NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Arhiva Liburnija.net

U nastavku pročitajte izvještaje i rezultate utakmica, mlađih uzrasta nogometnog kluba Opatija, odigranih proteklog vikenda…
Opatija – Najmasovniji opatijski sportski kolektiv, ponovo je proteklog vikenda bio u punom pogonu, stalni ‘dopisnici’ Liburnija.neta, ‘razletili’ su se od Senja preko Delnica do Rijeke.
Rezultati su bili različiti, a najviše muke zadali su mladi igrači NK Rijeke, te ‘kućno rivalstvo’ između braće. Naime, pobjedu je odnio mlađi (Andrej) koji je nastupio u ekipi Rijeke, dok je njegov stariji brat (Dražen Krnjatić) vodio ekipu Opatije s trenerske klupe. I tako ”prekinuo“, do prve slijedeće prilike/utakmice, pravi ”rat“ u kući koji je trajao cijeli tjedan uoči utakmice i pitanja tko će iz ove utakmice izaći kao pobjednik, a tko će morati priznati poraz.
2 HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kategorija: JUNIORI
Igralište: Pod Nehajem ( Senj )
Sudac: Slaven Skender ( Rijeka ), Robert Barbić ( Rijeka ), Nihad Mehinović ( Rijeka )
Delegat: Zvonko Sobol ( Rijeka )

NK NEHAJ – NK OPATIJA 1 : 1 ( 1 : 0 )
Jakopović, Kovačević, Hasičić, Srok, Šaina, Smolčić, Carrera Francetić, Carrera , Tadić, Marinčić, Dijanić
Trener: Dragan Tadić
Strijelci: 1:0 Tomislav Rončević u 42′; 1:1 Antonio Tadić u 71′
S gostovanja u Senj juniori su donijeli samo bod. Naime, ovaj vikend juniori NK Opatije igrali su utakmicu protiv NK Nehaj i okončali je rezultatom 1:1. Juniori su prema Senju krenuli samo sa jedanaestoricom igrača, što je značilo da svi moraju odigrati punih 90. minuta te ne smiju previše riskirati ozljede. Osim manjka igrača na konačan rezultat utjecala je i jaka senjska bura koja nije omogućavala ekipama previše kombinatorike i lijepe igre, već je to bila utakmica snage, uz buru i malen broj raspoloživih igrača moramo spomenuti i gospodu sudce koji su svoj posao odradili dosta površno. Utakmica je počela dominacijom Opatijaca koji su imali veći posjed lopte nego domaćin, no iz tog posjeda nije se mogla razviti nikakva posebna prilika ili prijetnja po domaća vrata, već su domaćini svojim brzim kontrama i polukontrama niz vjetar zadavali velike probleme ekipi NK Opatije pa su iz jedne takve i postigli pogodak, ali tek krajem prvog dijela utakmice. Preko desne strane prošao je ponajbolji domaći igrač uputio povratnu loptu svome suigraču koji laganim udarcem upućuje loptu u mrežu gostiju i postavlja rezultat na 1:0. U drugo poluvrijeme NK Opatija je krenula sa jakom željom za pobjedom i pogodcima. Međutim,t o im nije pošlo za nogama jer su uspjeli zabiti samo jedan pogodak. Naime, sredinom drugog dijela na dvadesetak metara “šetala” se lopta kada je na nju naletio Tadić i postigao “eurogol” snažnim udarcem koji je našao put prema mreži domaćina pa je rezultat nakon tog pogotka 1:1.Iako su se Opatijci istinski trudili postići još jedan pogodak i tako uzeti sva 3 boda, domaći iz Senja uspjeli su izdržati taj pritisak i zadržati remi do kraja utakmice, iako se u posljednjoj minuti na 2 metra s loptom našao Carrera, ali nije uspio zabiti već je samo pogodio vratara te nakon tog pokušaja glavni sudac posljednjim zviždukom signalizira završetak utakmice.
Na kraju svega možemo reći da utakmica nije bila previše lijepa, bilo je tu puno grubih prekršaja i duela. Vidjeli smo i slabu igru juniora Opatije, ali veliku želju za pobjedom te ostaje žal za izgubljenim bodovima. Sljedeće kolo juniorskog prvenstva odigrat će se 15. travnja između NK Opatije i NK Rijeke 2 na gradskom stadionu Opatija.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori

Kategorija: KADETI
Sudac: Robert Barbić ( Rijeka) , Slaven Skender ( Rijeka ), Nihad Mehinović ( Rijeka )

NK NEHAJ – NK OPATIJA 1 : 0 ( 1 : 0 )
Uni, T.Sinožić (58′ Ciceran), Ribarić (41′ Kovčalija), Mahulja, Martinčić, Jenuš (45′ Vuković), Rigović (50′ M.Mrđenović), Pribanić, Bojić, Mrzlić (68′ Ružić)
Trener: Đani Sinožić
Strijelci: 1:0 Petar Prpić u 2′

