NK Mune: Prvi ovosezonski poraz u gostima @ Ravna Gora

Liburnija.net: Seniori NK 'Mune'

I nakon ovog poraza NK Mune zadržale su vodeću poziciju u 2. ŽNL te će u sljedećem kolu, 7.travnja na svom igralištu Crikvena Draga ugostiti ekipu NK Gomirja.
Mune – U derbiju 13. kola 2 ŽNL ekipa NK Muna pretrpjela je prvi ovosezonski poraz na gostovanju u Ravnoj Gori nakon 90 minuta utakmice koju je obilježilo izrazito loše suđenje Luke Pajića.
Domaćini su pobijedili rezultatom 1:0 zgoditkom Marka Kosanovića u 9. minuti. Bio je to jedini udarac u okvir vrata NK Muna u prvom poluvremenu. S druge strane, gosti su u tom periodu zaprijetili udarcem iz daljine Dalibora Trdića kojeg je golman Goranke krajnjim naporom prebacio preko prečke te udarcem Grbac Ivana nakon uigrane akcije prilikom izvođenja kornera. 2 poluvrijeme obilježila je rastrgana igra prepuna nervoze i prekršaja koje je sudac sankcionirao prema samo njemu poznatim kriterijima.
U 70. minuti opravdano je dosuđen kazneni udarac za domaćina kojeg je vratar Ružić obranio. Tom prilikom odbijenu loptu domaćini su glavom uputili u prečku i to je bilo sve od udaraca prema golu. U 87.minuti grubo je s leđa u kaznenom prostoru domaćina srušen Grbac. Dok je za sve prisutne to bio klasičan primjer jedanaesterca, sudac Pajić je ocijenio da se radi o simuliranju. Kako domaćin nije osigurao liječnika na klupi, gostujućeg su kapetana suigrači iznijeli s terena, a sudac ga je dodatno nagradio i drugim žutim, odnosno isključujućim crvenim kartonom.
Usprkos činjenici da domaćin nije osigurao sakupljače lopte, redare, liječnika, da je bilo 6 izmjena i puno prekida zbog naraslih tenzija i nedovoljnog sudačkog iskustva, sudac se još jednom ”pokazao“ i nakon navedenog isključenja prijevremeno odsvirao kraj utakmice.
NK Goranka – NK Mune 1 : 0
Sudac: Luka Pajić ( Rijeka )
Gledatelja : 100

NK MUNE: Baržić (46′ Ružić),Trdić, Šneler, Perčić, Doričić, Dramac, Dubrović, (66′ Šokčić B.), Ivančević (76′ Kamenar), Pecman, Grbac, Vukelić
Trener: Sandi Šneler