NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Arhiva Liburnija.net

U nastavku pročitajte rezultate i izvještaje s utakmica.

Opatija – Još jedan “bogati” nogometni vikend, u kojem je kompletan omladinski “crno-bijeli” pogon bio aktivan, je iza nas. Mlađi i stariji morčići su gostovali u Šmriki i odmjerili snage s domaćinom NK Primorac, mlađi pioniri gostovali su na Krimeji gdje su se susreli sa svojim protivnicima iz NK Orijenta, stariji pioniri su u petak, na domaćem travnjaku odradili odgođenu utakmicu (zbog sudjelovanja na turniru u Sarajevu) s NK Lučki radnik, a dva dana kasnije kao i mlađi pioniri gostovali na Krimeji, dok su kadeti i juniori kod kuće ugostili svoje protivnike iz NK Vinodol.

U nastavku pročitajte izvještaje s utakmica.

2. HNL ZAPAD – PODSKUPINA A – Drugi dio
Datum : 21.04.2013.
Kolo: 2
Kategorija: KADETI
Igralište: NK OPATIJE
Suci: Dalibor Šušnjar ( Klana ), Zoran Janković ( Rijeka ), Anton Badjuk ( Rijeka )
Delegat: Alan Dundović ( Rijeka )
Liječnik: dr. Ivan Rosović

NK OPATIJA – NK VINODOL 3 : 1 ( 0 : 1 )
Peruč, Ciceran, Rupnik, Mahulja, Poljak, Mohorovičić, Antolović ( 57′ Klarić ), Bobinac, Mrzlić , Bojić, Tercolo
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 0:1 Alen Arnaut u 22′; 1:1 Vito Tercolo u 47′; 2:1 Domagoj Bobinac u 68′; 3:1 Nevio Klarić u 72′; 3:2 Renato Lukarić u 72′

Tek u trećem ovosezonskom susretu, kadeti Opatije upisali su pobjedu protiv Vinodola, koji su u prethodne dvije utakmice ostvarili jednu pobjedu i jedan remi. I ova utakmica nije dobro počela za domaći sastav jer su gosti u 22′ minuti, najviše zahvaljujući sretnom i spretnom Alenu Arnautu poveli i vodstvo zadržali do kraja prvog poluvremena. U drugom poluvremenu gledali smo puno bolje izdanje i jedne i druge ekipe, koje su stvorile veći broj izglednih prilika ispred oba gola, a na kraju su sretniji bili igrači u crno-bijelim dresovima koji su postigli tri krasna zgoditka, od kojih je gol Domagoja Bobinca udarcem s preko 25 mu same rašlje, vjerojatno jedan od ljepših koje smo u zadnje vrijeme vidjeli na opatijskom campu. Vodećem zgoditku Opatijaca, prethodio je izjednačujući gol Vita Tercola, koji je jednu lijepu i točnu akciju domaćih, zaključio preciznim udarcem iskosa s 10 m u suprotan kut nemoćnog vratara gostiju. Nakon izjednačenja, gosti iz Vinodola imali su tri više nego izgledne akcije za postizanje zgoditka, no u sve tri prigode, iskazao se domaći vratar Peruč, koji je u srazu 1 na 1 s gostujućim napadačima izašao kao pobjednik. Dva puta je na vrijeme uklizao i blokirao udarce a jednom je krajnjim naporom skrenuo snažan i precizan udarac s 15 m u korner. Konačnih 3 : 1 postavio je Nevio Klarić koji je udarcem glavom s 5 m skrenuo lijepi ubačaj Bojića s desnog krila. Ovom pobjedom, kadeti su se nakon nesretnog poraza na Krku u prethodnom kolu, ponovo vratili pozitivnim rezultatima tj pobjedama koje su, ovog proljeća, postale njihov “zaštitini” znak.

Liburnija.net: Kadeti s trenerom Đanijem Sinožićem

2. HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kolo: 2
Kategorija: JUNIORI
Suci: Zoran Janković ( Rijeka ), Dalibor Šušnjar ( Klana ), Anton Badjuk ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK VINODOL 5 : 1 ( 3 : 0 )
Hepp, Juraga, Šaina, Kovačević, Trošelj, Paravić, Francetić, Kurti, T.Sinožić, J.Kovčalija, Klarin
Trener: Dalibor Zobić

Strijelci: 1:0 Marko Francetić u 17′; 2:0 Erik Paravić u 25′ iz 11m; 3:0 Marko Francetić u 41′; 3:1 Adriano Jelenović u 47′; 4:1 Tino Sinožić u 70′; 5:1 Dorijan Juraga u 72′

