MNK Gorovo: Pobjeda u gostima

mnk_gorovo_albona_sm…domaćini su bili kompletni dok se ekipa gostiju suprotstavila u desetkovanom sastavu sa samo jednom zamjenom i rezervnim vratarom…
…ovom možda ne najljepšom, ali definitivno najdramatičnijom pobjedom “Gorovo” ostaje na diobi prvog mjesta lige…

Opatija – Zadnje kolo prvog dijela prvenstva vodi nas u Otočac, do sada neosvojivu tvrđavu za ekipu MNK “Gorovo”. MNK “Otočac”, klub slavne prošlosti, ove godine nije briljirao u gostujućim utakmicama, pa iz tog razloga nije pri samom vrhu ljestvice gdje smo ga navikli gledati minulih godina. Upravo zato im je ova utakmica protiv “Gorova” bila još značajnija te su igrali pod imperativom pobjede.
– Naša ekipa dolazi na gostovanje, respektirajući protivnika, svjesna da nikad dosad nije osvojila ni bod u Otočcu, ali i napokon puna samopouzdanja u svoje mogućnosti nakon fantastično odigranog derbija i briljantne pobjede protiv “Kastva” u prošlom kolu, kazao je Davor Mažuran, kapetan ekipe MNK Gorovo.
Domaćini su bili kompletni dok se ekipa gostiju suprotstavila u desetkovanom sastavu sa samo jednom zamjenom i rezervnim vratarom što je uvelike utjecalo na igru. Utakmica je počela sa klasičnim ispitivanjima snage koje je trajalo nekih desetak minuta.
Nakon toga igrači “Gorova” počinju nizati prilike, no u trenutku kada je gostujući gol “visio u zraku”, domaćin zabija pogodak iz jedne solo akcije. Nakon primljenog pogotka, gosti još više podižu tempo i dvije minute prije kraja prvog poluvremena poravnavaju na 1:1 prvijencem mladog igrača Denija Samardžije i s tim se rezultatom odlazi na odmor.
Na otvaranju drugog poluvremena domaćin opet prelazi u vodstvo: jednu odbijenu loptu na drugoj vratnici posprema u mrežu njihov napadač na radost domaćih navijača. Ovaj gol nije poremetio igru gostujuće ekipe, što je bilo očekivano, već ona kreće još odlučnije prema naprijed te sredinom poluvremena izjednačava golom Tomića, koji iz prve puca te pogađa malu mrežicu, na izvrsno proigravanje Stojaka, koji osim golova na koje nas je navikao svoj repertoar obogaćuje i asistencijama, dokazujući kako postaje zreliji te uistinu kompletan igrač. Pogodak je još više ohrabrio Opatijce koji kreću u pohod na sva tri boda. Domaćini se brane žustro, u pojedinim trenucima i grubo, što suci sankcioniraju prekršajima tako da u 17 minuti nastavka gosti imaju prigodu iz akumuliranog udarca s 9 metara. U igru ulazi Stojak kako bi ga izveo, a sa tribina se čuju salve zvižduka i negodovanja na njegov račun zbog prethodne burne reakcije na grub i nepotreban start domaćeg braniča. Ni navijači, ni odlični suparnički vratar nisu ga uspjeli omesti u namjeri da realizira kazneni udarac, štomu i polazi za nogom nakon poslanog projektila, kojeg je vratar uspio dodirnuti, ali ne i neutralizirati. Gosti prelaze u vodstvo.
Nakon toga, domaći trener traži minutu odmora i uvodi igrača umjesto vratara u zadnje tri minute susreta. Ulazimo u posljednju minutu, a tri boda se čine nikad bližima za goste, sve dok iz jednog nesporazuma Stojak-Samardžija lopta dolazi do domaćeg napadača koji zabija i zahvaljuje na poklonu.
Činilo se da se povijest ponavlja i da će Opatijci još jednom napustiti Otočac bez pobjede. Bila bi to repriza prošlogodišnjeg ogleda, čega su svjesni i domaćini pa nastavljaju igrati s petoricom u polju, ne dopuštajući gostima ni trenutka predaha. Kad se već činilo da će utakmica završiti u egalu, jednu odbijenu loptu na gostujućoj polovici Tomić zahvaća iz okreta, ne gledajući gdje je suparnički gol, vođen instinktom kakvog posjeduju najveći golgeteri te je šalje prema nebranjenoj protivničkoj mreži. Tih dvije-tri sekunde što je lopta putovala, bile su najduže na cijeloj utakmici. Sve oči simultano su pratile i stanje na semaforu i pratile hoće li prije lopta ući u mrežu i ili će prije toga isteći vrijeme. Na veliko razočarenje publike i domaćina, a na neopisivu radost gostiju, lopta prethodno “liznuvši” unutarnju vratnicu ulazi u gol tri sekunde prije kraja susreta za konačnih 3:4 i slavlje za goste može početi. Ovom možda ne najljepšom, ali definitivno najdramatičnijom pobjedom, “Gorovo” ostaje na diobi prvog mjesta lige što je uistinu veliki pothvat, budući je malo tko taj scenarij smatrao mogućim na početku sezone.

Liburnija.net: Ekipa MNK Gorovo