NK Opatija: Dunković donio Opatijcima prvu proljetnu pobjedu

Detalj s jučerašnje utakmice

U utakmici koja će malobrojnim gledateljima, zasigurno brzo u zaborav, zahvaljujući danas raspoloženom Antunu Dunkoviću uspjeli su u završnici “slomiti” uporne, ali i kvalitetom osjetno slabije igrače Vinodola.

Opatija – Tek u trećem proljetnom kolu, Opatijci su došli do svoje prve pobjede, iako su prije nastavka najavljivali pohod prema vrhu ljestvice. U utakmici koja će malobrojnim gledateljima, zasigurno brzo u zaborav, zahvaljujući danas raspoloženom Antunu Dunkoviću uspjeli su u završnici “slomiti” uporne, ali i kvalitetom osjetno slabije igrače Vinodola.

Dunković iz penala pogađa za 2 : 0

Prvo poluvrijeme proteklo je u većem dijelu u izjednačenoj igri obje ekipe, u kojoj su domaćini imali nešto više od igre, dok su gosti dva puta ozbiljnije zaprijetili, no vratar Iveša je u obje situacije bio brži od napadača gostiju i otklonio opasnost ispred svojih vratiju, uz opasku da je Vinodol u prvom poluvremenu svega jednom uputio udarac prema vratima Opatije, koji je završio u korneru. S druge strane, Opatijci su u prvom poluvremenu, pucali četri puta, no svi ti udarci otišli su pokraj ili preko gostujućih vratiju. Ipak, najozbiljniju prigodu, u prvom poluvremenu stvorili su Opatijci, u posljednjoj minuti, kad je grešku gostujuće obrane iskoristio Radan koji je iskosa ušao u 16-terac i povratnom loptom Vlatkoviću namjestio “zicer”, no domaći napadač s 7-8 m loptu šalje malo preko grede.

U poluvremenu, trener Bogolin, vrši sve tri izmjene (Rukavina, Dunković, T.Rudan), čime igra domaćih postaje puno konkretnija te se drugo poluvrijeme uglavnom igra na polovici gostiju. U 60′ Josip Rudan, nakon odbijanca iz kornera, snažno je opalio s 20 m, lopta je na putu dodirnula nekog iz obrane Vinodola, no vratar Torbarina je na pravom mjestu i vješto brani.

Opatijci u vodstvo dolaze u 79′ kad je Kolić na vrhu 16 m kratko spustio za nadolazećeg Dunkovića, koji ulazi iskosa u 16-terac gostiju i preciznim udarcem ljevicom prizemnom loptom pogađa suprotan kut nemoćnog vratara Vinodola. U samoj završnici, nakon jedne brze akcije, ponovo Dunković iskosa ulazi u 16-terac gostiju, s leđa ga ruši Mataija, a sudac Radovan pokazuje na bijelu točku. Iz kaznenog udarca, Dunković postavlja konačnih 2 : 0 za Opatiju. Gosti su u drugom poluvremenu samo jednom, ozbiljnije zaprijetili , u 64′ iz slobodnog udarca kad je M. Tomić pogodio Brozovića od kojeg se lopta odbila u korner.

U slijedećem kolu crno-bijeli gostuju u Hreljinu gdje bi se eventualnom pobjedom još malo približili vodećim momčadima lige.

OPATIJA – VINODOL 2 : 0