NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Arhiva NK Opatija: Juniori u akciji...

Arhiva NK Opatija: Juniori u akciji…

U nastavku teksta pročitajte izvještaje s utakmica gotovo svih mlađih uzrasta, koji su u posljednjih tjedan dana branili boje NK Opatija.

Opatija – Još jedan bogat i sadržajni nogometni vikend je iza nas. Mlađi i stariji morčići nastupali na turniru u Ogulinu i ostvarili zapažen uspjeh. Mlađi morčići u konkurenciji 9 ekipa, podijeljenih u dvije grupe, u finalu izgubili su od Goranina (Delnice) rezultatom 2:0 i osvojili pokal za drugo mjesto. U svojoj grupi pobijedili ŠN Frankopan (5:0), NK Karlovac (3:1), i igrali s NK Duga Resa 0:0 i bili prvi u skupini.

Stariji morčići, dan ranije, u konkurenciji 8 ekipa podijeljenih u dvije grupe, u borbi za treće mjesto, na jedanaesterce pobijedili NK Ogulin i osvojili treće mjesto na turniru. U svojoj grupi izgubili od, kasnijeg pobjednika turnira, ŠN Frankopan ( 0:1), pobijedili NK Gospić i NK Goranin i osvojili drugo mjesto u grupi. Mlađi i stariji pioniri gostovali na Hreljinu, a kadeti i juniori gostovali u Crikvenici protiv istoimenog domaćina. U nastavku donosimo izvještaj s utakmica kadeta i juniora.

2 HNL ZAPAD – PODSKUPINA A – Drugi dio
Kolo: 4
Kategorija: KADETI
Igralište: Gradski stadion Crikvenica
Suci: Davor Majnarić ( Rijeka ), Zoran Janković ( Rijeka ), Karlo-Josip Kostelac ( Omišalj )
Delegat: Dean Caput ( Rijeka )
Liječnik: dr. Stevo Mirić

NK CRIKVENICA – NK OPATIJA 0 : 5 ( 0 : )
Peruč, Ciceran, Pavešić, Trošelj, Martinčić, Rupnik, Klarić ( 32′ Rigović ), Bobinac (51′ Nikčević), Mrzlić, Bojić, Tercolo
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 0:1 Mateo Mrzlić u 10′; 0:2 Nevio Klarić u 21′; 0:3 Tomislav Fištrović u 31′ autogol; 0:4 Mateo Mrzlić u 47′; 0:5 Mateo Mrzlić u 76′

Samo dan nakon gostovanja i poraza seniora, na istom travnjaku i protiv istog protivnika, svoje su utakmice odigrali kadeti i juniori i dobro se revanširali domaćinima za poraz seniora. U prvoj utakmici, kadeti su rutinski odradili svoju “obvezu” i s “petardom” počastili svog domaćina. Pobjeda je mogla biti još uvjerljivija, no i u ovoj, kao i u većini dosadašnjih utakmica, igrači u crno-bijelim dresovima propustili su još nekoliko izglednih prilika za postizanje zgoditaka. Svoj golgeterski niz, nakon što je prošlu utakmicu pauzirao zbog žutih kartona, nastavio je Mateo Mrzlić, koji se tri pogotka u Crikvenici još više učvrstio na prvom mjestu liste strijelaca ( 20 zgoditaka ) u ovoj skupini.

Ovom, ukupno 12-tom pobjedom u ovoj sezoni, kadeti su se popeli na treće mjesto na tablici sa samo bodom zaostatka za drugoplasiranim Vinodolom.

Liburnija.net: Kadeti NK Opatija

Kolo: 4
Kategorija: JUNIORI
Suci: Zoran Janković ( Rijeka ), Davor Majnarić ( Rijeka ), Karlo-Josip Kostelac ( Omišalj )

NK CRIKVENICA – NK OPATIJA 1 : 10 ( 0 : 5 )
Uni, Hasičić, Juraga, J.Kovčalija, T.Sinožić, Srok, Paravić, Francetić, Đ.Kurti, Klarin, Ismaili
Trener: Dalibor Zobić

