NK Mune: Orijent pobjedom u gostima potvrdio naslov jesenjeg prvaka

Peto mjesto NK Muna nakon polovice prvenstva rezultat je kojim se ponose svi u Munama, tako da se pjesmom, uz harmoniku, slavilo dugo nakon posljednjeg sučevog zvižduka.

Mune – U posljednjem kolu prvog dijela prvenstva NK Mune su upisale prvi poraz na svom terenu, a Orijent je s ova tri boda osigurao naslov jesenjeg prvaka.

Već nakon početnog udarca vidjelo se da je veći dio domaćih igrača pod dojmom da igraju protiv bivšeg prvoligaša HNL i da će se teško takvom igrom ”othrvati“ napadima Orijenta. I uz sve to, u 12. minuti je zbog povrede teren morao napustiti kapetan i jedan od stožernih igrača domaćina Ivan Grbac. Dok se ekipa domaćina preslagivala i tražila igru u novoj formaciji, gosti su bili opasni i prijetili domaćem vrataru.

U 24. minuti prvi je put ”kapitulirao“. Obrambeni igrači su zaboravili na Barišića koji je mirno primio ubačenu loptu i rutinski savladao Čituljskog. Tek nakon primljenog gola domaćin je krenuo prema golu gostiju i kao posljedica toga je bila stopostotna šansa Šnelera u 29. minuti. Uigrana akcija nakon kornera, lopta dolazi do Šnelera na 7-8 metara od gol crte koji puca po sredini gola, a Stipanov refleksno diže ruke i brani. I kad ne iskoristiš priliku, budeš kažnjen. Ponovno loša reakcija obrambenih igrača koji nisu reagirali nakon što je Čituljski obranio jedan udarac s lijeve strane i loptu uspio samo odbiti.

Domaći igrači nisu reagirali, a niti su pokrivali Buršića koji je praktički s dva metra loptu ugurao u mrežu. Do poluvremena je Orijent stvorio još par poluprilika, ali na odmor se otišlo rezultatom 0 : 2.

Drugo poluvrijeme donijelo je i drugačiju igru. Domaćin se riješio „psihološkog pritiska“ i krenuo igrati. Angažiranijim pristupom, čvršćim stavom i „muškom“ igrom promijenili su dotadašnji dojam o superiornosti gostiju. Plod toga je i smanjenje zaostatka u 58. minuti. Lopta je došla do Šnelera, on se riješio pratnje gostujućeg igrača i jedini način da ga zaustave bio je prekršaj na nekih 19-20 metara od gola Stipanova. Slobodan udarac izveo je sam Šneler i prekrasnim udarcem u desni gornji kut savladao gostujućeg vratara. Zgoditak je dao dodatni poticaj domaćim igračima da pokušaju izvesti preokret do kraja utakmice. Domaći obrambeni red čvrsto se postavio i gosti nisu uspjeli tijekom cijelog drugog poluvremena ozbiljnije ugroziti Čituljskog, no nažalost gubitak Grbca u ranoj fazi igre bio je hendikep koji je, kako je utakmica odmicala, bio sve uočljiviji. U samoj pak završnici napadač Orijenta Mikulić je propustio savladati danas sigurnog Nikolu Čituljskog i staviti točku na ”i“ u jesenjem dijelu prvenstva.

Treba istaknuti da je ova utakmica bila pravi praznik nogometa. 40-tak gostujućih navijača ”Red fuckersa“ tijekom cijele utakmice, usprkos povremenoj slaboj kiši, glasno su bodrili svoje ljubimce i po završetku utakmice proslavili naslov jesenjeg prvaka. No ni ”Grdi pasi“ nisu bili loše volje. Peto mjesto NK Muna nakon polovice prvenstva rezultat je kojim se ponose svi u Munama, tako da se pjesmom, uz harmoniku, slavilo dugo nakon posljednjeg sučevog zvižduka.