NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta…

nk_opatija_sto-1…juniori NK Opatije svladali su vršnjake iz Grobničana, a potpun izvještaj slijedi uskoro…
…stariji morčići jedini su igrali neriješeno protiv suparnika s Viškova…
…kompletne izvještaje pročitajte u nastavku teksta…

Opatija – Proteklog vikenda ponovo su svi opatijski nogometni pogoni bili u ‘akciji’. Pobjedu seniora ‘pojačale’ su četiri pobjede, jedan remi i jedna izgubljena utakmica, a kompletne izvještaje pročitajte u nastavku teksta…
PRVENSTVENA LIGA MORČIĆA
Kategorija: Mlađi morčići
Sudac: Marino Šabanović (Matulji)

NK OPATIJA – NK HALUBJAN 5 : 2 (3 : 2)
NK Opatija:
Bolterstein, Uljanić, Kaftanić, N.Džaja, Blečić, Zanet, J.Sinožić, Pozderac, Čule, Diković, Peruč, Perić, Kumičić, Pepelnik, Šafarek, Traub
Treneri: Boris Petrovčić i Stipe Mikulić
Strijelci: 0:1 Matteo Saršon u 9′; 0:2 Roko Barukčić u 13′; 1:2 Loren Kumičić u 18′; 2:2 Din Pozderac u 20′; 3:2 Niko Čule u 23′; 4:2 Dominik Traub u 36′; 5:2 Mateo Zanet u 40′
Nakon uvodnog rezultatskog minusa, odnosno dva primljena zgoditka u prvih 13 minuta susreta, mlađi morčići u crno bijelim dresovima preuzimaju inicijativu i već do odmora preokreću rezultat u svoju korist, da bi u drugom poluvremenu potvrdili svoju dominaciju i ostvarili svoju četvrtu jesensku pobjedu od 6 odigranih utakmica.
Kategorija: Stariji morčići
NK OPATIJA – NK HALUBJAN 0 : 0 (0 : 0)
NK Opatija:
Bezinović, Zelenika, Bilajac, Juranović, Maravić, Nikolac, Šepić, Šimić, Sikirica, M.Cvetko, A.Cvetko, Čejvanović, Horvatinčić
Trener: Zoran Cofer Kliner
Zanimljiva i rezultatski neizvjesna utakmica u kojoj su se stariji morčići iz Opatije namjerili na ravnopravnog suparnika iz Viškova, koji su najviše zahvaljujući domaćem vrataru Bežinovicu na Halubje vratili se samo s jednim bodom.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Kadeti

1. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Igralište NK Opatije
Kategorija: Mlađi pioniri
Sudac: Marin Rožman ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK KRK 6 : 2
Vrkić, Gerčer (od 35′ Josipović), Kozina, Srok, Smolica (od 35′ Marelja), Zovko, Marinković (od 38′ Džaja), Memeti (od 24′ Sušanj), Tešić (od 35′ Bogolin), Flego (od 38′ Sporiš), Matulja (od 20′ Jukičić).
Trener: Igor Tkalčević
Strijelci: 1:0 Tešić 89′), 1:1 Grgić (15′), 2:1 Tešić (28′), 3:1 Srok (35′), 4:1 jukičić (37′), 5:1 Džaja (42′), 6:1 Srok (50′), 6:2 Bolonić (52′).
Svoje dobre igre u posljednje vrijeme, mlađi pioniri Opatije nastavili su i u ovoj utakmici i zasluženo pobijedili svoje vršnjake iz Krka.
Kategorija: Stariji pioniri
NK OPATIJA – NK KRK 3 : 1
Peruč, Rupnik (od 10′ Antolović), Vrdoljak, Tercolo, Jugo (od 45′ Cetin), Brubnjak, Mohorovičić, Polja, Šaina (od 56′ Aganović), Kružić (od 36′ Klarić), Nikčević (od 69′ Čurić).
Trener: Goran Brajković
Strijelci: 1:0 Nikčević (30′), 1:1 Grdinić (43′), 2:1 Antolović (55′), 3:1 Klarić (65′).
Po uzoru na mlađe pionire i njihovi stariji kolege nastavljaju svoj uspješan i pozitivan niz. U zanimljivoj i pravoj prvenstvenoj utakmici na kraju slave zasluženu pobjedu. Svoj doprinos daje već primjetan “rukopis” novog trenera Brajkovića.
Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Mlađi Morčići

2. HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kategorija: KADETI
Igralište Mavrinci
Suci: Robi Kezele , Branko Vučinić, Jerko Grgurica (svi Rijeka)

NK GROBNIČAN – NK OPATIJA 8 : 3
Chaoui, Ciceran, Ribarić, Kovčalija, Mahulja, Kurti, M. Mrđenović (od 48′ Conjar), Jenuš, Mrzlić (od 64′ Ružić), Rigović, D. Mrđenović
Trener: Đani Sinožić
Strijelci:1:0 Kokora (1′), 2:0 Kokora (3′), 2:1 Mrđenović (5′), 3:1 Čori (11′), 3:2 Rigović (30′), 3:3 Mrđenović (42′), 4:3 Cuculić (46′), 5:3 Filipović (50′), 6:3 Kokora (56′), 7:3 Mršić (78′), 8:3 Mršić (80′)
Još jedna utakmica u kojoj su kadeti u crno-bijelim dresovima na gostovanje na Grobnik otputovali bez većeg broja standardnih i sto je važnije, starijih (izlazno godište) igrača (Uni, T. Sinožić, Vuković, Bojić, Margetić, Carrera te Martinčića i Frlana). Početak pomalo šokantan, u prve 2 minute dva nespretno primljena zgoditka, potom brzo smanjenje rezultata na 1:2, ali isto tako brzo ponovo minus 2, odnosno vodstvo domaćih 3:1. Do kraja poluvremena Opatijci smanjuju na 2:3, da bi na samom početku drugog poluvremena postigli svoj treći zgoditak i došli u egal. No, za vise od toga u današnjoj utakmici očito nije vise bilo znanja, snage niti iskustva. Domaći igrači u slijedećih 15 min postižu 3 gola i utakmicu okreću na svoju stranu. U samoj završnici svoju uvjerljivi i zasluženu pobjedu povećavaju za krajnjih i konačnih 8 : 3. Osim očitog neiskustva, za igrače Opatije rođene 1996., a u ovoj utakmici ih je od trinaestorice koji su nastupili, bilo 12, a još uvijek je prelazak iz starijih pionira u kadete, malo prevelika razlika. No, s radom i treningom i to će se s vremenom prevladati.
Kategorija: JUNIORI
Suci: Branko Vučinić, pomoćnici – Robi Kezele, Jerko Grgurica (svi Rijeka)

NK GROBNIČAN – NK OPATIJA 4 : 7
Pejić, Marinčić, Tominkić, Kovačević, Benčan, Srok, Šaina, Smolčić, Francetić, Gačanin, Carrera (od 58′ Morić)
Trener: Dragan Tadić
Strijelci: 0:1 Carrera (11′), 0:2 Gačanin (19′), 0:3 Prpić (29′-ag), 1:3 Vukelić (42′), 1:4 Smolčić (43′), 1:5 Carrera (49′), 2:5 Ostojić-Vranković (57′), 2:6 Francetić (64′), 2:7 Francetić (65′), 3:7 Čargonja (71′), 4:7 Mavrinac (73′)
Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori