanost regate postignuti su rezultati bili važeći za konačan plasman na Volosko openu 2011, a on je slijedeći:
1. Marko Sekulić (KJD Zagreb)
2. Tonko Rameša (YC Kornati, Murter)
3. Marko Petković (KJD Jadrija, Šibenik)
4. Vido Jeramaz (KJD jadrija, Šibenik)
5. Fernando Kirigin (DSNM Volosko)
6. Marko Makek (DSNM Volosko)
7. Mitia Kalčič (Slovenija)
8. Bruno Alexsis (Italija) itd.
Jedina natjecateljica, Vedrana Brnčić iz DSNM Volosko, natjecanje je završila kao 19-to plasirana.