Nakon tri poraza Opatijci ostvarili domaću pobjedu

nk_opatija_spansko_2016

Zahvaljujući raspoloženom vrataru Rasporu, koji je obranio sve što je trebalo, domaća mreža ostala je netaknuta…

Opatija – U 20. kolu 3 HNL Zapad, Opatijci su ugostili ekipu Španskog i prekinuli niz od tri uzastopna poraza. Pred 100-tinjak gledatelja, po optimalnim uvjetima za igru, igrači u crno-bijelim dresovima, s dva zgoditka u prvih 20 minuta utakmice riješili su pitanje pobjednika ove utakmice.

Susret je ponudio dva različita poluvremena, u prvom potpuna dominacija Opatija, dok su u drugom poluvremenu gosti bili puno agilniji i bolji protivnik, ali za razliku od domaćina, nisu znali iskoristiti svoje prigode, ponajviše zahvaljujući sigurnom domaćem vrataru Rasporu, koji je, bez sumnje, u drugom poluvremenu bio najbolji igrač na terenu, dok u prvom poluvremenu nije imao niti jednu intervenciju.

Opatijci su poveli već u prvom ozbiljnijem napadu, u 6′, kad je Šolić prebacio lijevog braniča gostiju, što je T.Rudan znalački iskoristio i ubacio loptu točno na glavu osamljenog Matea Monjca, kojem nije bilo teško s 5m loptu pospremiti, ispod vratara gostiju za vodstvo 1 : 0. U 12′ i 19′ mogli su domaći povećati svoje vodstvo, ali su vrlo izgledne prilike i udraci unutar 16 m, Monjca i Krešića završili u bloku gostujuće obrane, dok je snažan i precizan udarac Krešića u 19′ vratar gostiju uspio skrenuti u korner. No, u 21′ vratar gostiju, nakon što je udarac Šolića s 18 m uspio obraniti, odbijenu loptu dočekao je T.Rudan i s 15 m poluvolejem neobranjivo pogodio suprotan kut, za 2 : 0. Najopasniji domaći igrač u prvom poluvremenu, Monjac, u 27′ nakon što se efektno oslobodio svog čuvara, dobro je , iskosa s lijeve strane opalio, no njegov udarac otišao je tik pokraj lijeve vratnice. Jedinu prigodu, u prvom poluvremenu, gosti su imali u 43′ kad je Vedriš prekinuo kontru domaćih, sjurio se potom po lijevoj strani, ušao u 16-terac domaćih i snažno opalio, ali je lopta otišla pokraj suprotne stative.

U drugom poluvremenu, osim iznenadne prilike koja se u 48′ ukazala T.Rudanu ( nakon greške Maćešića ), kad je mogao i trebao zabiti, u prvih 20 minuta, gosti potpuno preuzimaju inicijativu, domaći neprepoznatljivi ( zamjena i neke interne promjene u sustavu potpuno su oslabile igru ) te se igralo uglavnom samo na polovici Opatijaca. U tom periodu, gosti su stvorili više prigoda, no zahvaljujući raspoloženom vrataru Rasporu, koji je obranio sve što je trebalo, domaća mreža ostala je netaknuta. Nakon što su se domaći ponovo “presložili” ( Erceg iz vezne linije vraćen na beka, Kovačević s beka u vezu, te Šolić iz špice vraćen u vezu ), uspostavljena je ponovo ravnoteža u igri, te su domaći rutinski utakmicu priveli kraju i upisali zasluženu pobjedu.

3. HNL ZAPAD
Datum: 25.03.2016.
Kolo: 20
Kategorija: SENIORI
Igralište: NK Opatije
Suci: Danijel Starčević ( Pula ),Diego Biljuh ( Marčana ), Sebastijan Katič ( Buje ),4.sudac; Mateo Čalić ( Marčana )
Delegat: Jelena Jurić ( Kastav )