NK Opatija: Dunković ponovo igrač odluke

nk_opatija_ml_uzrasti_akcija

Iako dominatni, domaći nisu uspijevali probiti čvrsti obrambeni blok Buja, te su stvorili mali broj izrazitih prigoda, od kojih su najizglednije bile udarci glavom Radomira u 64′ kad je lopta završila na prečki, odnosno u 85′ kad je lopta prošla tik pokraj lijeve stative.

Opatija – Po prekrasnom i za igru optimalnom vremenu, pred 80- tak gledatelja, najviše zahvaljujući raspoloženom Dunkoviću, Opatijci su došli do nove pobjede i s tri nova boda zasjeli na treće mjesto ljestvice.

Utakmicu su bolje otvorili gosti, koji su iz prve ozbiljnije akcije na utakmici uspjeli povesti. Jedan “običan” duel Kolića i Bojića iskosa s 18 m, sudac Trbulin procijenio je kao prekršaj na gostujućem napadaču. Bojić je namjestio loptu, uzeo kratak zalet, lopta prizemno pogađa stativu i od Ivešine ruke odbija se u mrežu, za vodstvo Buježa 1:0 u 11 minuti susreta.

Slijedeća ozbiljnija akcija na utakmici dogodila se u 23′ kad su na ubačaj Radana u 16-terac gostiju, startali Toni Rudan glavom, a Višković visoko podignutom nogom, a sudac Trbulin pokazao na bijelu točku. Precizan izvođač kaznenog udarca, Dunković koji poravnava rezultat – 1 : 1.

Do kraja poluvremena, gosti još dva puta zaprijetili, najprije Bojić, u 26 ‘, ponovo iz slobodnog udarca, ovog puta s nekih 25 m, gađa onaj isti kut kao i kod postignutog zgoditka, no ovaj put Iveša krajnjim naporom izbija loptu u korner. Zatim, Šoškić u 29′ nakon kornera glavom s 8 m šalje loptu malo pokraj lijeve stative domaćih vrata.

U drugo poluvrijeme, po već ustaljenom običaju, domaći trener Bogolin, uvodi tri nova igrača (Krešić, Radomir i Rukavina) i ubrzo se igra seli, uglavnom na polovicu gostiju, koji su u drugom poluvremenu vrlo rijetko prelazili na polovicu Opatije. Iako dominatni, domaći nisu uspijevali probiti čvrsti obrambeni blok Buja, te su stvorili mali broj izrazitih prigoda, od kojih su najizglednije bile udarci glavom Radomira u 64′ kad je lopta završila na prečki, odnosno u 85′ kad je lopta prošla tik pokraj lijeve stative.

Pokušali su još udarcima izvana Rukavina i Toni Rudan, no njihovi udarci odlaze pokraj vratiju. I u 89’ trenutak odluke, Josip Rudan probija lijevi bok, dolazi do aut linije i pronalazi poluvisokom povratnom loptom Dunkovića na rubu 16-terca, koji iz poluvoleja oštrim udarcem pogađa desni kut nemoćnog vratara Buja, za vodstvo i pobjedu domaćih – 2 : 1.

Do kraja utakmice ostalo je premalo vremena za bilo kakvu konkretniju promjenu rezultata.
I današnja igra, sigurno će brzo u zaborav, a pobjedi se ionako ne “ne gleda u zube”.