Nakon teškog poraza u Koprivnici nogometaši Rijeke ostali bez finala kupa RH

...ilustracija...

…ilustracija…

Rijeka nije uspjela sačuvati prednost iz prve utakmice kada je na domaćem travnjaku slavila 2:1, a Slaven je požrtvovnom igrom stigao do vrijednog rezultata.

Koprivnica – Nogometaši Rijeke poraženi su od Slaven Belupa 0:3 u uzvratnoj utakmici polufinala Kupa Hrvatske, te su tako drugu godinu zaredom okončali nastup u polufinalu ovog natjecanja. Rijeka nije uspjela sačuvati prednost iz prve utakmice kada je na domaćem travnjaku slavila 2:1, a Slaven je požrtvovnom igrom stigao do vrijednog rezultata.

Rijeka je kvalitetnije ušla u utakmicu u odnosu na subotnji ogled u Koprivnici. Već u drugoj minuti stigla je velika prilika. Brezovec je lijepo ubacio iz slobodnog udaraca, ali Samardžić, koji je ostao sam na sedam metara, nije najbolje zahvatio loptu glavom i propala je prilika da se već na otvaranju utakmice

Nakon te situacije valja izdvojiti i ubačaj Brezovca u 20. minuti kada je lopta preletjela sve u kaznenom prostoru, ali na kraju je prošla kraj vratnice. Na drugoj strani svi pokušaji Slaven Belupa svodili su se na dalekometne udarce koji nisu ozbiljnije ukrotili riječki gol.

Slaven je strpljivo čekao priliku i dočekao u 43. minuti. Nakon brze akcije po lijevom boku Delić je ubacio, Ozobić kratko odbio loptu glavom i ona je došla do Ejupia koji je potegnuo i lopta je od grede završila u mreži – 1:0.

Slaven je dobro krenuo i u drugi dio. Ejupi je bio opasan prvi svakoj dugoj lopti, a nakon prekršaja Samardžića na lijevom boku stigao je drugi gol.

Ozobić je ubacio loptu iz slobodnog udarca, Delić je propustio kroz noge i ona je završila u mreži – 2:0. Nakon drugog pogotka Rijeka je pritisnula. Brezovec je u 61. minuti lijepo proigrao Tomasova u kaznenom prostoru, ali obrana domaćina opet je dobro reagirala.

Slaven je novu priliku dočekao u 73. minuti. Nova pogreška u obrani Rijeke rezultirala je ubačajem Ozobića. Delić je smirio loptu i gurnuo je za Nikolu Pokrivača koji je ostao sam u kaznenom prostoru i lako matirao Vargića – 3:0. Pogotkom Pokrivača Slaven je potvrdio prolazak u finale Kupa Hrvatske.