NK Opatija: Domaći poraz u srazu s jesenskim prvakom 3. HNL Zapad

Korner Opatijaca u 22' prvog poluvremena

Korner Opatijaca u 22′ prvog poluvremena

Nakon zgoditka, kojeg su gosti malo duže slavili izvan terena, domaći igrači su od suca tražili da im da znak za nastavak utakmice, no s time se sudac nije složio, što je dodatno isprovociralo domaćeg trenera Bogolina, koji je ušao u teren nekoliko metara i poželio glavnom sucu odlazak u Remetinec, a za uzvrat je glavni sudac utakmice, trenera domaćih poslao na “hlađenje”.

Opatija – U posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva Opatijci su ugostili lidere s ljestvice, ekipu Novigrada i potajno se nadali da bi ga mogli iznenaditi i ostati u borbi za sam vrh 3. HNL Zapad.

Gosti su u Opatiju došli s jasnom željom da se kući vrate neporaženi i tako su se postavili od samog početka utakmice. U prvom poluvremenu, gledali smo uglavnom igru koja se odvijala između dva 16-terca, u kojoj su obje ekipe igrale čvrsto i skoro bez ijedne veće pogreške.

Jedino što je bilo vrijedno pažnje u prvom dijelu dogodilo se u 22′, kad je nakon kornera domaćih, obrana gostiju izbila loptu koju je na rubu 16-terca primio Lazić, na kojeg je naletio jedan gostujući igrač, i dok su domaći “skočili” i očekivali da glavni sudac svira prekršaj, on je pustio da se igra nastavi, što su gosti iskoristili za brzi protunapad u kojem je Bjelanović došao u izglednu priliku no iako sam, njegov udarac s 18 m odlazi visoko iznad vratnice.

Glavašev udarac s 11 m u 52'

Glavašev udarac s 11 m u 52′

Početkom drugog poluvremena, domaći trener vrši dvije izmjene, ulaze iskusni T.Rudan i Matovina, a izlaze mladi Bojić i Prpić, no u prvih 5 minuta nastavka ništa se bitnog u odnosu na prvo poluvrijeme nije promijenilo, sve do 50′ koja je, pokazalo se, prelomila utakmicu. A u 50′ jedna duga lopta pala je u 16-terac domaćih, na nju su krenuli Dadić i Bjelanović, međusobno se gurajući u želji da prvi dođu do lopte, u tom guranju Bjelanović je Dadića izbacio iz ravnoteže, čime je sebi izborio bolju poziciju, a Dadić ga je potom rukom povukao i srušio, a sudac Pavlešić pokazao na najstrožu kaznu.

Cijela domaća klupa se digla na noge, nezadovoljna odlukom glavnog suca, najglasniji i najbezobrazniji bio je pomoćni trener Ćizmarević, kojeg je sudac potjerao s domaće klupe. Sve je to potrajalo više od dvije minute, nakon čega je Glavaš izveo kazneni udarac, vratar Raspor ga je “pročitao” no lopta mu je ipak nekako prošla kroz ruke i ušla u mrežu za vodstvo Novigrada 0:1. Nakon zgoditka, kojeg su gosti malo duže slavili izvan terena, domaći igrači su od suca tražili da im da znak za nastavak utakmice, no s time se sudac nije složio, što je dodatno isprovociralo domaćeg trenera Bogolina, koji je ušao u teren nekoliko metara i poželio glavnom sucu odlazak u Remetinec, a za uzvrat je glavni sudac utakmice, trenera domaćih poslao na “hlađenje”.

Nakon što su domaći igrači ostali bez pomoći s klupe (na kojoj je ostao još samo predstavnik kluba prof. Cvetković), do kraja utakmice, gosti su postigli još dva zgoditka, prvi preko M. Čakaruna u 73′ (nakon što je domaćem vrataru ispala lopta iz ruke), kojem nije bilo teško s 7-8 m ubaciti loptu u praznu mrežu i drugi preko Caputa u 77′, koji je iskoristio dobro prebačenu loptu i s 18 m iskosa prizemno pogodio suprotan kut za konačnih 0:3, i potvrdu jesenskog prvaka 3 HNL Zapad. Proslavu naslova igrači Novigrada podijelili su nakon utakmice sa svojim vjernim navijačima koji su ih u Opatiji bodrili tijekom cijele utakmice.