NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Liburnija.net: Juniori u akciji @ Viškovo

Izvještaje naših stalnih suradnika, Mladena Sinožića i Marka Francetića, pročitajte u nastavku teksta.

Opatija – Prošlog vikenda, sve omladinske kategorije nogometaša Opatije bile su aktivne, a kako su prošle, s gostovanja u Viškovu, Krku i Vinodolu u izvještajima koji slijede u nastavku teksta.

2 HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kategorija: JUNIORI
Igralište: Bahalin – Novi Vinodolski
Sudac: Goran Brusić ( Rijeka ), Vedran Jelenčić ( Kastav ), Zoran Martinović ( Kastav )
Delegat: Miljenko Modrić ( Rijeka )

NK VINODOL – NK OPATIJA 3 : 5 ( 2 : 3 )
Uni, Marinčić (65′ Pribanić), Tominić , Kovačević, Hasičić, Srok, Šaina, Carrera, Francetić, Jakopović ,Tadić
Trener: Dragan Tadić

Strijelci: 1:0 Adriano Jelenović u 23′; 1:1 Antonio Tadić u 26′; 1:2 Antonio Carrera u 28′; 2:2 Robert Baričević u 43′; 2:3 Vito Marinčić u 45′: 2:4 Antonio Carrera u 48′; 2:5 Igor Pribanić u 68′ te 3:5 Marin Antić u 72′

S gostovanja iz Novog Vinodolskog juniori NK Opatije donijeli puni “plijen”. Iako je na put krenulo samo 10 juniora, zahvaljujući brojnijoj momčadi kadeta, juniori su zaigrali sa punim sastavom i jednom pričuvom. Unatoč problemima Opatijci su u goste došli po trobod i nisu pomišljali na nikakav drugi ishod, ali brzom kontrom i lošom reakcijom kompletne obrane i vratara Opatija je primila pogodak sredinom prvog dijela. Taj nes(p)retni pogodak nije ih spriječio i obeshrabrio ka njihovom cilju. Naime, već nakon par minuta iz jedne dobre akcije domaći iz Novog izbacuju loptu izvan granica igrališta, ali uslijedio je udarac iz kuta, a izvođač je bio raspoloženi Francetić koji dobrim nabačajem pogađa svog suigrača Tadić Antonia koji glavom poentira i vraća rezultat u egal. Ubrzo nakon prvog stigao je i drugi pogodak jedne momčadi,i to one gostujuće. Francetić prolazi po boku i lijevom nogom upućuje loptu koja prolazi pokraj vratara i na pet metara pronalazi Carreru koji ima lagan zadatak i zabija na prazna vrata; domaći 1 gosti 2. Igrao se napadački nogomet s jedne strane, one gostujuće, i nogomet na kontra napade s domaće strane pa su tako na još jednu kontru domaći uspjeli poravnati rezultat 2:2. Čitajući ovo pomislilo bi se da su gosti imali težak posao i da nije bilo nimalo lako ostvariti pobjedu, ali oni u nijednom trenutku nisu izgubili kontrolu nad utakmicom i u svakom trenutku utakmice su bili sigurni u svoju pobjedu. A već par minuta poslije drugog primljenog pogotka i rezultata 2:2,Opatijci opet zabija, nakon udarca iz kuta, lopta se odbija na dvadesetak metara gdje se našao Marinčić koji je uputio snažan i precizan udarac na domaća vrata i postigao pogodak za rezultat 2:3.Domaćin je bio izmoren i njihova slaba fizička spremnost došla je do izražaja već krajem prvog poluvremena, ali su ipak uspjeli zadržati minimalni zaostatak za gostima u prvom dijelu. No, trebalo je izaći poslije odmora i odigrati novih 45 minuta, a Opatijci su bili voljni zabiti još poneki pogodak i boriti se do kraja bez stajanja dok domaćin nije imao takve mogućnosti, a ni snage za takvo što pa je nakon nekoliko minuta drugog poluvremena iz udarca iz kuta Francetić opet asistirao za pogodak Carreri koji ovaj puta glavom pogađa mrežu za 2:4. U međuvremenu iz igre je izašao Marinčić, a ušao Pribanić. I nedugo nakon izmjene taj mladi igrač, inače kadet, uposlen od Carrere krasnim dodavanjem u prostor između dvojice braniča, zabija svoj prvi pogodak za juniorsku momčad i postavlja rezultat na 2:5. Međutim, to nije bio posljednji pogodak na utakmici, gosti su stalno napadali i nizali lijepa proigravanja, akcije i opasne udarce, ali nisu uspjeli više zabiti, možda je problem u tome što je bila prevelika želja pojedinih igrača da zabiju pogodak, ali neka to ostane samo na pukom nagađanju. Naime, pogodak su zabili domaći, novim brzim kontra napadom, Opatijska obrana biva izigrana te domaći postavljaju konačni rezultat koji glasi 3:5.Uz sve ove pogotke može se reći da je utakmica bila jako zanimljiva, bilo je puno lijepih odigravanja i zgoditaka, ali bilo je i puno grešaka gostiju koje se ne bi smjele događati u narednim utakmicama.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori

Kategorija: KADETI
Sudac: Vedran Jelenčić ( Kastav ),Goran Brusić ( Rijeka ), Zoran Martinović ( Kastav )

NK VINODOL – NK OPATIJA 3 : 0 ( 1 : 0 )
Chaoui, T. Sinožić, Ribarić (55′ Ciceran), Mahulja, Martinčić, Jenuš , M. Mrđenović (55′ Đ.Kurti ) , D. Mrđenović, Rigović (60′ Ružić), Bojić, Mrzlić
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 1:0 Toni Petrinović u 20′; 2:0 Luka Radetić u 61′; 3:0 Luka Radetić u 68′

Iako se po rezultatu ne bi moglo zaključiti, utakmica je bila ravnopravna i mogla je završiti puno bolje za goste iz Opatije. Dobru i poletnu igru, kadeti u crno-bijelim dresovima umjesto da nakon prvog poluvremena odu na odmor s vodstvom od barem jednog gola razlike, zahvaljujući jednoj nespretnoj intervenciji vratara Chaouija otišli su jednim zgoditkom minusa. U drugom poluvremenu ista slika, utakmica dinamična, prava prvenstvena, prilike su se redale pred oba gola, Vinodol svoje realizira, a Opatijci svoje nisu znali iskoristiti i realizirati. Šteta, jer su , po igri zaslužili barem jedan bod…

NK Opatija - Kadeti

1.OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kategorija: ML. PIONIRI
Igralište: SRC ”JOSIP URAVIĆ PEPI“ – Krk
Sudac: Igor Bahun ( Rijeka )

NK KRK – NK OPATIJA 0 : 4 ( 0 : 4 )
Uzelac, Gerčer (35′ Brckan), Kozina, Srok, Smolica, Zovko (35′ M.Jukičić), Paro (35′ Josipović ), Škarica ( 35′ T.Jukičić ), Tešić , Flego, A.Džaja ( 35′ Gecaj )
Trener: Igor Tkalčević

Strijelci: 0:1 Marko Škarica u 3′; 0:2 Dino Tešić u 6′; 0:3 Petar Kozina u 17′ iz 11m; 0:4 Dino Tešić u 28′

U stilu ”blitzkriega“ mlađi pioniri Opatije u prvih 17 minuta susreta riješili su pitanje pobjednika ove utakmice. Točku na ”i“, za konačnih 4:0 stavio je Dino Tešić svojim drugim zgoditkom u 28 minuti.

NK Opatija - Mlađi pioniri

Kategorija: ST. PIONIRI

NK KRK – NK OPATIJA 1 : 2 ( 1 : 1 )
Peruč, Vrdoljak, Selimović (36′ Šaina ), Tercolo, Žic (36′ Cetin ), Antolović, Nikčević, Mohorovičić,, Poljak, Mataia (36′ Augustinovi), Brubnjak (36′ Bačvarov)
Trener: Goran Brajković

Strijelci: 1:0 Lukas Rošić u 20′; 1:1 Niko Nikčević u 26′; 1:2 Niko Nikčević u 62′

Stariji pioniri, nakon domaćeg poraza od Halubjana vratili su ”starim“ navikama tj. pobjedama. S gostovanja na Krku odnose pobjedu, izborenu u samoj završnici susreta zahvaljujući dvostrukom strijelcu Niki Nikčeviću.

NK Opatija - Stariji pioniri

PRVENSTVENA LIGA MORČIĆA – SKUPINA“A“
Kategorija: ML. MORČIĆI
Igralište: Brnasi – Viškovo
Sudac: Nikica Zupčić ( Rijeka )

NK HALUBJAN – NK OPATIJA 0 : 7 ( 0 : 2 )
Bolterstein, Zanet, Pozderac, Traub, N. Džaja, Kumičić, Ajanović, Blečić, Kaftanić, J. Sinožić Diković, K. Kurti
Trener: Boris Petrovčić, Stipe Mikulić

Strijelci: 0:1 Dominik Traub u 16′; 0:2 Juraj Sinožić u 22′; 0:3 Din Pozderac u 40′; 0:4 Din Pozderac u 43′; 0:5 Dominik Traub u 46′; 0:6 Tin Blečić u 47′; 0:7 Tin Blečić u 48′

Dječaci trenera Petrovčića i Mikulića tijekom cijelog prvenstva imaju dvije vrste utakmica/protivnika, ili su očigledno nadmoćni, kao što je bilo u ogledu s Halubjanom ili su očigledno nemoćni (u susretima s Rijekom i Orijentom). U takvim okolnostima, pobjednik ove utakmice riješen je već u prvom poluvremenu, a konačna potvrda stigla je u razdoblju od 40 do 48 minute, kad su morčiči Opatije postigli 5 pogodaka. Posebno su se istakli dvostruki strijelci, Dominik Traub, Tin Blečić i Din Pozderac, koji je pored svojeg prvog zgoditka u maniru ”rasnog“ strijelca (pravi ”eurogol“) isticao se i dobrim asistencijama svojim suigračima.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Mlađi Morčići

Kategorija: ST. MORČIĆI

NK HALUBJAN – NK OPATIJA 2 : 0 ( 0 : 0 )
Bezinović, Maravić, A.Sikirica, Ivančić , Šimić, Horvatinčić , Vanja, L.Bilajac , M.Zelenika ,Radošić, Šepić, Juranović
Trener: Dražen Krnjatić

Strijelci: 1:0 Vid Lesica u 28′; 2:0 Roko Glad u 34′

Dječaci trenera Dražena Krnjatića naišli su na raspoloženog i ”čvrstog“ domaćina, koji je danas zasluženo slavio. U prvom poluvremenu igra je bila ravnopravna, ali najviše zahvaljujući vrataru Opatije, Karlu Bezinoviću, koji je svojim dvjema sjajnim obranama glavni ”krivac“ što su mreže u prvom dijelu ostale netaknute. No, ono što su propustili u prvom dječaci Halubjana ”naplatili“ su na početku drugog poluvremena s dva zgoditka (Vida Lesice i Roka Glada ), koje vratar Opatijaca nije uspio obraniti.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Stariji Morčići