NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Detalje pojedinih utakmica provjerite u opširnim izvještajima u nastavku teksta.

Opatija – Protekli vikend četiri kategorije omladinskog pogona odigrale su svoje prvenstvene utakmice. Kadeti, juniori, stariji i mlađi pioniri upsali po tri poraza i jedan remi. Detalje pojedinih utakmica provjerite u opširnim izvještajima u nastavku teksta.

1.OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kolo: 5
Kategorija: ML.PIONIRI
Igralište: Robert Komen ( Rijeka )
Sudac: Antonio Melnjak ( Rijeka )

HNK RIJEKA II – NK OPATIJA 4 : 0 ( 0 : 0 )
Rajković (41′ Žanetić), Bujas (56′ Gvozden), Buršić , F.Kinkela, Bolterstein (50′ Blečić), J.Sinožić, Grgić, K.Kurti, Babajić (56′ Zorica), Ostojić (50′ Jutriša), Blagdanić
Trener: Sanjin Pavinčić

Strijelci: 1:0 Damjan Mendrila u 36′; 2:0 Eric Flego u 39′; 3:0 Damjan Mendrila u 40′; 4:0 Damjan Mendrila u 50′

Derbi kola, u kojem su se sastale dvije ekipe koje su u prve četiri utakmice imale isto toliko pobjeda i uz veliku razliku između postignutih i primljenih zgoditaka, i utakmica koja je u svemu opravdala epitet derbija. Dječaci Rijeke II su od prve minute svojom agresijom pritisnuli goste iz Opatije na njihovoj polovici i bili su bolja momčad u prvih 15 minuta utakmice u kojem periodu su i imali dvije prigode koje nisu uspjeli realizirati. Kako je vrijeme odmicalo, Opatijci su preuzimali igru u svoje ruke, te su u drugih 15 min prvog poluvremena oni bili bolja ekipa. Nastavak je donio istu sliku iz drugog dijela prvog poluvremena, Opatijci su bili ti koji su diktirali tempo i igru, sve do 36′ kad su Riječani izbacili jednu dugu loptu na polovicu gostiju, na koju je prvi stigao F. Kinkela, kojeg očiglednim prekršajem jedan domaći igrač ruši, a izrazito domaćinu naklonjen sudac Melnjak (klasičan primjer mladih sudaca koji se ovakvim suđenjem dodvoravaju Rijeci), ne svira ništa, lopta dolazi do usamljenog Mendrile, kojem nije bilo teško postići pogodak za 1:0. Od tog trenutka, Opatijci su psihološki potpuno ”pali“ i u slijedeće 4 minute primili još dva ”jeftina“ pogotka te se do kraja utakmice više nisu uspjeli ”vratiti“, već su primili još jedan zgoditak, za konačnih 4 : 0.

Kolo: 5
Kategorija: ST.PIONIRI

HNK RIJEKA II – NK OPATIJA 1 : 1 ( 1 : 1 )
Bezinović, Bubnić, L.Bilajac, Juranović, M.Šepić, Hrmić (53′ N.Džaja), Ivančić , Pozderac (47′ Vanja), Šimić, Marok Zanet (36′ Šimunić ,69′ Fledrović ), M.Šepić (36′ A.Sikirica)
Trener: Saša Lenac

Strijelci: 1:0 Filip Braut u 20′; 1:1 Jurica Juranović u 32′

Pioniri trenera Saše Lenca, odigrali su hrabru i dobru utakmicu, protiv uvijek kvalitetnog protivnika, kao što je ekipa Rijeke II. Iako su Riječani dominirali i bili bolji protivnik u prvih 20-tak minuta utakmice, u kojem periodu su i poveli, Opatijci su pred kraj prvog poluvremena, najprije promašili tzv „zicer“, da bi u 32′ Jurica Juranović, ono što je promašio nogom, dvije minute prije, nakon kornera, zabio glavom za izjednačenje i pokazalo se za konačnih 1:1.

1. NL NS RIJEKA – KADETI 15/16 – SKUPINA A
Kolo: 3
Kategorija: KADETI
Igralište: SRC Belveder ( Rijeka )
Suci: Zoran Janković ( Rijeka ), Bojan Sobol ( Rijeka ), Denis Badjuk ( Rijeka )
Delegat: Dean Caput ( Rijeka )
Doktor: dr Dobrica Rončević

NK LOKOMOTIVA – NK OPATIJA 3 : 1 ( 1 : 0 )
Uzelac, A.Džaja (43′ Marković), Lončarica (44′ Brckan), Vlah, Smolica, T.Jukičić, Gerčer, Surina, Bogolin (66′ Vučković), Pobar (64′ Paro), Varljen
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 1:0 Paulo Kružić u 40′; 1:1 Anton Baltazar Bogolin u 55′; 2:1 Luka Stojković u 58′; 3:1 Anđelo Subotić u 61′

Pravu prvenstvenu utakmicu, odigrali su ”Lokosi“ i Opatijci, u sklopu trećeg kola, regularnog dijela prvenstva, nekoliko dana nakon što su se iste ekipe sastale u Kupu, u utakmici koja je završila neodlučeno, i u kojoj se, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, prolaz u slijedeće kolo izborili kadeti Lokomotive. I u ovoj utakmici, ”Lokosi“ su poveli, u za njih najboljem, a za Opatijce u najgorem trenutku, u posljednjoj minuti prvog poluvremena, a nakon što su obje ekipe u prvom poluvremenu, propustile nekoliko izuzetno dobrih prigoda za postizanje zgoditka. Gosti su poravnali u 55′ i ”vratili“ utakmicu u ”egal“, ali su domaćini vrlo brzo, u razmaku od 58′ do 61′, zabili još dva puta, čime je utakmica praktički bila riješena. Sve pokušaje Opatijaca, da do kraja utakmice, zabiju još neki zgoditak, domaćini su uspješno obranili i na kraju zasluženo pobijedili.

1. NL NS RIJEKA – JUNIORI – 15/16 – SKUPINA A
Kolo: 3
Kategorija: JUNIORI
Suci: Bojan Sobol ( Rijeka ), Zoran Janković ( Rijeka ), Denis Badjuk ( Rijeka )

NK LOKOMOTIVA – NK OPATIJA 3 : 0 ( 1 : 0 )
Stijepić (46 Peruč), Žic , Selimović (67′ Bošnjak), M.Jukičić, Šaina, Gibičar, Baraba (53′ Kostić), Cetin, Jovanović Antolović, Nikčević (59′ Bačvarov)
Trener: Dalibor Zobić
Žuti kartoni. Cetin ( NK Opatija )

Strijelci: 1:0 Ferat Kelmendi u 10′; 2:0 Dario Padavić u 56′; 3:0 Mateo Martedić u 73′

Za razliku od prošle sezone, kada su se borili za prvo mjesto, ova će sezona, očito biti malo drukčija, za juniore Opatije. Niti nakon trećeg kola, odnosno isto toliko poraza, juniori na svojem kontu nemaju još niti jednog boda. U utakmici, protiv Lokomotive, unatoč nešto boljoj predstavi u usporedbi s istim protivnikom nekoliko dana ranije, u Kupu, više i bolje od poraza s tri zgoditka razlike, nisu mogli postići. Domaćini su jednostavno bili bolji i odigrali onoliko koliko im je bilo potrebno za sigurnu i uvjerljivu pobjedu. Opatijci, usprkos nekoliko lijepih izrađenih akcija i prigoda, nisu uspjeli realizirati niti jednu.