Neuspješan nogometni vikend za mlade nogometaše Opatije

Negativan dojam, proteklog vikenda samo su djelomično popravili stariji morčići koji su u prijateljskom ogledu s Halubjanom pobijedili s 6:0, dok su mlađi morčići poput kadeta i juniora, doživjeli poraz 2:3 također u prijateljskom ogledu s Halubjanom.

Opatija – Jesenski dio natjecateljske sezone 2012/2013 za sve uzraste mlađih kategorija opatijskih nogometaša nije počeo najbolje. I dok se od mlađih i starijih pionira u okršajima s ekipama HNK Rijeke nije moglo očekivati pozitivan rezultat, od kadeta i juniora se ipak očekivalo puno više, obzirom da su s istim protivnicima nedavno igrali u Županijskom Kupu u kojima nisu doživjeli poraze.

HNK RIJEKA – NK OPATIJA 8 : 1 ( 3 : 1 )

NK OPATIJA: Vrkić, Gecaj (36′ Peleš ), Brckan, Varljen, Paro, A.Sušanj (29′ M.Sušanj ), Šimić, Bogolin (43′ Čurić ), A.Džaja, Matulja (43′ Sporiš ), T.Jukičić
Trener: Igor Tkalčević

Strijelci: 0:1 Matija Matulja u 6′; 1:1 Vito Šegon u 22′; 2:1 Ivan Fran Brguljan u 24′; 3:1 Nino Mohorovičić u 28′; 4:1 Ivan Fran Brguljan u 36′; 5:1 Patrik Marić u 41′; 6:1 Leon Petrović u 45′; 7:1 Vito Šegon u 56′; 8:1 Jasmin Hadđisaku u 60′

Mlađi pioniri Opatije u prvom poluvremenu su se dobro držali, a u drugom je razlika u kvaliteti došla do izražaja.

NK Opatija – Mlađi pioniri

Kolo: 1
Kategorija: PIONIRI

HNK RIJEKA – NK OPATIJA 13 : 2 ( 8 : 1 )

NK OPATIJA: Uzelac, Smolica, Baraba (40′ Mandić ), Cetin, Tešić, Mataija, Bačvarov, Josipović ( 36′ Gerčer ), Pobar (36′ Aganović ), Augustinović (36′ A.Zelenika ), M.Jukičić
Trener: Goran Brajković

Strijelci: 1:0 Antonio Lukanović u 8′; 2:0 Sebastijan Birkaš Kovač u 10′; 3:0 Antonio Lukanović u 15′; 4:0 Kristijan Flego u 18′; 5:0 Toni Srok u 21′; 5:1 Teo Mataija u 24′; 6:1 Antonio Lukanović u 25′; 7:1 Toni Srok u 31′; 8:1 Antonio Lukanović u 35′; 9:1 Matija Mitrović u 44′; 10:1 Edin Ališić u 50′; 11:1 Antonio Lukanović u 51′; 12:1 Antonio Lukanović u 60′; 13:1 Dino Dukađin u 66′; 13:2 Teo Mataija u 68′

Iako je poraz od ekipe Rijeke očekivan, kao i svaki drugi poraz uvijek je “bolan”, no ovaj je djelomično lakše podnošljiv obzirom da su u ekipi Rijeke igrali dojučerašnji pioniri Opatije, koji su se upisali u strijelce, Toni Srok s dva, a Kristijan Flego s jednim pogotkom.

NK Opatija – Stariji pioniri

II HNL ZAPAD
Kolo: 2
Kategorija: KADETI
Igralište: Brnasi – Viškovo
Suci: Danijel Trbulin ( Rijeka ), Zvonko Radić ( Kastav ), Antun Lukić ( Rijeka )
Delegat: Željko Pjevac ( Delnice )

NK HALUBJAN – NK OPATIJA 2 : 0 ( 0 : 0 )

NK OPATIJA: Peruč, Ciceran, Pavešić (41′ Kovčalija ), Trošelj, Martinčić, Bobinac, Kurti (56′ Antolović), Tercolo (56′ Mohorovičić), Nikčević (66′ Rigović), Bojić, D.Mrđenović (39′ Mrzlić)
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 1:0 Loris Bedenik iz 11 m u 53′; 2:0 Romario Đenopoljac u 65′