Strijelci: 0:1 Marko Francetić u 5′; 0:2 Arton Ismaili u 23′; 0:3 Marko Francetić u 26′; 0:4 Marko Francetić u 29′; 0:5 Marko Francetić u 31′; 0:6 Arton Ismaili u 63′; 0:7 Marko Francetić u 67′; 1:7 Ervin Babić u 66′; 1:8 Josip Kovčalija u 67′; 1:9 Tino Sinožić u 75′; 1:10 Đerđ Kurti u 76′

Na gostovanju u Crikvenici juniori NK Opatije uzeli su 3 boda laganom pobjedom 1:10. Domaći su započeli utakmicu samo sa devetoricom igrača, a gosti su to dobro iskoristili iako je rezultat mogao biti i puno veći. Prvi pogodak čekalo se petnaestak minuta kada je Francetić lijevom nogom s vrha kaznenog prostora prizemnim udarcem pogodio mrežu domaćeg vratara. A onda nakon desetak minuta Ismaili sa iste pozicije zabija desnom nogom za 0:2. Vrlo brzo nakon drugog pogotka, Francetić se našao u situaciji jedan na jedan s vratarom, nakon odličnog proigravanja Sroka te zabio za 0:3. Ponovno nakon kratkog perioda uslijedio je novi pogodak Opatijaca koji je ponovno postigao Francetić nakon što je preko desne strane prevario svog čuvara i zatim u trku prošao pored još dvojice braniča te se ponovno našao u situaciji jedan na jedan s vratarom. Pred kraj prvog poluvremena Francetić je opet zatresao mrežu domaćeg vratara, ali ovaj puta glavom nakon odličnog ubačaja s desne strane. Rezultat prvog poluvremena 0:5 davao je veliku prednost Opatijcima koji su mogli već tada biti sigurni u pobjedu. U drugom poluvremenu u strijelce se ponovno upisao Ismaili koji je odličnim udarcem svladao vratara. Zatim, vidjeli smo i peti pogodak Francetića nakon gužve u kaznenom prostoru u kojoj se spomenuti najbolje snašao i zatresao mrežu. Na listu strijelaca, osim prethodne dvojice, upisali su se i dvojica kadeta u momčadi Opatije, a to su Kovčalija koji se na korneru našao na pravom mjestu te glavom pogodio za 0:8 i Kurti koji je nakon kontre gostiju zabio vrlo jednostavno i lagano u mrežu domaćina za 1:10. Prije pogotka Kurtija jedini ,počasni, pogodak zabili su i domaći kada su iskoristili pogrešku gostujuće ekipe. Uz taj pogodak Crikvenice, vidjeli smo i proboj gostujućeg braniča Sinožića po desnoj strani nakon koje se našao u situaciji jedan na jedan sa vratarom i zabio pogodak. Iako su Opatijci ostvarili veliku pobjedu rezultatom 1:10 u gostima, njihova igra nije bila onakva kakva bi trebala biti,ali vjerujem da je problem bio u motivaciji jer se protiv momčadi kao što je Crikvenica(sa devet igrača) vrlo teško motivirati. U sljedećem kolu Opatijci na vlastitom terenu očekuju Grobničan te se nadaju novoj pobjedi i novom trobodu.

Liburnija.net: Juniori NK Opatija

1. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kolo: 20
Kategorija: ML.PIONIRI
Igralište: “Lonja” – Hreljin
Sudac: Ivan Jakovac ( Mrkopalj )

NK NAPRIJED – NK OPATIJA 0 : 7 ( 0 : 5 )
Bezinović (40′ Vrkić ), Paro , Gecaj (31′ Sporiš ), Juranović, T.Jukičić (31′ Horvatić ) , Ivančić , Šimić, A.B. Bogolin, A.Džaja , Matulja, Kozina (31′ Šepić )
Trener: Igor Tkalčević

Strijelci: 0:1 Filip Šimić u 5′; 0:2 Petar Kozina u 14′; 0:3 Filip Šimić u 21′; 0:4 Antonio Džaja u 22′; 0:5 Filip Šimić u 29′; 0:6 Matija Matulja u 50′; 0:7 Antonio Džaja u 55′

Još jedna dobra partija i nastavak uspješnog niza za mlađe pionire Opatije. Domaćin i današnji protivnik, pioniri NK Naprijeda, nisu im bili ravnopravan i dorastao protivnik, a jedan od razloga visoke i uvjerljive pobjede Opatijaca, svakako je i igrač manje u redovima domaćih (nastupilo “samo” 10 igrača). Posebno efikasan , trostruki strijelac, pokazao se Filip Šimić.

