Nicole Milić iz Atletskog kluba Kvarner ruši rekorde i osvaja medalje

Pored toga, Nicole je zajedno s Natalijom Švenda, Petrom Cokarić i Ninom Vuković bila i dio hrvatske štafete 4×400 metara u kojoj je trčala zadnju izmjenu i osvojila zlatnu medalju za 3:41.55 minuta.

Rijeka/Istanbul – Nicole Milić iz Atletskog kluba Kvarner nastupala je na Prvenstvu Balkana za juniore i juniorke u Istanbulu, gdje je srušila nekoliko rekorda i osvojila medalju.

Kako prenose iz Atletskog kluba Kvarner, trčala je 55.52 sekunde osvojila četvrto mjesto, čime je opravdala poziv izbornika Dragutina Palčića koji joj je još jednom ukazao povjerenje, iako je još uvijek mlađa juniorka. Ostala je, ističu dalje iz Kluba, četiri stotinke od bronce, ali je zato srušila čak četiri rekorda: svoj osobni rekord koji je istrčala na prošlotjednom Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske u Karlovcu popravila je za 41 stotinku, a za 16 stotinki je popravila klupski mlađejuniorski, juniorski i seniorski rekord Snježane Jelić istrčan 23. lipnja 1985. godine u Celju.

-Utrka na 400 metara prvog dana natjecanja me oduševila! Jako sam ponosna i sretna. Štafeta 4×400 metara nas je jako iznenadila, znale smo da imamo kvalitetnu štafetu, no ovakav rezultat nitko nije očekivao. Svi smo sretni i drago nam je što smo Hrvatsku predstavili na ovakav način. Hvala treneru Goranu Pekiću, cijelom klubu, mojoj školi Gimnaziji Andrije Mohorovičića, koja podržava moje nastupe na natjecanjima, javila je Nicole Klubu iz Istanbula.