Nogometaši Muna uspješniji od ekipe Borca

Ovom pobjedom NK Mune su nakon 5 kola zasjele na drugo mjesto 1. Županijske lige sa 4 pobjede i jednim porazom, te u pobjedničkom ozračju odlaze na gostovanje u Rijeku, na utakmicu s NK Zametom.

Mune – Nastavlja se pobjednički niz NK Mune. Sunčano i ugodno vrijeme privuklo je 70-tak gledatelja na Mune usprkos događanjima u Kastvu povodom Bele nedelje i koji su u konačnici napustili sportski kamp zadovoljni rezultatom nego li viđenom igrom.

Utakmica koja se neće pamtiti po nekoj upečatljivoj igri već više po nesigurnoj izvedbi sudačke trojke koja je utakmicu bespotrebno dovela na rub incidentnosti, započela je terenskom inicijativom domaćina koji je istrčao na teren u nekoj novoj, neobičnoj formaciji. Osim zadnjeg reda, uloge svih drugih igrača bile su ispremiješane i to je imalo za posljedicu da je Borac, unatoč terenskoj inicijativi domaćina, poveo u 10 minuti preko Vidića. Nakon izgubljene lopte domaćeg braniča na lijevoj strani terena, slijedio je centaršut i gostujući igrač s brojem sedam je nečuvan, bez problema, loptu pospremio u mrežu Muminovića. Nakon 16 minuta igre, bolje rečeno mučenja lopte, Mune su izjednačile. Uigrana kombinacija donijela je rezultat. Slobodan udarac s desne strane izveo je Grbac, loptu proturio kroz šumu nogu do Šnelera, a on je neobranjivo poslao u mrežu. Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

Drugo poluvrijeme Mune su ipak započele u svojoj standardnoj formaciji, uz napomenu da je Dubrović zamijenio Grbca koji je emotivno reagirao na cijeli niz neobjašnjivih odluka glavnog suca i praktički bio stalno na rubu dobivanja drugog žutog kartona, odnosno isključenja. I dalje su se igrači i publika više iščuđavali odlukama sudačke trojke na štetu i jedne i druge ekipe nego što su uživali u igri. U 49′ minuti u igru je ušao i Kulušić, povratnik u ekipu nakon gotovo godine pauze. Njegovim uvođenjem napravljen je dodatni pritisak na zadnju liniju obrane Borca te dobivena nova kvaliteta u skok igri. Kao posljedica takvog pristupa u 77′ uslijedila je i akcija iz koje je Šneler postigao i svoj drugi pogodak. Lopta je na nekih 20 metara došla do njega, Kulušić i Kalinić su malo ”razvukli” obranu Borca, a Šneler neobranjivo poslao loptu u lijevi gornji kut Kutijinog gola.

Do kraja utakmice bilo je još par pokušaja šuta na gol gostiju, ali sve su te lopte završile dugo od cilja i nisu predstavljale nikakvu opasnost za gostujućeg vratara. S druge strane treba istaknuti da tijekom cijele utakmice Muminović, osim primljenog zgoditka, nije imao niti jednu intervenciju zbog udarca u okvir gola, a da je zadnji obrambeni red negdje od 20-te minute utakmice funkcionirao poput ”švicarske urice”, pouzdano i sigurno.