NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Frane Kinkela postiže vodeći zgoditak u utakmici mlađih pionira

Detaljne izvještaje s utakmica svih omladinskih kategorija NK Opatija pročitajte u nastavku teksta…

Opatija – Nakon dvotjedne pauze, uzrokovane blagdanom Svih svetih, sve omladinske kategorije u NK Opatiji, odigrale su proteklog vikenda, svoje prvenstvene utakmice. Morčići su gostovali u Kostreni, i dok su mlađi uvjerljivo poraženi, stariji su još uvjerljivije pobijedili. I dok su morčići i pioniri gostovali, kadeti i juniori su svoje utakmice 8.kola , po krasnom i sunčanom vremenu, odigrali na svojem, opatijskom campu. U susretu juniora, Opatijci su protiv posljednje plasirane (i do sada bez osvojenog boda) momčadi na ljestvici, rutinski i uvjerljivo slavili.

1. NL NS RIJEKA – KADETI 15/16
Kolo: 8
Kategorija: KADETI
Igralište: NK Opatije
Suci: Dalibor Šušnjar ( Klana ), Zvonko Radić ( Kastav ), Luka Pajić ( Rijeka )
Delegat: Edmond Paljušaj ( Matulji )
Liječnik: dr Lovro Tkalčić

NK OPATIJA – NK ZAMET 0 : 0 ( 0 : 0 )
Uzelac, A,Džaja, Lončarica, Vlah, Smolica, Paro (51′ T.Jukičić), M.Jukičić, Surina, Bogolin (60′ Tešić), Pobar (60′ Vučković), Varljen (69′ Džinić)
Trener: Đani Sinožić
Žuti karton: Čulina, Srzentić ( NK Zamet )

1. NL NS RIJEKA – JUNIORI 15/16
Kolo: 8
Kategorija: JUNIORI
Suci: Zvonko Radić ( Kastav ), Dalibor Šušnjar ( Klana ), Luka Pajić ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK ZAMET 7 : 2 ( 5 : 1 )
Stjepić (46′ Peruč), Žic, Selimović, A.Šaina, Gibičar, Baraba (65′ Memeti), Cetin, Jovanović, Antolović, Bačvarov (46′ Kostić), Nikčević (46′ Bošnjak)
Trener: Dalibor Zobić

Strijelci: 1:0 Niko Nikčević u 6′; 2:0 Paolo Gibičar u 12′; 3:0 Marko Bačvarov u 17′; 3:1 Anton Vidović u 24′; 4:1 Paolo Gibičar u 30′ iz 11m; 5:1 Adrian Šaina u 41′; 5:2 Ivan Radoš u 52′; 6:2 Martin Antolović u 60′; 7:2 Martin Antolović u 87′
Žuti karton: Stjepić ( NK Opatija )

U susretu kadeta, dviju ekipa koje se bore za sredinu ljestvice, gledatelji su vidjeli zanimljivu, borbenu i s obje strane čvrstu utakmicu, u kojoj su, gosti (NK Zamet) u prvom poluvremenu bili bolja ekipa, koja je stvorila dvije vrlo izgledne prigode za postizanje zgoditka, za razliku od Opatijaca, koji su imali samo jednu takvu prigodu. U drugom poluvremenu, obrnuta situacija, Opatijci su dominirali i stvorili nekoliko prilika pred vratima Zamećana, ali niti jednu nisu uspjeli iskoristiti, dok su se gosti, uglavnom i uspješno branili. U samom smiraju utakmice, glavni sudac Šušnjar, mogao je za svaku ekipu suditi i kazneni udarac, ali po njegovoj procjeni, očito nije bilo dovoljno razloga ( iako se domaći napadač Surina, kojem je vratar gostiju dobro raskrvario nos skoro ga nokautiravši ), pa je utakmica završila neodlučnim rezultatom, s kojim niti jedna momčad nije bila zadovoljna.

