NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta…

nk_opatija_sm_sto-2…u nastavku pročitajte rezultate utakmica mlađih uzrasta odigranih proteklog vikenda…
…mlađi i stariji morčići te mlađi pioniri, od četvrtka do nedjelje, igrali su turnir u Makarskoj…

Opatija – Tijekom prošlog vikenda, odigrani su susreti ml izvještaja s utakmica mlađih kategorija, obzirom da su mlađi i stariji morčići te mlađi pioniri od četvrtka do nedjelje bili na turniru u Makarskoj pa tijekom prošlog vikenda nisu igrali svoje prvenstvene utakmice.
Konkurencija na turniru u Makarskoj bila je iznimno jaka. Hajduk, Sarajevo, Tomislavgrad i mnogi drugi klubovi odmjerili su snage s Opatijcima. Mlađi morčići su sve tri utakmice izgubili, stariji morčići osvojili su drugo mjesto u svojoj grupi te ušli u četvrtfinale iz kojeg su ispali, dok su mlađi pioniri pobijedili u utakmici za sedmo mjesto.

NK Opatija:
Peruč, Rupnik (53′ Klarić), Vrdoljak, Tercolo (66′ Mandić), Jugo (60′ Bačvarov), Brubnjak (53′ Ćurić), Mohorovičić, Poljak, Šaina (66′ A.Zelenika), Kružić (44′ Aganović), Nikčević (60′ Blašković)
Trener: Goran Brajković
Strijelci: 0:1 Dominik Mohorovičić u 5′; 0:2 Niko Nikčević u 8′; 1:2 Dino Savić u 12′; 1:3 Robin Kružić u 33′; 1:4 Niko Nikčević u 44′; 1:5 Ervin Jugo u 56′
Na gostovanju u Bakru stariji pioniri NK Opatije rutinski su svladali svoje vršnjake iz NK Borca, a novi trener, Goran Brajković, debitantsku i svoju prvu trenersku pobjedu.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Stariji pioniri

2. HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kategorija: KADETI

Igralište NK Opatije
Suci: Đulijano Kulaš (M.Draga), Slaven Skender (Rijeka), Aljoša Žauhar (Rijeka)
Delegat: Dragan Bobanović (Rijeka)

NK OPATIJA – NK VINODOL 2 : 5 ( 0 : 4 )
NK Opatija:
Frlan (41′ Chaoui), Ciceran, Ribarić, Kovčalija, Mahulja, Kurti, M.Mrđenović (60′ Conjar), Jenuš, Mrzlić, Carrera (39′ Rigović), D.Mrđenović
Trener: Đani Sinožić
Strijelci: 0:1 Luka Radetić u 17′; 0:2 Luka Filipović u 19′; 0:3 Luka Radetić u 30′; 0:4 Dean Ošap u 32′; 1:4 Danijel Rigović u 42′; 2:4 Danijel Rigović u 46′; 2:5 Alen Arnaut u 54′
Oslabljeni domaći sastav, bez Unija, Vukovića, Bojića, Martinčića, Margetića, T.Sinožića, nije se mogao ozbiljnije suprotstaviti vrlo dobroj ekipi Vinodola. Nakon uvodnog ispitivanja snaga, dečki u plavim dresovima s po dva gola ”u paketu“, u razdoblju od 17 do 32 minute riješili su sve dvojbe oko konačnog pobjednika. Posebno su bili atraktivni golovi Luke Radetića i Filipovića, i s vodstvom od 4:0 igrači Vinodola otišli su na zasluženi odmor. U drugo poluvrijeme, domaći dečki, u crno-bijelim dresovima, ulaze nešto hrabrije nego u prvo poluvrijeme, gosti se , očito, malo previše opuštaju, i Opatijci, preko spretnog i snalažljivog Danijela Rigovića, iz dvije brze polukontre, smanjuju na 2:4. Utakmica ponovo postaje rezultatski zanimljivija, domaći imaju još jednu polupriliku, da bi igrači Vinodola, potom ponovo uzeli stvar u svoje ruke i preko Arnauta povećavaju vodstvo na 5:2 i rutinski privode utakmicu do kraja.
Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Kadeti

1. HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kategorija: JUNIORI

Suci: Slaven Skender ( Rijeka ), Đulijano Kulaš ( M.Draga ), Aljoša Žauhar ( Rijeka )
Delegat: Dragan Bobanović ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK VINODOL 3 : 1 ( 2 : 0 )
NK Opatija:
Jakopović, Marinčić (80′ Morić), Tominić, Kovačević, Benčan, Srok, Šaina, Smolčić, Francetić, Gačanin, Tadić
Trener: Dragan Tadić
Strijelci: 1:0 Andrej Gačanin u 17′; 2:0 Antonio Tadić u 29′; 2:1 Borna Žaja u 50′; 3:1 Pino Kovačević u 82′
Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori