NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Ekipe starijih pionira, kadeta i juniora od četvrtka, 21.03. do nedjelje 24.03. sudjeluju na međunarodnom turniru u Sarajevu, javili su iz NK Opatija.

Opatija – Proteklog vikenda kompletan omladinski pogon NK Opatije bio je u natjecateljskom ritmu. Mlađi i stariji morčići gostovali su u Rijeci protiv vršnjaka iz NK Grpci, mlađi i stariji pioniri gostovali su na Viškovu i odmjerili snage s NK Halubjanom, a kadeti i juniori ugostili su svoje suparnike iz NK Crikvenice.

U ovom pregledu donosimo rezultate i izvještaj s utakmica mlađih i starijih pionira te kadeta i juniora, a ujedno najavljujemo da će ekipe starijih pionira, kadeta i juniora od četvrtka, 21.03. do nedjelje 24.03. otputovati i sudjelovati na međunarodnom turniru u Sarajevu.

1, OMLADINSKA LIGA PGŽ
Datum: 17.03.2013.
Kolo: 14
Kategorija: ML.PIONIRI
Igralište: Brnasi ( Viškovo )
Sudac: Zoran Martinović ( Kastav )

NK HALUBJAN – NK OPATIJA 1 : 2 ( 0 : 1 )
Bezinović, Gecaj, Varljen, Kozina (45′ M.Sušanj), Bilajac (45′ Juranović), Ivančić (45′ A.Sikirica), A.Sušanj (31′ T.Jukičić), Šimić (45′ Sporiš), A.Džaja (45 Čurić), Matulja, A.B.Bogolin (45′ Šepić)
Trener: Igor Tkalčević

Strijelci: 0:1 Petar Kozina u 12′; 0:2 Flamur Gecaj u 34′; 1:2 Petar Hrgović u 50′

Liburnija.net: Mlađi pioniri s trenerom Tkalčevićem

1. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kolo: 14
Kategorija: ST. PIONIRI

NK HALUBJAN – NK OPATIJA 1 : 0 ( 0 : 0 )
Ravlić, Vrdoljak, Smolica, M.Jukičić, Cetin, Gerčer, Tešić (50′ Augustinović), Mataija, Baraba , Bačvarov, A.Šaina

Igralište: Stadion NK Opatije
Suci: Davor Majnarić ( Rijeka ), Vedran Jelenčić ( Kastav ), Jerko Grgurica ( Rijeka )
Delegat: Milan Orlović ( Rijeka )
Liječnik: dr Ivan Rosović

NK OPATIJA – NK CRIKVENICA 3 : 0 ( 1: 0 )
Alibašić, Žic (71′ Brubnjak), Pavešić (67′ Ciceran), Martinčić, Trošelj (61′ Mahulja), Mohorovičić, Klarić (61′ Antolović), Bobinac, Mrzlić (69′ Nikčević), Bojić, Tercolo
Trener: Đ.Sinožić

Strijelci: 1:0 Nevio Klarić u 23′; 2:0 Dominik Mohorovičić u 60′; 3:0 Dorijan Bojić u 70′

Liburnija.net: Kadeti s trenerom Đanijem Sinožićem

Kolo: 19
Kategorija : JUNIORI
Suci: Vedran Jelenčić ( Kastav ), Davor Majnarić ( Rijeka ), Jerko Grgurica ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK CRIKVENICA 7 : 2 ( 3: 2 )
Uni, Juraga, Šaina, Kovačević, Hasičić, Srok (46′ Kudrić), Paravić , Francetić, Carrera (46′ Bečić), Hepp (46′ Pribanić), T.Sinožić (46′ Klarin)
Trener: D.Zobić

Strijelci: 1:0 Antonio Carrera u 12′; 1:1 Tin Arbanas u 14′; 2:1 Jasmin Hasičić u 16′; 3:1 Jasmin Hasičić u 20′; 3:2 Mateo Pristušek u 30′; 4:2 Igor Pribanić u 48′; 5:2 Alen Bečić u 63′; 6:2 Alen Bečić u 71′; 7:2 Igor Pribanić u 77′

Nakon prošlotjednog remija na Grobniku i podjele bodova, juniori NK Opatije ovu nedjelju ostvarili su pobjedu i uzeli nova tri boda u prvenstvu. U goste im je stigla ekipa NK Crikvenice koja na tablici stoji jako loše pa se ništa osim pobjede Opatijaca nije očekivalo.

U prvom poluvremenu Opatija nije prikazala dobru igru, ali unatoč tome u ranom periodu utakmice poveli su pogotkom Carrere. Međutim, loša reakcija domaćina u obrani rezultirala je vrlo brzim izjednačenjem. Ubrzo nakon toga domaći su opet zabili za vodstvo od 2:1,ovoga puta strijelac je bio Hasičić koji se nakon udarca iz kuta najbolje snašao u šesnaestercu i ugurao loptu u mrežu. Nakon svega par minuta Hasičić se još jednom, nakon udarca iz kuta, našao na pravom mjestu i pogodio za 3:1.Do kraja poluvremena Opatijci su dominirali terenom, ali gosti su ponovno nakon loše reakcije braniča Opatije zabili svoj drugi i posljednji pogodak na utakmici i smanjili rezultat na 3:2. Nakon poluvremena trener Zobić obavio je četiri zamjene, što se kasnije pokazalo kao dobar potez. Upravo su te zamjene donijele živosti u igru,a Pribanić i Bečić upisali su se u strijelce.Za 4:2 zabio je Pribanić, a za 5:2 Bečić koji se na vratio na nogometne terene nakon duge stanke i pokazao svoj “osjećaj za gol”.Za 6:2 opet je zabio povratnik Bečić odličnim udarcem iz voleja. Konačnih 7:2 postavio je Pribanić udarcem s lijeve strane koji se od vratnice odbija u gol gostiju. Ova utakmica Opatijcima je poslužila kao zadnja priprema prije odlaska na turnir u Sarajevo pa se nadamo da će se ovakvi rezultati ponoviti i tamo.

Liburnija.net: Juniori NK Opatija