MNK Gorovo: Pobjeda u nastavku sezone

liburnijanet_mnk_gorovo_pesekani…tvrda, ali fer i korektna utakmica jamstvo je da će se ovo proljeće u Opatiji igrati kvalitetan i atraktivan futsal…
…u nastavku teksta pročitajte izvještaj koji je sastavila ekipa MNK Gorovo…

Opatija – Prva utakmica nastavka sezone 2. HMNL-zapad bila je prava poslastica za malobrojne gledatelje u dvorani Gorovo u Opatiji.
U 10. kolu ugostili su prijatelje iz Senja, MNK Uskok. Potpuno zaslužena pobjeda od čak 7 – 2 odlična je uvertira za proljetni dio u kojem se nadamo popraviti plasman na tablici. Utakmica je započela tradicionalnim odmjeravanjem snaga koje je trajalo čak 16 minuta kada je ponajbolji pojedinac susreta Dominko Stojak svojim prvim golom u dresu Gorova načeo vratara Blaževića. Premda smo dominirali tjekom cijelog susreta, u početnoj fazi utakmice nismo uspjevali probiti čvrstu obranu Senjana. Nizale su se prilike i poluprilike, ali obje obrane su fenomenalno odradile svoj dio posla.
Kristijan Brajković i kapetan Duško Novković zatvorili su sve prilaze našem golu, a pokoju zalutalu loptu suvereno je zaustavljao golman Milenković. Stojak je postigao prvi gol u polukontri, kada su naša tri igrača bila na njihovog posljednjeg čovjeka obrane, on je solo prodorom postigao gol za 1-0. Dvije minute poslije, debitant u dresu Gorova, Tihomir Zemanek postiže svoj prvi gol u kontri koju je sam inicirao i povisuje na 2 -0. Minutu prike odlaska na odmor, za 3 -0 zabija “dobri duh” ekipe Davor Mažuran također svoj prvi gol za najdraži klub. S 3 -0 odlazimo na odmor, a prvih nekoliko minuta drugog djela Senjani su ozbiljno priprijetili što je rezultiralo odličnim golom Tote Lopca koji je smanjio na 3 – 1. Stojak nastavlja svoju dobru večer i minutu kasnije povečava na 4 – 1. U slijedećih deset minuta igre, Senjani su ubacili u višu brzinu te su se naši dečki morali dobrano potruditi da ne prime još koji pogodak. U ovoj fazi utakmice do izražaja je došao taktički napredak naše igre u odnosu na prvi dio sezone, već spomenuti Brajković i Novković, te Petričić, Tomić i Golemac, odradili su lavovski dio posla.
Obje ekipe napravile su po 5 akumuliranih prekršaja te se čekao svaki prekršaj kako bismo vidjeli izvođenje kaznenih udaraca s 10 metara. Zemanek razbija neizvjesnost i neobičnim golom za 5 -1 zaokružuje svoj učinak u premijernom nastupu na dva gola. Prvi kazneni udarac s 10 metara dosuđen je za nas, a neprecizan je bio Stojak koji se zatim iskupljuje s još dvama pogocima u 38. minuti susreta. Posljednje minute bile su prilično zanimljive, pogotovo što je dosuđen penal za protivničku momčad nekoliko sekundi prije kraja. Trener Gibičar uvodi rezervnog golmana Širolu koji brani penal i izaziva ovacije publike. No, u slijedećem napadu kapetan gostiju Denis Opala zabija za konačnih 7 – 2.
Tvrda, ali fer i korektna utakmica jamstvo je da će se ovo proljeće u Opatiji igrati kvalitetan i atraktivan futsal. Veseli činjenica da je trener Tihomir Gibičar u našu igru uveo nekoliko bitnih promjena poglavito u taktičkom djelu. Pomalo iznenađujuće su na popisu igrača za utakmicu osvanula imena Mažurana, Stojaka i Zemaneka, koji se do sada nisu previše naigrali, a upravo su oni bili strijelci svih pogodaka na utakmici. Također nam je drago što su se Nikola Kirigin, Matej Kučinić i Marin Golemac aktivirali i odigrali svoju prvu utakmicu u dresu Gorova. Nedostatak Bagića, koji je odrađivao kartone nije se posebno osjetio, ali se veselimo što će nam u slijedećim utakmicama biti na raspolaganju.
Slijedeći vikend gostujemo u Otočcu, protiv trenutno drugoplasiranih te će nam ta utakmica biti prekretnica. Nadamo se najboljem, a ukoliko budemo odigrali kao protiv Uskoka, zasigurno rezultat neće izostati.
SUBOTA, 05.03.2011.
OPATIJA, DVORANA GOROVO, 15.00

SUCI: Manojlovski i Vasiljević
DELEGAT: Malovac

STRIJELCI: 1-0 Stojak, 2-0 Zemanek, 3-0 Mažuran, 3-1 Lopac, 4-1 Stojak, 5-1 Zemanek, 6-1 Stojak, 7-1 Stojak, 7-2 Opala
MNK GOROVO: Milenković, Zemanek, Kučinić, Golemac, Brajković, Petričić, Kirigin, Stojak, Mažuran, Tomić, Širola, Novković
MNK USKOK: Blažević, Opala, Katalinić, Vila, Lopac, I. Glavičić, K. Glavičić, Prpić, Trenčev