NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

NK Opatija: Juniori u akciji…

Opatija – Proljetni nastavak sezone u omladinskim kategorijama, već na početku, doveo je u Opatiju najatraktivnijeg protivnika, a prekrasno vrijeme, i “bogata” nogometna nedjelja na opatijskom campu, na kojem su se odigrale četiri utakmice , privuklo je od ranih jutarnjih do kasnih popodnevnih sati više stotina ljubitelja nogometa. U sve četiri utakmice, tako se potrefilo, protivnici su bili isti, s jedne strane domaći, igrači NK Opatije, a na drugoj strani, prvi susjedi, mladi nogometaši HNK Rijeke.

Uspješniji su, prema očekivanju bili gosti s Kantride, jer su ostvarili tri pobjede, dok su obraz domaćina, na malo iznenađenje, spasili , u posljednjoj utakmici dana, juniori koji su velikom borbenošću i discipliniranom igrom zasluženo i minimalno slavili. Opširniji izvještaj sa svih utakmica, pročitajte u nastavku…

NK OPATIJA – HNK RIJEKA 1 : 4 ( 1 : 2 )
Bezinović, Gecaj (31′ Bilajac), Varljen, Kozina (36′ Horvatić), Juranović (41′ Brckan), T.Jukičić , Paro, Šimić (48′ Sušanj), B.Bogolin, A.Džaja Matulja
Trener: Igor Tkalčević

Strijelci: 0:1 Patrik Marić u 7′; 0:2 Nino Mohorovičić u 15′; 1:2 Tomislav Jukičić u 24′; 1:3 Vito Šegon u 47′; 1:4 Edvin Šuice u 51′

Prema riječima trenera Igora Tkalčevića, njegovi mladi igrači pružili su više nego dobar otpor objektivno boljem suparniku, posebno u prvom poluvremenu, u kojem su gosti poveli iz situacije koja je “mirisala” na zaleđe, da bi drugi zgoditak postigli nakon slobodnog udarca i prekršaja koji je također dvojben. Do kraja prvog poluvremena uspjeli su domaći i smanjiti i utakmici vratiti neizvjesnost, no nisu izdržali u istom ritmu i u drugom poluvremenu, kad su Riječani postigli još dva zgoditka. No, u usporedbi s utakmicom istih suparnika u jesenskom dijelu prvenstva primjetan je očiti napredak , posebno se to vidjelo kod Tomislava Jukičića, Antona Baltazara Bogolina i Matije Matulje.

Liburnija.net: Mlađi pioniri s trenerom Tkalčevićem

Kolo: 12
Kategorija: PIONIRI

NK OPATIJA – HNK RIJEKA 1 : 5 ( 1 : 1 )
Ravlić, Kostić (49′ A.Zelenika), Vrdoljak, Smolica, M.Jukičić, Cetin, Tešić (41′ Lončarica), Mataija, Baraba (67′ Blašković), Bačvarov, A.Šaina
Trener: Goran Brajković

Strijelci: 0:1 Frane Vidović u 3′; 1:1 Teo Mataija u 26′; 1:2 Benjamin Ivančić u 44′; 1:3 Frane Vidović u 45′; 1:4 Sebastijan Birkaš Kovač u 46′; 1:5 Frane Vidović u 5′

Stariji pioniri, pružili su još veći otpor nego njihovi mlađi kolege i u prvom poluvremenu dok su se striktno držali uputa svojeg trenera Gorana Brajkovića, imali neodlučan i za njih više nego povoljan rezultat. Dobrim pokrivanjem po bokovima i neutraliziranjem najboljih igrača Rijeke, domaći igrači bili su ravnopravan suparnik. No, u drugom poluvremenu, u razmaku od samo dvije minute te odstupanje i nepridržavanje zamišljene taktike, gosti s Kantride, preokrenuli su rezultat u svoju korist i na kraju uvjerljivo porazile domaćine. No, bez obzira na poraz, zasluženo su dobili pohvale voditelja svih pionirskih naraštaja u HNK Rijeci i bivšeg nogometaša NK Opatije, Vanje Gregorovića.

Liburnija.net: Stariji pioniri…

2.HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kolo: 14
Kategorija : KADETI
Igralište: Stadion NK Opatije
Sudac: Danijel Klarić ( Ratulje ), Dalibor Šušnjar ( Klana ), Antun Lukić ( Kastav )
Delegat: Zdravko Jurinjak ( Lovran )
Liječnik: dr. Ivan Rosović

NK OPATIJA – HNK RIJEKA s.d.d. 0 : 4 ( 0: 2 )
Peruč, Žic (69′ Brubnjak), Pavešić (69′ Selimović), Martinčić, Trošelj (41’Mahulja), Bobinac, Klarić (49′ Tercolo), Rupnik, Mrzlić, Bojić, Nikčević, (41′ Poljak)
Trener: Đ. Sinožić