Na gostovanju u Viškovu, kadeti Opatije, upisali su i prvi poraz, u svom prvom službenom nastupu (utakmica prvog kola odgođena). U dosta izjednačenoj utakmici uspješniji su se pokazali domaćini koji su za razliku od gostiju uspjeli realizirati neke od svojih prigoda. Utakmicu su bolje otvorili igrači u crvenim dresovima (Halubjan), koji su u prvih 25 minuta stvorili dvije dobre prilike i pogodili stativu. U drugom dijelu prvog poluvremena puno bolji gosti iz Opatije, koji nisu iskoristili nekoliko izglednih prilika, od kojih one koje su propustili Tercolo i Nikčević spadaju u prilike iz koje je teže promašiti nego pogoditi. I Tercolo i Nikčević imali su svaki po još jednu priliku , no udarac Tercola iz slobodnog udarca vratar Halubjana efektno brani, a udarac Nikčevića odlazi kraj desne stative. Kazna za ove promašaje, stiže, na početku drugog poluvremena kad se u izglednoj prilici na 10 m od gola Opatije našao Loris Bedenik, a sudac Trbulin pokazuje na bijelu točku i isključuje braniča gostiju Martinčića. Obzirom da se ova dvojbena situacija dogodila na nekoliko metara od pisca ovog izvještaja, dojam je da je sudac napravio dvostruku grešku, najprije što je dosudio 11-terac iako je branič gostiju Trošelj čisto izbio loptu ispred Bedenika, a potom i drugu grešku što je isključio Martinčića koji u ovom “duelu” uopće nije sudjelovao. Iz kaznenog udarca precizan za 1:0 bio je Loris Bedenik. S igračem manje Opatijci su krenuli u napad sa željom da poravnaju rezultat, no u jednoj brzoj i preciznoj kontri domaćih Romario Đenopoljac ulazi iskosa u 16-terac gostiju i snažnim poluvisokim udarcem u prvi vratarov kut postavlja konačnih 2 : 0. Do kraja utakmice, gosti su i dalje pokušavali, imali dvije dobre prilike, ali je mreža domaćih ostala netaknuta.

Kadeti: Slobodan udarac Tercola

Kolo: 2
Kategorija: JUNIORI
Suci: Zvonko Radić ( Kastav ), Danijel Trbulin ( Rijeka ), Antun Lukić ( Rijeka )

NK HALUBJAN – NK OPATIJA 6 : 2 ( 2 : 0 )

NK OPATIJA: Uni, Klarin (57′ A.Tadić), Juraga, Hasičić (57′ Hepp), Kovačević, Srok, Margetić (46′ Šaina ), Francetić, Carrera (46′ Pribanić ), Paravić (57′ Kudrić ), Ismaili
Trener: Dalibor Zobić

Strijelci: 1:0 Igor Trivanović u 11′; 2:0 Mario Alilović u 30′; 2:1 Mateo Srok u 48′; 3:1 Igor Trivanović u 54′; 4:1 Alberto Szabo u 64′; 5:1 Marin Frelih u 69′; 6:1 Matija Drnjević u 76′; 6:2 Marin Kudrić u 90′

I juniori, poput svojih mlađih kolega kadeta, su u svojem prvom prvenstvenom nastupu ubilježili prvi poraz. Prvo poluvrijeme izjednačeno u igri, ali Halubajci koriste dvije greške domaćih i najprije preko Igora Trivanovića (najviši u skoku nakon kornera) dolaze u vodstvo od 1:0, a u 30′ krasnim pogotkom s kantuna 16-terca ljevicom poluvisoko u suprotni vratarev kut povećavaju na 2 : 0. Gosti su najbolje prilike imali preko Ismailija čiji slobodni udarac vratar domaćih efektnom paradom odbija u korner, a potom opet Ismaili nakon dugog i preciznog pasa sam ide prema vratima Halubjana, s leđa ga ruši Jerbić na 25 m od gola, no sudac Radić umjesto, zasluženog crvenog, igraču domaćih pokazuje “samo” žuti karton. Drugo poluvrijeme puno bolje otvaraju Opatijci, i već u 48′ nakon lijepog ubačaja Pribanića, Mateo Srok sam na 7-8 m primiruje loptu zaobilazi vratara i šalje je u praznu mrežu za 2:1. Samo nekoliko minuta kasnije skoro identična akcija samo što Sroka nije poslužio Pribanić nego Ismaili, ali ovaj put Srok se poskliznuo u trenutku kad je samo trebao poslati loptu u mrežu. Od tog trenutka, na terenu igra i postoji samo jedna momčad i to domaća, koja u period od 54′ do 76′ četiri puta pogađa mrežu gostujućeg vratara i neshvatljivo indolentne obrane igrača u crno-bijelim dresovima. u zadnjoj minuti utakmice, nakon kornera Ismailija, u gužvi pred vratima Halubjana najsnalažljiviji je Kudrić koji glavom lobuje domaćeg vratara Mulića.

Juniori: Mateo Srok postiže gol za 2:1