NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih i starijih pionira

Tijek utakmica, kao i rezultate možete pročitati u nastavku teksta.

Opatija – Mlađi i stariji pioniri prošlog vikenda gostovali su na Krku i odigrali susrete sa svojim vršnjacima iz istoimenog kluba. Tijek utakmica, kao i rezultate možete pročitati u nastavku teksta. U posljednjem kolu, nastupajućeg vikenda mlađi i stariji pioniri ugošćuju ekipu NK Lokomotiva, na svojem travnjaku.

1. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kolo: 14
Kategorija: ML.PIONIRI
Igralište: SRC „JOSIP URAVIĆ PEPI“ – Krk
Sudac: Milorad Mihić ( Rijeka )

NK KRK – NK OPATIJA 2 : 1 ( 1:0 )
D.Kinkela, Šimunić, F.Kinkela, Hrmić, Bolterstein, T.Blečić, J.Sinožić, Marok Zanet, Pozderac Babajić (49′ Kos), Peruč (31′ Buršić)
Trener: Sanjin Pavinčić

Strijelci: 1:0 Noa Miš Mešić u 22′; 2:0 Marko Sršić u 49′; 2:1 Juraj Sinožić u 55′

Utakmica u kojoj su Opatijci imali veči posjed lopte i puno aktivniji i agilniji protivnik, no Krčani su u rijetkim dolascima pred vrata gostiju bili uspješniji i efikasniji, jer su osim dva zgoditka pogodili i stativu. Gosti su nakon što su 5 minuta prije kraja utakmice smanjili rezultat, pokušali s dodatnim pritiskom, no, do kraja utakmice, domaćini su, kao i skoro tijekom većeg dijela utakmice, odoljeli napadima i sačuvali svoje vrijedno vodstvo. Utakmica je bila neuobičajena i zbog tri žuta kartona koje je (sve) domaćim igračima pokazao sudac Mihić, a sve zbog nesportskog ponašanja (tako se službeno zapiše, a u stvari zbog prekršaja koje su domaći napravili u kritičnim situacijama, kad su jedino na taj način mogli spriječiti ono najgore za njih). U ovoj kategoriji, žuti kartoni su rijetkost.

Mlađi pioniri NK Opatija

1.OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kolo: 14
Kategorija: ST.PIONIRI

NK KRK – NK OPATIJA 1 : 7 ( 0:4 )
Vrkić (54′ Bezinović), Bubnić (36′ M.Šepić), Juranović, Kozina (48′ Brckan), L.Bilajac (50’Gecaj), T.jukičić, Ivančić, (58′ M.Sušanj), Paro, Šimić (57’A.Sušanj), Varljen, Matulja

Strijelci: 0:1 Matija Matulja u 3′; 0:2 Borna Paro u 12′; 0:3 Matija Matulja u 25′; 0:4 Matija Matulja u 32′; 0:5 Matija Matulja u 44′; 0:6 Andrej Sušanj u 58′; 0:7 Mateo Šepić u 65′; 1:7 Matej Radman u 68′

Pitanje pobjednika ove utakmice bilo je riješeno u prvom poluvremenu, nakon (još jedne) blistave predstave Matije Matulja, koji je manirom ”rasnog“ strijelca i napadača, bio nerješiva enigma za domaću obranu. Osim što je postigao 3 zgoditka (u prvom poluvremenu ,a ukupno 4), stigao je u prvom poluvremenu Borni Paru namjestiti čisti zicer, a sam je promašio priliku (jedan na jedan s domaćim vratarom), koju inače rijetko promašuje. Drugo poluvrijeme, gostujućem treneru (Saša Lenac, koji zbog suspenzije nije mogao sjediti na klupi, već je vodio ekipu iz gledališta), bila je prilika da pruži priliku i igračima iz pričuve. Inače, utakmica je odigrana po ”pasjem“ vremenu (hladnoća i kiša), no to nije smetalo niti jednoj niti drugoj ekipi, koje su pružile više nego solidnu partiju.

U posljednjem kolu, nastupajućeg vikenda mlađi i stariji pioniri ugošćuju ekipu NK Lokomotive, na svojem travnjaku.