NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Arhiva Liburnija.net

Nedjeljno prijepodne na opatijskom campu “proveli” su pioniri Opatije i Vinodola i po mokrom i djelomično blatnjavom travnjaku odigrali utakmice 19. kola 1. Omladinske lige PGŽ. Kompletne izvještaje pročitajte u nastavku teksta.

Opatija – I proteklog vikenda veći dio omladinskog pogona NK Opatije bio je u natjecateljskom ritmu. Mlađi i stariji pioniri ugostili su na opatijskom campu protivnike iz NK Vinodol, kadeti i juniori gostovali su na najkraćem gostovanju (Kantrida) i odmjerili snage s HNK Rijekom II, a jedino su mirovali morčići (mlađi i stariji) koji su ove subote bili slobodni.

2. HNL ZAPAD – PODSKUPINA A – Drugi dio
Kolo: 3
Kategorija: KADETI
Igralište: Stadion Kantrida – pomoćno
Suci: Luka Šegota ( Rijeka ), Goran Brusić ( Čavle ), Antonijo Marincel ( Gornji Sroki )
Delegat: Dejan Ivošević ( Rijeka )
Liječnik: dr. Boban Dangubić

HNK RIJEKA S.D.D. – NK OPATIJA 0 : 2 ( 0 : 0 )
NK OPATIJA:
Alibašić, Ciceran (73′ Žic), Poljak, Mahulja, Trošelj, Mohorovičić, Rupnik (67′ Klarić), Bobinac (62′ Nikčević), Martinčić, Bojić, Tercolo (69′ Antolović)
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 0:1 Dorijan Bojić u 47′ iz 11 m; 0:2 Vito Tercolo u 68′

Kako odmiče prvenstvo, tako kadeti igraju i pružaju sve bolje partije, pa im se uloženi trud ( treninzi ) polako , ali sigurno vraća na ligaškim utakmicama. Tako je bilo i u srazu s HNK Rijeka II, u vrlo zanimljivoj utakmici za brojnu publiku, u kojoj su bili bolji takmac. Ono što im nije pošlo za nogom u prvom poluvremenu, kad nisu iskoristili tri izgledne prilike za postizanje zgoditka, a u jednoj im sudac nije svirao više nego očiti jedanaesterac, “naplatili” su u drugom poluvremenu. Nakon brze i precizne akcije po desnoj strani Vito Tercolo se lijepom varkom oslobodio svog čuvara, ušao u kazneni prostor a potom ga jedan od igrača u bijelim dresovima objema rukama hvata i ruši, pa je sudac Šegota jednostavno morao dosuditi kazneni udarac. S 11 metara, precizan je Dorijan Bojić za zasluženo vodstvo Opatijaca 0 : 1. Igrači u crno-bijelim dresovima i dalje nastavljaju s ofenzivnim akcijama i plod takce igre je i drugi zgoditak na utakmici kojeg postiže Tercolo, koji još jednu lijepu akciju završava prizemnim udarcem iskosa s desne strane koji pogađa sami desni kut nemoćnog vratara Nicolettija koji se u prvom poluvremenu istaknuo s nekoliko izvrsnih obrana i čijom zaslugom se na poluvrijeme otišlo neodlučenim rezultatom.

Liburnija.net: Kadeti NK Opatija

Kolo: 3
Kategorija: JUNIORI
Suci: Goran Brusić ( Čavle ), Luka Šegota ( Rijeka ), Antonijo Marincel ( Gornji Sroki )

HNK RIJEKA S.D.D. – NK OPATIJA 1 : 0 ( 0 : 0 )
NK OPATIJA:
Uni, Hasičić, J.Kovčalija, Šaina, Kovačević, T.Sinožić, Srok, Paravić, Francetić, Carrera (46′ Đ.Kurti), Klarin
Trener: Dalibor Zobić