Liburnija.net: Mlađi pioniri s trenerom Tkalčevićem

Kolo: 20
Kategorija: ST. PIONIRI

NK NAPRIJED – NK OPATIJA 0 : 3 ( 0 : 0 )
Ravlić (45′ Uzelac), Vrdoljak, Gerčer , Tešić ( 36′ Baraba ), Mataija , Bačvarov, Pobar , Augustinović (36′ Smolica ), A.Šaina, Cetin (36′ Blašković )
Trener: Goran Brajković

Strijelci: 0:1 Teo Mataija u 44′; 0:2 Dominik Baraba u 58′; 0:3 Teo Mataija u 68′

Nakon prošlotjednog nesretnog poraza na domaćem travnjaku od Vinodola, stariji pioniri Opatije, s gostovanja na Hreljinu vraćaju se s “punim” plijenom tj. pobjedom i tri boda. A pobjedu su ostvarili u posljednjih 15 minuta utakmice, na “krilima” dvostrukog strijelca Tea Mataije, kojem se pridružio i Dominik Baraba s jednim zgoditkom.

Liburnija.net: Stariji pioniri...

Liburnija.net: Stariji pioniri…

U odgođenim utakmicama 13. kola 1. Omladinske lige PGŽ, mlađi i stariji pioniri NK Opatije ugostili su suparnike iz NK Rijeka 2 odnosno NK Zamet. Po krasnom vremenu, na opatijskom campu, u srijedu poslijepodne, pred dobro popunjenim tribinama obje domaće ekipe upisale su pobjede. Posebna zanimljivost u ovim utakmicama da su pioniri Opatije postigli po tri zgoditka u jednom poluvremenu, mlađima je to pošlo za nogom u prvom, a starijima u drugom poluvremenu.

Kolo: 13
Igralište: NK Opatije
Sudac: Zoran Martinović ( Kastav )

NK OPATIJA – NK “RIJEKA2” 3 : 0 ( 3 : 0 )
Vrkić (45′ Bezinović) , Paro (45′ Sporiš) , Gecaj (3′ Sušanj ), Kozina (45′ Šepić), Bilajac, T.Jukičić , Ivančić , Šimić, A.B. Bogolin, A.Džaja , Matulja, Kozina

Strijelci: 1:0 Flamur Gecaj u 3′; 2:0 Anton Baltazar Bogolin u 15′; 3:0 Antonio Džaja u 25′

Dječaci trenera Igora Tkalčevića nastavili su svoju pozitivnu seriju rezultata uz nešto slabiju igru u usporedbi s posljednjim utakmicama. Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu kada su Opatijci preko Gecaja, Bogolina i Džaje poveli za nedostižnih i pokazalo se konačnih 3:0. Treba istaknuti da ekipa “Rijeka 2” nastupa s igračima rođenih 2001.g, dok su u ekipi domaćina gotovo svi koji su igrali , rođeni 2000.g.

Kolo: 13

NK OPATIJA – NK ZAMET 3 : 1 ( 0 : 1 )
Uzelac (36′ Ravlić), Blašković, Smolica, M.Jukičić, Pobar (50′ A.Šaina), Mataija , Vrdoljak (36′ Cetin), Memeti ( 36′ Tešić), Gerčer (36′ Kostić), Gerovac ( 36′ Baraba), Lončarica (36′ Augustinović )

Strijelci: 0:1 Ivan Radoš u 28′; 1:1 Teo Mataija u 37′; 2:1 Dominik Baraba u 41′; 3:1 Marijan Jukičić u 55′

U prvom poluvremenu iako su igrači Opatije bili puno bolji protivnik, gosti su poveli krasnim zgoditkom Ivana Radoša, udarcem s 20-tak metara pod samu prečku, koji je iznenadio vratara domaćih Uzelca koji je bio malo ispred crte gola. No, sve je došlo na svoje odmah početkom drugog poluvremena (i nakon što je trener Goran Brajković izvršio nekoliko izmjena ) kad su Opatijci u samo 4 minute nastavka zgodicima Mataije i Barabe preokrenuli rezultat u svoju korist. A točku na “i” stavio je Marijan Jukičić , kada je u 55′ zabio za konačnih i zasluženih 3:1.