NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

I Din Pozderac je mogao zabiti iz ove prigode, ali je vratar Vinodola bio uspješniji

Utakmice juniora i kadeta odgođene su zbog loših vremenskih prilika… Izvještaje i rezultate s utakmica ostalih uzrasnih kategorija provjerite u nastavku teksta…

Opatija – Proteklog vikenda, unatoč lošem vremenu, morčići, mlađi i stariji pioniri uspjeli su odigrati svoje prvenstvene utakmice, dok su kadeti i juniori svoje, morali odgoditi.

LIGA MORČIĆA
Kolo: 4
Kategorija: MORČIĆI
Igralište: NC Toreta
Sudac: Nihad Mehinović ( Rijeka )

ŽNK RIJEKA – NK OPATIJA 2 : 7 ( 0 : 1 )
Balent, Rubinić, Ena Čorak, Strahija, Slavić, Brumnjak, J.Bilajac, Mikšić, Lanča, Rukavina, Jerković, Starčić
Trener: Boris Petrovčić

Strijelci: 0:1 Antonio Rubinić u 19′; 0:2 Jakov Bilajac u 28′; 0:3 Jakov Bilajac u 30′; 1:3 Lucija Surać u 33′; 1:4 Luka Lanča u 34′; 1:5 Erik Mikšić u 38′; 1:6 Luka Jerković u 39′; 2:6 Laura Vlastelica u 40′; 2:7 Erik Mikšić u 45′

U utakmici protiv djevojčica iz ŽNK Rijeka, morčići Opatije, za koje je igrala i jedna djevojčica, izborili su uvjerljivu pobjedu, ali tek nakon bolje igre u drugom poluvremenu.

Slobodan udarac Frana Ivančića (stariji pioniri)

1.OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kolo: 8
Kategorija: MLAĐI PIONIRI
Igralište: Bahalin ( Novi Vinodolski )
Sudac: Dejan Mrkela ( Rijeka )

NK VINODOL – NK OPATIJA 1 : 7 ( 0 : 3 )
Rajković (36′ Žanetić ), Bujas (42′ Ljubičić), F.Kinkela (36′ Traub), Buršić, Bolterstein (36′ Mulvaj), J.Sinožić, Grgić, K.Kurti (46′ Andrejević), Babajić, Ostojić (42′ Gvozden ), Kos ( 36′ Blagdanić)
Trener: Sanjin Pavinčić

Strijelci: 0:1 Juraj Sinožić u 11′; 0:2 Frane Grgić u 17′; 0:3 Frane Grgić u 20′; 0:4 Denis Babajić u 36′; 0:5 David Mulvaj u 50′; 1:5 Ivan Butković u 52′; 1:6 Romano Andrejević u 56′; 1:7 Denis Babajić u 58′

Rutinska i uvjerljiva pobjeda mlađih pionira Opatije na gostovanju u Vinodolu, izborena na teškom i blatnjavom terenu. Od početka utakmice, Opatijci su se postavili u ulogu favorita, dominirali i imali kontrolu nad igrom i rezultatom i na kraju zasluženo slavili te s nova tri boda zadržali treću poziciju na ljestvici.

Detalj s utakmice mlađih pionira

Kolo: 8
Kategorija: ST. PIONIRI

NK VINODOL – NK OPATIJA 1 : 1 ( 0 : 1 )
Bezinović, Bubnić, L.Bilajac, Juranović, M.Šepić, Ivančić, Pozderac (52′ Vanja), Hrmić, Marok Zanet (45′ Šimunić), Šimić, M.Šepić (67′ N.Džaja)
Trener: Saša Lenac

Strijelci: 0:1 Mateo Šepić u 22′; 1:1 Ivan Kalanj u 70′

Kao i u utakmici mlađih pionira, blatnjav i težak za igru, teren na Bahalinu, nije išao na ruku niti jednoj ekipi u utakmici starijih pionira. Opatijci su, nakon dvije propuštene prigode, poveli sredinom prvog poluvremena i držali sve konce igre u svojim rukama tijekom cijele utakmice. No, u posljednjoj minuti iz slobodnog udarca, domaćini su uspjeli izjednačiti i na kraju osvojiti jedan bod, iako su Opatijci, po svemu prikazanom, zaslužili pobjedu.