Strijelci: 1:0 Edin Fatić u 84′

Poput utakmice kadeta i juniori ovih istih protivnika odigrali su vrlo dobru utakmicu, punu tempa i dinamike, i na zadovoljstvo publike koja je nedjeljno sunčano i toplo poslijepodne provela pokraj pomoćnog igrališta na Kantridi. Igrači i jedne i druge momčadi, unatoč vrućini i ne baš idealnim uvjetima za igru, pokazali su da im ova igra zaista “leži”. U prvom poluvremenu aktivniji i s više prilika za postizanje zgoditaka bili su gosti iz Opatije, dok su u drugom poluvremenu bolji protivnik bili domaći, igrači u bijelim dresovima. Najbolju priliku Opatijci su imali u 30 minuti, kad je nakon prekršaja na Francetiću, u kaznenom prostoru Rijeke, sudac Brusić pokazao na bijelu točku, no udarac Paravića sjajnom obranom i još boljim “čitanjem” brani vratar Rijeke Dorian Stijepić. U drugom poluvremenu, igrači trenera Zobića nisu mogli pratiti visoki ritam kojeg su nametnuli igrači Rijeke, pa su se više orijentirali na obranu, i u takvim okolnostima najviše se istaknuo vratar Franco Uni, koji je s nekoliko sjajnih intervencija spriječio promjenu rezultata. No, u 84 minuti, nakon grube i nepotrebne greške Kovačevića koji je dao mlaku povratnu loptu Hasičiću koji pod pritiskom Edina Fatića nije uspio otkloniti opasnost, već je napucana lopta od tijela igrača Rijeke stvorila Fatiću najbolju moguću situaciju ( izašao sam pred vratara ) koju je onj znalački iskoristio za jedini i pobjedonosni zgoditak na utakmici.

NK OPATIJA:
Vrkić, Paro , Gecaj ( A.Sušanj ) , Kozina , Juranović, T.Jukičić , Ivančić ( 42′ Bilajac ), Šimić, A.B. Bogolin ( 47′ Sporiš ), A.Džaja , Matulja
Trener: Igor Tkalčević

Strijelci: 0:1 Ivica Stanišić u 18′; 1:1 Petar Kozina u 20′; 2:1 Anton Baltazar Bogolin u 30′; 3:1 Anton Baltazar Bogolin u 40′; 4:1 Anton Baltazar Bogolin u 42′ iz 11m; 5:1 Borna Paro u 43′; 6:1 Leon Sporiš u 57′; 7:1 Petar Kozina u 60′

Mađi pioniri nastavljaju s dobrim igrama što prate isto takvi i rezultati. Iako su im današnji protivnici, pioniri Vinodola, na početku utakmice malo poremetili ritam i poveli golom Ivice Stanišića u 18 ‘ susreta, to im nije puno poremetilo njihov način i stil igre, pa su već do poluvremena preokrenuli rezultat u svoju korist, zgodicima Petra Kozine i Antona Baltazara Bogolina. Da bi u drugom poluvremenu dodali još malo “gasa” i do kraja utakmice ostvarili više nego uvjerljivu pobjedu, u kojoj su najveći obol dali dvostruku strijelac Kozina odnosno Bogolin svojim hat-trickom.

Liburnija.net: Mlađi pioniri s trenerom Tkalčevićem

Kolo: 19
Kategorija: ST. PIONIRI

NK OPATIJA – NK VINODOL 0 : 1 ( 0 : 0 )
NK OPATIJA:
Uzelac, Vrdoljak, Smolica (36′ Gerčer ), M.Jukičić, Tešić ( 36′ Augustinović ), Mataija , Baraba, Bačvarov ( 52′ Kostić ), Pobar , A.Šaina, Lončarica
Trener: Goran Brajković

Strijelci: 0:1 Antonio Buljat u 39′ iz 11 m

Daleko najbolji pojedinac utakmice bio je vratar Vinodola, Marino Godinić, koji je skidao i branio sve što je išlo u okvir vrata, i ono što nije pošlo za nogom pionirima Opatije, uspjelo je Antoniu Buljatu iz jedanaesterca, zgoditku koji je, pokazalo se na kraju, odlučio današnjeg pobjednika.

Liburnija.net: Stariji pioniri...

Liburnija.net: Stariji pioniri…