NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Milenijska fotografija - NK Opatija (studeni 2015.)

Milenijska fotografija – NK Opatija (studeni 2015.)

Vikend su trebali zaključiti, kadeti i juniori, na opatijskom campu, no uslijed obilne subotnje kiše i stanja travnjaka kojeg je trebalo sačuvati, utakmice s NK Naprijedom, odgođene su za neki drugi, vremenski povoljniji termin.

Opatija – Još jedan nogometni vikend je iza nas, što znači da su brojni mladi nogometaši iz NK Opatije, obukli svoje crno-bijele dresove, i svojim nogometnim znanjem i vještinama, na nogometnim travnjacima, promovirali svoj klub i grad. Natjecateljski vikend otvorili su morčići (mlađi i stariji), koji su gostovali u Rijeci protiv svojih vršnjaka iz HNK Rijeke II i u ogledima s objektivno boljim protivnikom, pretrpjeli poraze u objema kategorijama.

Za razliku od morčića, pioniri (mlađi i stariji) su već u ranim jutarnjim nedjeljnim satima krenuli put Krka, gdje su odmjerili snage s domaćinima, pionirima NK Krk-a. Po izrazito hladnom vremenu, i pod refulima bodulske bure, koja je i jednoj i drugoj ekipi otežala kontrolu lopte, Opatijci su se ipak bolje snašli i odnijeli dvije pobjede, od kojih je puno “slađa” i vrednija bila pobjeda mlađih pionira, jer je osvojena doslovce u zadnjoj minuti utakmice, krasnim udarcem iskosa i zgoditkom sa 16 m, kojeg je postigao Karlo Ostojić. S nova tri boda i devetom pobjedom u prvenstvu, mlađi pioniri ostali su u vrhu ljestvice. U utakmici starijih pionira, Opatijci su dugo “lomili” svoje suparnike, da bi pred kraj prvog poluvremena preko Davida Šimunića poveli, a u drugom poluvremenu postigli još tri zgoditka i na kraju uvjerljivo slavili.

Detalj s utakmice mlađih pionira (NK Krk - NK Opatija)

Detalj s utakmice mlađih pionira (NK Krk – NK Opatija)

LIGA MORČIĆA
Kolo: 8
Kategorija: ML.MORČIĆI
Igralište: “Robert Komen” ( Rijeka )
Sudac: Marko Cvijović ( ( Rijeka )

HNK RIJEKA II – NK OPATIJA 8 : 1 ( 4 : 0 )
Pepić,Tutić, Žiganto, Drozdek, Stanić, P.Džaja, Tkalčević, Matković, T.Šimunić, Gržin, Bilić
Trener: Kristijan Brajković

Strijelci: 1:0 Marko Peranović u 8′; 2:0 Marko Peranović u 10′; 3:0 David Ružić u 20′; 4:0 Marko Gardijan u 21′; 5:0 Niko Maksić u 30′; 6:0 Marino Miškulin u 38′; 7:0 David Ružić u 41′; 7:1 Daniel Matković u 44′ iz kaznenog udarca; 8:1 Marko Gardijan u 49′

Kolo: 8
Kategorija: ST.MORČIĆI
Sudac: Marko Cvijović ( Rijeka )

HNK RIJEKA II – NK OPATIJA 3 : 0 ( 2 : 0 )
Ena Ćorak, Strahija, Slavić, S.Blečić, Brajković, Brumnjak, J.Bilajac, Mikšić, Lanča, Boršić, Balent, Vuković
Trener: Marin Golemac

Strijelci: 1:0 Patrik Murica u 3′; 2:0 Patrik Murica u 14′; 3:0 Patrik Murica u 34′

1.OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kolo: 12
Kategorija: ML.PIONIRI
Igralište: SRC “JOSIP URAVIĆ PEPI” ( Krk )
Sudac: Nino Mavrinac ( Dramalj )

NK KRK – NK OPATIJA 1 : 2 ( 0 : 1 )
Žanetić ( 31′ Rajković), Bujas, F.Kinkela (56′ Andrejević), Bolterstein (31′ Traub), Ostojić, J.Sinožić, Grgić, K.Kurti (40′ T.Blečić), Babajić, Blagdanić (56′ Kos ), Buršić
Trener: Sanjin Pavinčić

Strijelci: 0:1 Denis Babajić u 30′; 1:1 Lovro Sokolić u 46′; 1:2 Karlo Ostojić u 59′

Kolo: 12
Kategorija: ST.PIONIRI

Mlađi pioniri NK Opatije - sezona 2015/2016

Mlađi pioniri NK Opatije – sezona 2015/2016

NK KRK – NK OPATIJA 0 : 4 ( 0 : 1 )
Bezinović, Juranović, L.Bilajac, Hrmić, M.Šepić, A.Sikirica (42′ M.Sušanj), Ivančić, Bubnić, M.Šepić, Šimić, D.Šimunić
Trener: Saša Lenac

Strijelci: 0:1 David Šimunić u 33′; 0:2 Mateo Šepić u 58′; 0:3 Tin Bubnić u 65′; 0:4 Niko Hrmić u 67′