MNK Gorovo: Opatijci pobjednici finala Kupa Regije Zapad

...ilustracija...

…ilustracija…

Svakome je pripalo po poluvrijeme, a pobjednik se odlučio izvođenjem kaznenih udaraca gdje se iskazao vratar Opatijaca Moreno Milenković koji je obranio dva udaraca protivniku.

Delnice / Opatija – MNK Gorovo iz Opatije pobjednik je Malonogometnog kup zapadne regije te se plasirao u drugi krug ovog natjecanja. Dočekati će ih jedan od velikana ovog sporta MNK Nacional iz Zagreba ili MNK Split Tommy, ovisno o koeficijentu kojeg imaju ti klubovi. Opatijci su prvo mjesto osvojili pobjedama protiv MNK Kvarner, MNK Albona, te u finalu pobijedivši MNK Otočac – nakon izvađanja kaznenih udaraca.

Osvajači Kupa...

Osvajači Kupa…

Utakmica, koja se igrala u dvorani u Delnicama bila je od početka atraktivna, prepuna odličnih poteza, natjecateljskog ritma, ali i pomalo gruba i s mnogo oštrih startova s obje strane. Može se reći “prava ljepotica”, a preko 250 gledatelja moglo je biti zadovoljno viđenim, odlična promocija ovog sporta u goranskom kraju. Posebna je zanimljivost što na klupi MNK Gorova ove sezone kao predstavnik kluba sjedi jedna djevojka. Dvadesetogodišnja Dora Brkić jedina je djevojka koja je u povijesti lige obavljala funkciju u nekom klubu.

Opatijci su poveli vrlo rano golom Davora Kovčalije, povisuje Marko Malić, dok za 3-0 pogađa ponovo Davor Kovčalija iz slobodnog udarca s lijeve strane, pored živog zida u golmanov bliži kut. Bio je to jedan od najljepših golova ove sezone. Prvo poluvrijeme pripalo je tako Opatijcima, dok su u drugom neobjašnjivo potonuli i primili 3 jeftina pogotka i time kompromitirali odličnu igru u prvom djelu. Svakome je pripalo po poluvrijeme, a pobjednik se odlučio izvođenjem kaznenih udaraca gdje se iskazao vratar Opatijaca Moreno Milenković koji je obranio dva udaraca protivniku. Iz redova Gorova pogađali su Davor Kovčalija, Marko Malić, Ivan Tomić, a pobjednički pogodak postigao je Mario Kovčalija, dok je neprecizan bio Đerđ Kurti. Opatijce je tijekom utakmice glasno bodrilo 20-ak navijača predvođenih djevojkama iz RK Liburnije koje su u Delnice došle podržati dečke iz prijateljskog kluba.

MNK GOROVO – MNK OTOČAC 7:6-6m (3:3)
Dvorana Delnice
Gledatelja: 250
Suci: Dujmić (Jurdani), Pavlešić (Rijeka). Delegat: Aladzić (Rijeka).
Strijelci: 1:0 Kovčalija (3′), 2:0 Malić (6′), 3:0 Kovčalija (10′), 3:1 Krznarić (32′), 3:2 Mataija (35′), 3:3 Čurćić (36′)

GOROVO: Milenković, Vadlja, Kovčalija, Durbić, Kirigin, Malić, Tomić, Mujakić, Kovčalija, Ziganto, Kurti.

OTOČAC: Brajković, Mataija, Draženović, Kostelac, Ostović, Banić, Krznarić, Čurčić, Sladović, Rudelić, Anić, Krznarić, Šporčić.