Juniori nogometnog kluba Opatija ovoga su vikenda pobijedili ekipu NK Vinodol na domaćem terenu te ostvarili prvu pobjedu protiv iste ekipe nakon remija i poraza u prethodna dva međusobna susreta. Opatijci su odlično ušli u utakmicu i na samom početku stvorili nekoliko dobrih akcija i izglednih prilika. Ubrzo su taj pritisak i dobru igru pretvorili u pogodak. Naime, Sinožić je odličnim dijagonalnim dodavanje uposlio Francetića koji se našao u duelu sa dvojicom, spretno se okrenuo i prošao pored njih te sa 16metara lijevom nogom pogodio za 1:0. Nakon pogotka, Opatijci su nastavili sa napadačkom igrom i stvaranjem vrlo dobrih prilika pa je preko desne strane prošao Kurti, ušao u šesnaesterac,a zatim ga je branič Vinodola srušio pa sudac pokazuje na bijelu točku. Izvođač jedanaesterca bio je Paravić koji lagano pogađa u golmanovu lijevu stranu dok on odlazi u desnu stranu. Nedugo nakon drugog pogotka današnji vratar Opatije Hepp, inače branič, izbacuje loptu daleko na protivničku polovicu, stoper Vinodola glavom vraća loptu vrataru, ali preslabo. Protivničku grešku predvidio je Francetić koji dolazi do lopte prije vratara te ju gura pored njega i zatim ju gura u nebranjenu mrežu za 3:0. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, iako su Opatijci imali još par izglednih prilika. Nakon odmora Opatijci su u igru ušli suzdržanije nego u prvo poluvrijeme pa su gosti iz Vinodola smanjili rezultat na 3:1. Iako su u početku drugog poluvremena bili suzdržani, Opatijci su se vrlo brzo “probudili” i ponovno bili opasni za gostujuća vrata pa je Sinožić glavom pogodio za 4:1 nakon odličnog udarca iz kuta Kovačevića. Pred kraj susreta u strijelce se upisao i Juraga koji je povratnu loptu na desetak metara lagano pospremio u mrežu za konačnih 5:1. Treba spomenuti kako su za ekipu Opatije nastupili kadeti Kurti, Kovčalija i Trošelj te vrlo dobro odigrali i pokazali kvalitetu čak i u starijom kategoriji.

NK ORIJENT – NK OPATIJA 1 : 3 ( 1 : 2 )
Bezinović , Paro , Gecaj (40′ Juranović ) , Kozina , Bilajac ( 48′ Šepić ), T.Jukičić , Ivančić, Šimić (36′ A.Sušanj ), A.B. Bogolin (46′ Sporiš ), A.Džaja , Matulja (46′ Brckan )
Trener: Igor Tkalčević

Strijelci: 0:1 Matija Matulja u 4′; 1:1 Leo Čuljat u 15′; 1:2 Antonio Džaja u 17′; 1:3 Antonio Džaja u 49′

S tradicionalnog neugodnog i “teškog” gostovanja na Krimeji mladji pioniri Opatije vratili su se s “punim plijenom” i napravili mini pozitivnu seriju s dvije uzastopne pobjede. Najveći doprinos u ovoj utakmici dao je dvostruki strijelac Antonio Džaja.

Liburnija.net: Mlađi pioniri s trenerom Tkalčevićem

Kolo: 18
Kategorija: ST. PIONIRI

NK ORIJENT – NK OPATIJA 3 : 3 ( 2 : 1 )
Uzelac, Vrdoljak, Smolica , Cetin, Tešić (36′ Pobar ), Mataija , Baraba, Bačvarov, Augustinović (36′ Gerčer ), Lončarica, A.Šaina
Trener: Goran Brajković

Strijelci: 1:0 Ishet Ibrahimi u 17′; 2:0 Ishet Ibrahimi u 22′; 2:1 Teo Mataija u 27′ iz 11m; 3:1 Ishet Ibrahimi u 44′; 3:2 Dominik Baraba u 59′; 3:3 Teo Mataija u 60′

Iako igrači trenera Gorana Brajkovića nisu uspjeli naći “lijeka” za izuzetno raspoloženog domaćeg napadača Isheta Ibrahimija koji se proslavio postigavši hat-trick, ipak su na kraju smogli snage i u samo dvije minute od neugodnih 1:3 preokrenuli u krajnjih 3 : 3 i vratili se kući s jednim, ali vrijednim bodom.

Liburnija.net: Stariji pioniri...

Liburnija.net: Stariji pioniri…