Utakmica je odlučena već u 2′ kad su gosti, izgubili jednu loptu na sredini igrališta, koju je primio Domagoj Pejanović, s lakoćom se riješio Ribarića i Martinčića, prošao po desnoj strani do aut linije, vratio povratnu loptu na drugu stativu gdje je sam ”kao duh“ bio Petar Prpić koji ju je samo pospremio u mrežu.
Utakmica je odigrana po jakoj buri, koja je u prvom poluvremenu bila ”saveznik“ Opatijaca, no oni je nisu znali iskoristiti. Najbolju priliku za goste imao je Pribanić sredinom prvog poluvremena, kad je u izglednoj situaciji pucao visoko preko vratiju domaćih. Kadeti Nehaja su u prvom poluvremenu bili bolji protivnik, i stvorili još nekoliko poluprilika, ali ih niti oni nisu znali iskoristiti. U drugom poluvremenu su domaći imali pomoć u vjetru, što je kod gostiju, nenaviknute na ovakve vremenske uvjete, izazvalo nekoliko paničnih situacija pred njihovim vratima, ali do promjene rezultata nije došlo. Gosti iz Opatije, su se u drugom poluvremenu nešto bolje organizirali i protiv vjetra izradili nekoliko prilika, a najbolje je propustio realizirati David Mrđenović. U prvoj situaciji se lijepo oslobodio svoje pratnje i umjesto da krene sam prema golu, odlučio se za udarac s 16 m, kojeg vratar domaćih brani. U samoj završnici susreta iz slične situacije D. Mrđenović se ponovo odlučio za udarac s 15-tak metara iskosa, ovaj put u drugi kantun, ali je i ovog puta vratar domaćih bio na mjestu. Sve u svemu, zaslužena pobjeda domaćina.

NK Opatija - Kadeti

PRVENSTVENA LIGA MORČIĆA – SKUPINA“A“
Kategorija: ML. MORČIĆI
Igralište: Kantrida – pomoćno igralište
Sudac: Predrag Vasiljević

NK RIJEKA – NK OPATIJA 6 : 1 ( 2 : 1 )
Diković, Zanet, Traub, Blečić, J.Sinožić, Ajanović, Kaftanić, Pozderac Čule,, N.Džaja, Uljanić, Šafarek, Kumičić
Trener: Boris Petrovčić, Stipe Mikulić
Strijelci: 1:0 Filip Braut u 6′; 2:0 David Vidović u 12′; 2:1 Tin Blečić u 25′; 3:1 Veldin Hodža u 27′; 4:1 David Vidović u 33′; 5:1 Ivan Golemac u 40′; 6:1 Mateo Tešić u 47′

Na gostovanju najbolje, ujedno i prvoplasirane ekipe, jedino što je bilo nepoznanica je krajnji rezultat, obzirom da se pobjednik znao i prije utakmice. U takvim okolnostima, dječaci Opatije prošli su sasvim korektno jer za razliku od prethodne utakmice (protiv Orijenta), u ovoj su pokazali puno više hrabrosti i odlučnosti da ”svoju kožu prodaju što skuplje“. U periodu kad je na igralištu bila ”prva“ ekipa Rijeke, mlađi morčići Opatije se nisu mogli nositi s njima i tom periodu i igra i rezultat su bili u korist mladih Riječana, no u periodima kad je domaći trener ubacio 3-4 igrača s klupe, utakmica je bila ravnopravnija, zanimljivija za gledanje (barem za roditelje Opatijaca) i u tim periodima utakmice su morčići Opatije postigli svoj jedini zgoditak preko Tina Blečića, a mogli su i koji više, jer ono što je promašio Din Pozderac (umjesto da ubaci ili ušeta s loptom u prazan gol pogodio je stativu) teže je promašiti nego pogoditi, J. Sinožić nije iskoristio situaciju u kojoj je bio ‘1na 1’ s golmanom, a Dominik Traub je iz slobodnjaka pogodio prečku. Sve ostalo, bilo je u znaku dječaka u bijelim dresovima (Rijeka).

