NK Opatija: Izvještaji s odgođenih utakmica juniora i kadeta

Liburnija.net: Kadeti NK Opatija

Obzirom da su obje utakmice bile svojevrsni derbiji kola (posebno za juniore jer su se sastale dvije prvoplasirane ekipe na tabeli), nosile su u sebi određeni sportski naboj za gledatelje koji su usprkos terminu utakmica došli na opatijski campo.

Opatija – U odgođenim utakmicama 10. kola, kadeti i juniori Opatije ugostili su svoje suparnike iz Viškova. Po kišom natopljenom travnjaku i blatu, niti jednoj ekipi nije bilo lako igrati, posebice ne juniorima koji su svoju utakmicu, uobičajeno igrali odmah poslije kadeta, kada je igralište više izgledalo na oranicu nego na nogometni travnjak. No, obzirom da su obje utakmice bile svojevrsni derbiji kola (posebno za juniore jer su se sastale dvije prvoplasirane ekipe na tabeli) i nosile u sebi određeni sportski naboj, za gledatelje koji su usprkos terminu utakmica, a igralo se radnim danom i u ranim popodnevnim satima, došli na opatijski campo, bile su vrlo interesantne.

U utakmici kadeta, Halubajci su sve dileme oko pobjednika riješili već u prvih 15 min utakmice, zabivši 3 zgoditka, pa su zahvaljujući ranom i visokom vodstvu utakmicu mirno priveli kraju. Za razliku od kadeta, utakmica juniora bila je puno neizvjesnija, Opatijci su u prvom poluvremenu bili nešto bolji takmac, imali 2,3 prilike za postizanje zgoditka, no Halubajci su poveli u posljednjoj minuti prvog poluvremena nakon kornera i dekoncentracije u obrani domaćina. U drugom poluvremenu Opatijci u prvih 20 min dominatni i pritisnuli goste na njihovu polovicu, i nakon stative Sroke, preko Radana i njegove solo akcije, uspijevaju poravnati rezultat. No, taj rezultat trajao je samo 7 minuta kad je Halubjan ponovo poveo, preko Trivanovića koji je odbijenu loptu od vratara Unija iz blizine pospremio u mrežu za konačnih 1:2 (iako se domaći vratar glasno bunio tražeći nedozvoljenu poziciju za strijelca Halubjana). U završnici utakmice obje ekipe su imale svojih prilika, no rezultat se nije promijenio.

2 HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Datum: 21.11.2013.
Kolo: 10
Kategorija: KADETI
Igralište: NK Opatije
Suci: Danijel Trbulin ( Rijeka ), Bojan Sobol ( Rijeka ), Dejan Mrkela ( Rijeka )
Delegat: Valentin Didović ( Rijeka )
Liječnik: dr Ivan Rosović

NK OPATIJA – NK HALUBJAN 0 : 3 (0:3)
Opalić, Žic (64′ Brubnjak ), A.Šaina, Vrdoljak, Poljak, Bobinac, Kružić ( 68′ Kostić ), Mohorovičić, Nikčević (41′ Blašković ), Rupnik, Baraba (30′ Cetin )
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 0:1 Marin Bakula u 5′; 0:2 Nikola Marić u 10′; 0:3 Marin Bakula u 15′

Liburnija.net: Juniori s trenerom Daliborom Zobićem

Kolo: 10
Kategorija: JUNIORI
Suci: Bojan Sobol ( Rijeka ), Danijel Trbulin ( Rijeka ), Dejan Mrkela ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK HALUBJAN 1 : 2 (0:1)
Uni, Carrera ( 56′ Pribanić), Lohinski, Martinčić, Mahulja ( 76′ Trošelj ), Srok, Đ.Kurti, Bojić (78′ Mrzlić ), Radan, Ciceran (52′ T.Sinožić ), Pavešić (56′ J.Kovčalija )
Trener: Dalibor Zobić

Strijelci: 0:1 Loris Bedenik u 45′; 1:1 David Radan u 68′; 1:2 Igor Trivanović u 75′