LIGA MORČIĆA
Kolo: 6
Kategorija: ML.MORČIĆI
Igralište: Žuknica ( Kostrena )
Sudac: Antonio Melnjak ( Rijeka )

NK POMORAC 1921 – NK OPATIJA 5 : 0 ( 2 : 0 )
Ena Čorak, S.Blečić, M.Bilić, L.Bilić, P.Džaja, Stanić, Gržin, T.Šimunić, Tutić, Matković, Drozdek
Trener: Kristijan Brajković

Strijelci: 1:0 Emanuel Kumarić u 17′; 2:0 Emanuel Kumarić u 20′; 3:0 Emanuel Kumarić u 46′; 4:0 Emanuel Kumarić u 48′; 5:0 Dario Kovačić u 49′

Kolo: 6
Kategorija: ST.MORČIĆI

NK POMORAC 1921 – NK OPATIJA 2 : 11 ( 1 : 7 )
Balent, Slavić, Strahija, Mikšić, J.Bilajac, Rubinić, Vuković, Lanča, Boršić, Brumnjak
Trener: Marin Golemac

Strijelci: 0:1 Jakov Bilajac u 1′; 0:2 Jakov Bilajac u 7′; 1:2 David Kustić u 9′; 1:3 Erik Mikšić u 9′; 1:4 Jakov Bilajac u 11′; 1:5 Luka Lanča u 21′; 1:6 Antonio Rubinić u 24′; 1:7 Jakov Bilajac u 24′; 1:8 Jan Boršić u 32′; 1:9 Emanuel Brumnjak u 33′; 1:10 Jan Boršić u 34′; 1:11 Jakov Bilajac u 40′; 2:11 David Kustić u 42′

Nakon dvotjedne pauze, uzrokovane blagdanom Svih svetih, sve omladinske kategorije u NK Opatiji, odigrale su proteklog vikenda, svoje prvenstvene utakmice. Morčići su gostovali u Kostreni, i dok su mlađi uvjerljivo poraženi, stariji su još uvjerljivije pobijedili.

detalj s utakmice starijih pionira

1. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kolo: 10
Kategorija: ML.PIONIRI
Igralište: Brnasi ( Viškovo )
Sudac: Luka Šegota ( Rijeka )

NK HALUBJAN – NK OPATIJA 1 : 2 ( 0 : 1 )
Rajković (31′ Žanetić), Buršić, F.Kinkela, Bolterstein (59′ Andrejević), Ostojić (51′ T,Blečić), J.Sinožić (59′ Gvozden), Grgić, K.Kurti (41′ Traub), Babajić (57′ Kos), Blagdanić, Bujas
Trener: Sanjin Pavinčić

Strijelci: 0:1 Frane Kinkela u 22′; 1:1 Sven Ratković u 32′; 1:2 Dominic Traub u 52′

Kolo: 10
Kategorija: ST.PIONIRI

NK HALUBJAN – NK OPATIJA 3 : 0 ( 1 : 0 )
Bezinović, N.Džaja, Juranović, Hrmić, M.Šepić, Ivančić (57′ Frleta), Šimić, Vanja, A.Sikirica (50′ D.Šimunić), Marok Zanet (46′ M.Sušanj), M.Šepić,
Trener: Saša Lenac

Strijelci: 1:0 Karlo Šimunović u 34′; 2:0 Andrej Purković u 48′; 3:0 Erik Begić u 64′

Pioniri su utakmice desetog kola, odigrali u Viškovu, protiv vršnjaka iz NK Halubjana. U kategoriji mlađih pionira, to je bio mali derbi kola, između treće i četvrto plasirane ekipe na ljestvici, pa su gledatelji, po krasnom vremenu i na optimalno pripremljenom travnjaku imali prigodu gledati zanimljivu i rezultatski neizvjesnu utakmici. Halubajci su u prvom poluvremenu imali veći posjed lopte i bili nadmoćnija ekipa, no Opatijci su poveli iz slobodnog udarca kojeg je precizno izveo Frane Kinkela, dok je Babajić dva puta bio u srazu 1 na 1 s vratarom Halubjana, ali je oba puta , vratar izašao kao pobjednik, Početkom drugog poluvremena, Halubajci su izjednačili (nakon slobodnog udarca), da bi osam minuta prije kraja utakmice Dominic Traub, ponovo iz slobodnog udarca, gostima donio slavlje i pobjedu. U utakmici starijih pionira, Halubajci su bili bolji protivnik, iako su se Opatijci ( oslabljeni negiranjem nekolicine standardnih prvotimaca ) dobro nosili sve do kraja prvog poluvremena, kad su prvi put kapitulirali. Do kraja utakmice, Halubajci su zabili još dva zgoditka i na kraju zasluženo slavili.