NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Paolo Gibičar postiže prvi zgoditak iz kaznenog udarca

Izvještaje s utakmica kadeta, juniora te mlađih i starijih pionira pročitajte u nastavku teksta…

Opatija – Kadeti i juniori su u 9. kolu gostovali u Novom Vinodolskom i kući se vratili s punim plijenom (dvije pobjede = 6 bodova ). Mlađi i stariji pioniri proteklog vikenda ugostili su svoje “stare” rivale, Grobničane, u sklopu 11.kola 1.Omladinske lige PGŽ-a i uspjeli izboriti samo 1 bod u dvije utakmice.

1. NL NS RIJEKA – KADETI 15/16 – SKUPINA A
Kolo: 9
Kategorija: KADETI
Igralište: Bahalin ( Novi Vinodolski )
Suci: Zoran Janković ( Rijeka ), Milan Kukuljan ( Podkilavac ), Robert Barbić ( Rijeka )
Delegat: Marinko Puškarić ( Rijeka )
Doktor: dr Ivan Vukelić

NK VINODOL – NK OPATIJA 1 : 3 ( 1 : 1 )
NK OPATIJA:
Uzelac, A.Džaja (68′ Marković), Lončarica, T.Jukičić, Smolica (75′ Brckan), Vučković , Džinić, (55′ Gerčer ), Tešić, Bogolin (75′ A.Sušanj), Pobar (61′ Paro), Varljen
Trener: Đani Sinožić

Slobodan udarac Grgića na utakmici mlađih pionira

Strijelci: 1:0 Antonio Buljat u 12′; 1:1 Dino Tešić u 37′; 1:2 Raul Smolica u 52′; 1:3 Antonio Gerčer u 79′

Po teškom i blatnjavom terenu kadeti Vinodola i Opatije prikazali su vrlo zanimljivu, dinamičnu i do kraja utakmice rezultatski neizvjesnu utakmicu. Domaći su poveli iz slobodnog udarca, kojeg je izveo Antonio Buljat iskosa s lijeve strane, uputio loptu na nekih 5-6 m ispred vratiju gostujuće ekipe, gdje je bila velika gužva, no na iznenađenje svih, nitko od igrača nije dodirnuo loptu, koja se odbila od trave i završila u drugom kantunu u mreži. Bolju igru, Opatijci su naplatili u 37′ kad su preko Dine Tešića poravnali rezultat i utakmici vratili neizvjesnost. U drugom poluvremenu, Opatijci dolaze u vodstvo preko Smolice, koji je bio najviši i najspretniji ispred vratiju domaćih, nakon slobodnog udarca, a minutu prije kraja, Antonio Gerčer efektno završava brzu i preciznu polukontru Opatijaca za konačnih 1 : 3 i veliko veselje u svlačionici gostiju.

1. NL NS RIJEKA – JUNIORI 15/16 – SKUPINA A
Kolo: 9
Kategorija: JUNIORI
Suci: Milan Kukuljan ( Podkilavac ), Zoran Janković ( Rijeka ), Robert Barbić ( Rijeka )

NK VINODOL – NK OPATIJA 0 : 9 ( 0 : 5 )
NK OPATIJA:
Stjepić (46′ Peruč), Žic, Selimović, M.Jukičić, Šaina, Gibičar, Cetin (56′ Kostić), Baraba, Antolović, Bačvarov (56′ Memeti), Nikčević (56′ Bošnjak)
Trener: Dalibor Zobić

Strijelci: 0:1 Paolo Gibičar u 2′ iz 11m; 0:2 Dominik Baraba u 19′; 0:3 Adrian Šaina u 27′; 0:4 Dominik Barabau 33′; 0:5 Paolo Gibičar u 39′; 0:6 Niko Nikčević u 52′; 0:7 Paolo Gibičar u 62′; 0:8 Filip Bošnjak u 65′; 0:9 Filip Bošnjak u 79′

Žuti karton: Antolović ( NK Opatija )

Od početka utakmice bilo je jasno da će Opatijci slaviti, samo je pitanje bilo s koliko razlike. Domaći igrači nisu na klupi za pričuve imali niti jednog igrača, a već u drugoj minuti Opatijci su poveli iz kaznenog udarca ( igranje rukom ), kojeg je izveo Paolo Gibičar. Do poluvremena razultat je glasio već 0 : 5, da bi u drugom poluvremenu, Opatijci postigli još četiri zgoditka i na kraju uvjerljivo porazili nedoraslog protivnika.

1.OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kolo: 11
Kategorija: ML.PIONIRI
Igralište: NK Opatije
Sudac: Bojan Blaškić ( Rijeka )

Detalj s utakmice kadeta

NK OPATIJA – NK GROBNIČAN 0 : 0 ( 0 : 0 )
NK OPATIJA:
Rajković, Blagdanić, Buršić, F.Kinkela, Ostojić (56′ T.Blečić), J.Sinožić, Grgić, K.Kurti (40′ Traub), Babajić, Bolterstein, Bujas
Trener: Sanjin Pavinčić

Žuti karton: Ostojić ( NK Opatija ), Marčelja ( NK Grobničan )

Trebao je to biti pravi derbi, obzirom da su se sastale drugo i treće plasirana ekipa na ljestvici, uvjeti su bili optimalni, tribine dobro popunjene, vrijeme idealno za igru i opatijski campo u svom solidnom izdanju. No, igrači i jedne i druge ekipe , više su mislili kako ne primiti gol, pa je utakmica prošla bez i jedne izgledne prigode bilo pred jednim bilo pred drugim golom. Upravo onako kao i glasi konačan rezultat.

Kolo: 11
Kategorija: ST.PIONIRI

NK OPATIJA – NK GROBNIČAN 1 : 3 ( 0 : 2 )
NK OPATIJA:
Bezinović, Vanja (10′ Juranović), L.Bilajac, Hrmić, M.Šepić (60′ N.Džaja), Šimić, Ivančić, Bubnić, A.Sikirica (57′ Frleta), Marok Zanet (53′ M.Sušanj), M.Šepić (48′ D.Šimunić)
Trener: Saša Lenac

Strijelci: 0:1 David Golić u 9′; 0:2 David Golić u 21′; 0:3 Mateo Tešić u 51′; 1:3 Jurica Juranović u 66′

Protiv objektivno jačeg i kvalitetnijeg protivnika u ovom trenutku, stariji pioniri Opatije, više od časnog poraza, nisu mogli.