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Mlađi Morčići

Kategorija: ST. MORČIĆI
Igralište: Kantrida –pomoćno igralište
NK RIJEKA – NK OPATIJA 5 : 0 ( 2 : 0 )
NK OPATIJA: Bezinović, A.Sikirica, Maravić, Ivančić, Šimić, Horvatinčić, M.Zelenika, L.Bilajac, Juranović, Šepić,
Trener: Dražen Krnjatić
Strijelci: 1:0 Petar Šušnjar u 17′; 2:0 Nino Jovanović u 19′; 3:0 Borna Bilobrk u 27′; 4:0 Petar Šušnjar u 44′; 5:0 Mazen Sharbini u 49′
Sve što je napisano za utakmicu mlađih morčića između ovih dviju ekipa, vrijedi i za utakmicu starijih morčića, koja je također imala dvije ”situacije“, perioda kad je na terenu bila ”prva” ekipa Rijeke i perioda kad je na terenu bilo nekoliko igrača s riječke klupe. Da ne bi bilo nepošteno prema igračima obje ekipe, ova utakmica je u svim pogledima i segmentima igre bila kvalitetnija od utakmice mlađih morčića, ali je razlika u kvaliteti bila očita u korist ”prve“ ekipe Rijeke. Posebna zanimljivost ove utakmice je što je u nadmetanju braće, pobjedu odnio mlađi (Andrej) koji je nastupio u ekipi Rijeke, dok je njegov stariji brat (Dražen Krnjatić) vodio ekipu Opatije s trenerske klupe. I tako ”prekinuo“, do prve slijedeće prilike/utakmice, pravi ”rat“ u kući koji je trajao cijeli tjedan uoči utakmice i pitanja tko će iz ove utakmice izaći kao pobjednik, a tko će morati priznati poraz.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Stariji Morčići

1. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kategorija: ML.PIONIRI
Igralište: NK Goranin – Delnice
Sudac: Velimir Pojer ( Vrbovsko )

NK GORANIN – NK OPATIJA – 0 : 4 ( 0:3 )
Uzelac, Gerčer (38′ Josipović), Kozina, Srok, Smolica, M. Jukičić, A. Džaja (38′ Gecaj), Škarica, Tešić, Flego, Paro (38′ Marinković)
Trener: Igor Tkalčević
Strijelci: 0:1 Marko Škarica u 5′; 0:2 Kristijan Flego u 10′; 0:3 Antonio Džaja u 27′; 0:4 Marko Marnković u 42′
Dječaci trenera Tkalčevića riješili su već u prvom poluvremenu sve dileme oko pobjednika ovog susreta. To su ostvarili lijepom i efikasnom igrom, koja je već u prvih 10 minuta rezultirala s dva pogotka, preko Marka Škarice i Kristijana Flege, da bi pred kraj poluvremena Antonio Džaja povećao vodstvo na 3:0. Mlađi pioniri Opatije, i u drugom poluvremenu su nadvisili svoje domaćine u svim segmentima igre, postigavši još jedan zgoditak preko Marka Marinkovića. Po završetku utakmice, na licima i igrača i trenera vidjelo se zadovoljstvo prikazanom igrom, koja je u pojedinim trenucima nalikovala kao da na terenu igra samo jedna ekipa (Opatija), koja je vješto znala ”sakriti“ loptu protivniku. U ovoj utakmici, u kojoj je sudjelovalo i vrlo dobro odigralo svih 14 igrača koji su nastupili, ipak za nijansu bolji od drugih bili su Mateo Srok, i strijelci prva dva zgoditka, Marko Škarica i Kristijan Flego.

NK Opatija - Mlađi pioniri

Kategorija: ST.PIONIRI
Igralište: NK Goranin (Delnice)
Sudac: Velimir Pojer (Vrbovsko)
NK GORANIN – NK OPATIJA – 0 : 0 ( 0:0 )
NK OPATIJA: Peruč, Rupnik (47′ Cetin), Vrdoljak , Klarić (36′ Selimović), Tercolo, Antolović , Nikčević, Mohorovičić, Brubnjak (36′ Kružić ) Poljak, Šaina (36′ Žic)
Trener: Goran Brajković
Stariji pioniri Opatije, naišli su na čvrstog domaćina, koji je već od samog početka krenuo žešće u duele, po riječima trenera Brajkovića, na granici grubosti, na što dječaci iz Opatije, očito nisu navikli. U takvoj igri, unatoč premoći i inicijativi tijekom cijele utakmice, Opatijci nisu uspjeli zabiti pogodak iako su za to imali nekoliko izglednih prilika, posebno Niko Nikčević. Domaći, nisu niti jednom ozbiljnije zaprijetili gostima, tako da je vratar Frane Peruč bio nezaposlen, osim dvije-tri duge izbačene lopte koje je s lakoćom pokupio. Ostala je i jedna sporna situacija u kojoj je Martin Antolović srušen u 16-tercu domaćih u više nego izglednoj prilici za postizanje pogotka, ali koju, nešto skloniji domaćinu, sudac ove utakmice nije okarakterizirao kao situaciju za najstrožu kaznu. Ostaje dojam, da su stariji pioniri Opatije, mislili da će ovu utakmicu riješiti u svoju korist, ali očito nisu računali na čvrstinu i odlučnost domaćina, kao i na bučnu domaću publiku koja je vjerojatno djelomično utjecala na suca.