NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Kompletne izvještaje pročitajte u nastavku teksta…

Opatija – Jesenski dio prvenstva bliži se kraju pa su tako svoju zadnju službenu utakmicu u 2013. godini odigrali mlađi i stariji morčići te mlađi pioniri. Kao i morčići i mlađi pioniri dan ranije, tako su kadeti i juniori posljednje ovogodišnje službene utakmice, zaključili pobjedom.

Kompletne izvještaje pročitajte u nastavku teksta.

LIGA MORČIĆA
Kolo: 8
Kategorija: ML.MORČIĆI
Igralište: NK Opatije
Sudac: Nikica Zupčić ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK ZAMET 5 : 0 ( 0:0 )
Žanetić, Hrvatin, Somborac, Bujas, Mulvaj, V.Bogolin, K.Kurti, Kufner, Šafarek, Blagdanić, Zorica, Katurić
Trener: Marin Golemac

Strijelci: 1:0 Val Bogolin u 31′; 2:0 Dante Bujas u 32′; 3:0 Kristijan Kurti u 38′; 4:0 Val Bogolin u 40′; 5:0 Kristijan Kurti u 42′

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, najmlađi opatijski registrirani nogometaši u drugom poluvremenu utrpali su svojim protivnicima, mladim Zamećanima, 5 komada i time na najljepši mogući način zaključili 2013.g. Utakmica je praktički bila riješena u razdoblju od 30′ do 40′ kad su Opatijci napunili mrežu svojih protivnika.

Mlađi morčići s trenerom Marinom Golemcem

Kolo: 8
Kategorija: ST.MORČIĆI

NK OPATIJA – NK ZAMET 4 : 2 ( 2:0 )
Puhar, Mešić,Kinkela, Buršić, J.Sinožić, Traub, Gvozden, Babajić, Pepelnik
Trener: Dražen Krnjatić

Strijelci: 1:0 Marin Mešić u 8′; 2:0 Marin Mešić u 20′; 2:1 Marko Paladin u 30′; 3:1 Juraj Sinožić u 32′; 4:1 Marin Mešić u 38′; 4:2 Marcelo Gustin u 46′

Iako oslabljeni (bez petorice standardnih igrača), stariji morčići Opatije uspjeli su s pobjedom zaključiti ovogodišnju natjecateljsku polusezonu. Od početka utakmice Opatijci su držali konce igre i na kraju rutinski svladali Zamećane, ponajviše zahvaljujući danas posebno efikasnom Marinu Mešiću.

PodUčkun.net: Stariji morčići s trenerom Draženom Krnjatićem

1. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kolo: 13
Kategorija: ML.PIONIRI
Sudac: Paolo Jakovašić ( Opatija )

NK OPATIJA – NK VINODOL 5 : 0 (3:0)
Bezinović, N.Džaja (39′ Marok Zanet ), L.Bilajac (39′ Kaftanić ), Pozderac (39′ Vanja ), Šepić (39′ Vlah ), Šimić (39′ Conti ), Horvatić, Ivančić, Ajanović, A.Sikirica (39′ Martinaj ), Juranović (39′ Hrmić )
Trener: Igor Tkalčević

Strijelci: 1:0 Mateo Šepić u 10′; 2:0 Edi Ajanović u 14′; 3:0 Ivan Horvatić u 30′; 4:0 Alen Sikirica u 37′; 5:0 Ivan Vanja u 41′

Subotnje sunčano i prohladno prijepodne na opatijskom campu , nakon dviju pobjeda morčića, zaključili su uvjerljivom pobjedom mlađi pioniri Opatije, koji su u svemu nadvisili svoje protivnike iz Vinodola i krasnom nogometnom predstavom zaključili prvi dio natjecateljske sezone 2013/14. U utakmici koja je mogla završiti i s još ponekim zgoditkom u mreži gostiju, posebno atraktivni bili su zgodici Edija Ajanovića i Ivana Horvatića.

Liburnija.net: Mlađi pioniri s trenerom Tkalčevićem

2. HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kolo: 14
Kategorija: KADETI
Suci: Davor Tadić ( Rijeka ), Dražen Petrović ( Viškovo ), Robert Ružić ( Permani )
Delegat: Čedomir Borčić ( Rijeka )

Liječnik: dr Ivan Rosović

NK OPATIJA – NK VINODOL 1 : 0 (0:0)
Opalić, Žic (67′ Bačvarov ), Brubnjak, Vrdoljak, Poljak, Bobinac, Mohorovičić, Nikčević , Rupnik (21′ Cetin ), Antolović (55′ Baraba ), Klarić ( 55 Kostić )
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 1:0 Dominik Baraba u 57′

Iako su dominirali gotovo cijelu utakmicu i stvorili (uobičajeno) pregršt izglednih prigoda za postizanje pogotka, na kraju su minimalno slavili. Jedini zgoditak pao je nakon ubačaja Mohorovičića, a Baraba iz neposredne blizine nekako uspio nogom ubaciti u lijevi donji kut nemoćnog vratara Vinodola koji je bio ponajbolji igrač u redovima gostiju. S ova, nova 3 boda kadeti Opatije zadržali su 4. mjesto na tabelici, gdje će dočekati proljetni dio nastavka prvenstva.

Liburnija.net: Kadeti NK Opatija

Kolo: 14
Kategorija: JUNIORI
Suci: Dražen Petrović ( Viškovo ), Davor Tadić ( Rijeka ), Robert Ružić ( Permani )

NK OPATIJA – NK VINODOL 4 : 1 (0:1)
Uni, Juraga, Martinčić , Lohinski, Srok, Đ.Kurti ( 73′ Rigović ), Mrzlić (46′ Carrera ), Bojić , Radan (73′ Pavešić ), Ciceran , Trošelj, ( 46′ Mahulja )
Trener: Dalibor Zobić

Strijelci: 0:1 Luka Filipović u 18′; 1:1 Dorijan Bojić u 50′; 2:1 Nicholas Rafael Lanos Lohinski u 54′; 3:1 Antonio Carrera u 60′; 4:1 Mateo Srok u 72′

Juniori Opatije ušli su u utakmicu s naglašenom željom da se svojim protivnicima revanširaju za poraz kojeg su na početku prvenstva doživjeli od ovog istog protivnika na njihovom travnjaku. No, u prvom poluvremenu, iako nešto bolji protivnik, Opatijci nisu uspjeli iskoristiti niti jednu od brojnih prilika koje su stvorili pred vratima Vinodola. Za razliku od domaćina, gosti su jednu lijepu akciju Radetića, koji je uposlio Filipovića uspjeli pretvoriti u pogodak i vodstvo od 0:1 s kojim se otišlo na odmor. Ono što se nagovijestilo u posljednjih 15 min prvog poluvremena, kad su gosti očito fizički pali u snazi, obistinilo se u prvih 15 minuta nastavka kad su Opatijci s tri zgoditka potpuno preokrenuli rezultat čime je pobjednik ove utakmice bio riješen. Do kraja utakmice crno-bijeli su uspjeli realizirati još jednu lijepu akciju i preko Sroka postići i četvrti zgoditak, dok su gosti jedino preko Radetića nešto opasnije zaprijetili no rezultat se nije više mijenjao. Juniorima Opatije, koji su s ovom pobjedom zadržali visoko drugo mjesto na tablici, preostala je još jedna utakmica, slijedeće subote protiv Orijenta, nakon koje i za njih slijedi zimska pauza.

Liburnija.net: Juniori NK Opatija