NK Opatija: “Boduli” odnijeli pobjedu nakon što su domaćini propustili iskoristiti najstrožu kaznu

Ugrina izvodi penal

Usprkos porazu, Opatijci su zadržali drugu poziciju na ljestvici.

Opatija – Derbi kola, utakmica drugo i trećeplasirane momčadi na tabelici, odlučena je u samoj završnici čvrste i kvalitetne trećeligaške nogometne predstave, nakon izvođenja slobodnog udarca ( Kurolt ) i Damiševog udarca glavom u nebranjeni dio mreže nemoćnog vratara Iveše u 88 minuti.

Do tada, po optimalnim vremenskim uvjetima, prepune tribine opatijskog campa, imale su priliku gledati dvije čvrste i dobro posložene ekipe, i utakmicu u kojoj nije bilo puno prigoda. U prvom poluvremenu, Opatijci su u prvoj ozbiljnijoj akciji pred gostujućim vratima, došli do najstrože kazne ( T.Rudan srušen s leđa u izglednoj prilici za postizanje zgoditka ), no mlaki udarac Ugrine, Nicoletti je s lakoćom obranio. Samo 5 min kasnije, gosti su imali jedinu i najozbiljniju prigodu u prvom dijelu, kad se Kurolt u duelu s Pejanovićem izborio za loptu, potom se lažnjakom oslobodio i vratara Iveše, ali njegov udarac, iskosa s 7-8 m, pogađa prečku. Gosti su i u 7′ mogli do vodstva, nakon kornera i nespretne reakcije Lazića, koji je umalo pogodio vlastitu mrežu, ali je Iveša refleksno dobro reagirao i skrenuo loptu u korner. Mogao je Ugrina u 39′ ispraviti svoje loše izvođenje penala, ali je njegov udarac glavom ( nakon krasnog ubačaja Furijana ) s 5 m završio točno u rukama dobro postavljenog gostujućeg vratara. Posljednju priliku u prvom poluvremenu, domaći su imali preko Dadića, čiji je udarac glavom i nakon nespretne reakcije Nicolettia završio na prečki.

Ulaskom Šolića ( na poluvremenu ), Opatijci su počeli ozbiljnije prijetiti gostima, no udarci Matovine u 63, te Toni Rudana u 69′ i 71′, iako u izglednim prilikama, završili su pored gostujućih vratiju. Gosti, su prije zgoditka, ozbiljnije zaprijetili, preko Čuturila, u 65′ koji je snažno opalio s 16 m, ali je Iveša rukama odbio loptu u polje.

3. HNL ZAPAD
Datum: 04.11.2017.
Kolo: 14
Kategorija: SENIORI
Igralište: NK Opatije
Suci: Igor Rajko ( Poreč ), Diego Biljuh ( Marčana ), Hrvoje Perkov ( Rijeka ), 4.sudac: Saša Kapular ( Brtonigla )
Delegat: Kruno Adamić- Golić ( Zaprešić )
Doktor: dr. Lovro Tkalčić

NK OPATIJA – NK KRK 0 : 1 ( 0 : 0 )
Iveša, J.Rudan, Cvetković, T.Rudan, Pejanović (53′ Matovina), Ugrina, Furijan, Lazić, I.Kovačević, Dadić, A.B. Bogolin (46′ Šolić)
Trener: Zoran Bogolin

NK KRK : Nicoletti, Con, Frančišković, Buršić (66′ Ismaili),Čuturilo, Alilović, Kurolt (90′ Rošić), Ivančić (83′ Jović), Vidas, Malinić, Damiš
Trener: Tomica Veljačić

Strijelac: 0:1 Mateo Damiš u 88′

Žuti karton: Con, Malinić, Ivančić, Kurolt ( NK Krk ), T.Rudan, Dadić ( NK Opatija )