Strijelci: 0:1 Luka Baraba u 9′; 0:2 Antonio Lukanović u 25′; 0:3 Matija Prpić u 69′; 0:4 Mateo Klenovšek u 77′

Liburnija.net: Kadeti s trenerom Đanijem Sinožićem

Po rezultatu dalo bi se zaključiti da su gosti s Kantride lako i uvjerljivo savladali domaćine, no na terenu to i nije tako izgledalo. Posebno je utakmica bila ravnopravna u prvom poluvremenu, u kojem su gosti postigli dva “lagana” zgoditka, prvog nakon slabe reakcije nekoliko obrambenih igrača, koji su dopustili Luki Barabi da bez pravog bloka s 10-tak metara uputi ne baš jaki udarac koji je pogodio sami donji lijevi kut domaćeg vratara. A posebno lagani drugi zgoditak , nakon greške vratara Peruča, koji je već imao loptu u rukama, ali mu je ispala pa Antoniu Lukanoviću nije bilo teško ubaciti loptu u praznu mrežu. Imali su i igrači u crno-bijelim dresovima svoje prilike koje nisu znali iskoristiti, a najbolju je propustio Klarić kad je iskosa sam izašao ispred gostujućeg vratara, ali je njegov udarac otišao pokraj gola. U drugom poluvremenu slična slika, još jedna gruba pogreška domaćeg vratara omogućila je Matiji Prpiću da loptu samo ubaci u praznu mrežu, a u samoj završnici točku na “i” postavio je Mateo Klenovšek preciznim i snažnim udarcem s 16 m.

Akcija domaćih kadeta pred vratima Rijeke

Kolo: 14
Kategorija : JUNIORI
Sudac: Dalibor Šušnjar ( Klana ), Danijel Klarić ( Ratulje ), Antun Lukić ( Kastav )

NK OPATIJA – HNK RIJEKA s.d.d. 2 : 1 ( 1: 0 )
Alibašić, T.Sinožić , Klarin, Šaina, Kovačević, Hasičić, Srok, Paravić , Francetić, Hepp , Pribanić (78′ Bečić)
Trener: D.Zobić

Strijelci: 1:0 Erik Paravić u 29′; 2:0 Marko Francetić u 65′ iz 11 m; 2:1 Dominik Veljačić

Ove nedjelje počeo je drugi, proljetni dio, juniorskog prvenstva. Na gradskom stadionu Opatija domaći nogometaši dočekali su ekipu Rijeke 2 s kojom su u prvom dijelu prvenstva podijelili bodove rezultatom 2:2. Predivan dan i odlični vremenski uvjeti obećavali su dobru i kvalitetnu utakmicu. Iako je opatijski trener Zobić na raspolaganju imao samo 12 igrača, odnosno jednog pričuvnog igrača, njegova želja je bila pobijediti i uzeti sva tri boda na domaćem terenu.

Kako bi ispunili trenerovu, a i svoju želju za pobjedom, domaći igrači u utakmicu su ušli hrabro,čvrsto i bez imalo straha te malo više okrenuti prema obrambenoj igri iz koje su preko brzih kontra napada i dugih nabacivanja pokušavali ugroziti gostujuća vrata. Upravo takav način igre rezultirao je pogotkom u 29.minuti utakmice kada je iz slobodnog udarca sa udaljenosti oko 30 metara Paravić uputio dugu i oštru loptu koja pada na vrh peterca te odskače u mrežu gostiju za vodstvo NK Opatije. U gužvi i naguravanju, vratar gostiju ostao je zbunjen i nije stigao reagirati. Pomalo s(p)retan pogodak Paravića protresao je goste i natjerao ih da svoju igru još više otvore prema naprijed, ali ipak nisu uspjeli postići pogodak i poravnati rezultat.

Rezultat se do kraja poluvremena nije mijenjao, a nakon odmora Riječani su zagospodarili terenom, čuvali posjed lopte i brojnim napadima i udarcima pokušali vratiti sve na početak pa i okrenuti. Međutim, u 65.minuti uslijedio je sasvim čudan događaj kada igrač Rijeke 2,slučajno ili ne, igra rukom te loptu skreće u korner. Vidjevši taj potez, glavni sudac bez ikakve dvojbe pokazuje na “bijelu točku”.Izvođač jedanaesterca bio je kapetan domaćih Francetić koji smireno i rutinerski postiže pogodak te povećava prednost na 2:0. Vodstvo od 2:0 domaćinu je bilo velika prednost,a do kraja susreta trebalo je samo ostati koncentriran.

Ali ipak nakon par minuta igrač Rijeke 2 odličnim udarcem pogađa gornji kut vrata NK Opatije te smanjuje zaostatak na 2:1. U nastavku, iako su se silno trudili, igrači Rijeke 2 nisu uspjeli postići drugi pogodak pa konačan rezultat utakmice između NK Opatije i NK Rijeke 2 glasi 2:1.

Liburnija.net: Juniori s trenerom Daliborom Zobićem