NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Liburnija.net: Slobodan udarac za Opatiju @ Crikvenica

Izvještaje s utakmica juniora, kadeta, mlađih i starijih pionira možete pročitati u nastavku teksta.

Opatija – Stariji morčići odigrali su uzvratnu utakmicu ‘play offa’, s ekipom Starog grada, i ponovo izgubili ovog puta s 2:3, te se nisu uspjeli revanširati svojim protivnicima za poraz u prvoj utakmici, i na kraju su zauzeli četvrto mjesto u Ligi morčića. Mlađi morčići igrali su na turniru u Lipi i zauzeli treeće mjesto u nadmetanju s šest ekipa. Polaznici Škole nogometa nastupili su na turniru u Grpcima i došli do četvrtfinala gdje su poraženi od Rijeke rezultatom 1 : 2. Mlađi i stariji pioniri gostovali su u Mavrincima u sklopu redovnog 26. kola 1. Omladinske lige. Kadeti i juniori gostovali su u Crikvenici u sklopu 25. kola 2.HNL Zapad, a kako su prošli pročitajte u izvještajima koji slijede

2. HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kategorija: JUNIORI
Igralište: Gradski stadion Crikvenica
Sudac: Slaven Skender ( Rijeka ), Robert Barbić ( Rijeka ), Jerko Grgurica ( Rijeka )
Delegat: Đuro Anić ( Rijeka )

NK CRIKVENICA – NK OPATIJA 1 : 9 ( 1 : 0 )
Jakopović, Benčan , Tominić, Kovačević, Hasičić, Srok, Marinčić, Šaina, Francetić, Gačanin, Pribanić
Trener: Dragan Tadić

Strijelci: 1:0 Kujtim Fazlji u 37′; 1:1 Igor Pribanić u 47′; 1:2 Igor Pribanić u 48′; 1:3 Andrej Gačanin u 49′; 1:4 Luka Jakopović u 62′; 1:5 Igor Pribanić u 65′; 1:6 Andrej Gačanin u 74′; 1:7 Andrej Gačanin u 78′; 1:8 Andrej Gačanin u 80′; 1:9 Luka Jakopović u 85′

Prošle nedjelje odigrala se utakmica između juniorskih ekipa NK Crikvenice i NK Opatije, vremenski uvjeti baš i nisu bili idealni, ali unatoč velikoj sparini i visokoj temperaturi igrači su izdržali do kraja i donijeli nove bodove kući. Iako se u prvom poluvremenu činilo da će ovo gostovanje proći loše po goste ipak su se Opatijci uspjeli vratiti i potpuno okrenuti rezultat. Naime, rezultat na poluvremenu bio je 1:0,a domaći su i poslije postignutog pogotka nastavili sa napadima i doimali su se dosta neumorno. Međutim, nakon odmora sve se okrenulo i već u 46.minuti iz brze polukontre zabija Pribanić i izjednačava rezultat na 1:1. Odmah poslije toga iz nove polukontre novi pogodak za 1:2. Nakon tog pogotka Crikveničani su bili slomljeni i nisu više pokazivali ni volju ni želju da ponovno pritisnu i možda zabiju te izjednače, a nisu imali ni previše fizičke moći da bi uspjeli to učiniti. Opatijci su nizali brze kontre i polukontre koje su završavale sa opasnim udarcima pa je tako konačan rezultat bio 1:9,a strijelci su bili Pribanić koji je zabio 3 pogotka; tzv.hat-trick, Gačanin koji je zabio čak 4 pogotka i vratar Jakopović koji je zabio 2 pogotka. Naime, prije susreta Jakopović je imao želju zaigrati pa mu je kod rezultata 1:3 to bilo i omogućeno; umjesto njega Kovačević je stao na vrata i zamijenio svoj dres sa golmanskim dresom i rukavicama Jakopovića i branio do kraja susreta, a Jakopović je u ulozi polušpice odigrao ostatak susreta i zabio 2 pogotka.

Do kraja prvenstva ostala je samo jedna utakmica; na domaćem terenu Opatijci dočekuju ekipu NK Klana koja njima ne bi trebala stvarati velike probleme te očekuju novi i zadnji trobod.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori

Kategorija: KADETI
Sudac: Robert Barbić ( Rijeka ), Slaven Skender ( Rijeka ), Jerko Grgurica ( Rijeka )

NK CRIKVENICA – NK OPATIJA 1 : 0 ( 1 : 0 )
Uni, Ciceran, Ribarić , Mahulja, T.Sinožić, M.Mrđenović, D.Mrđenović, Rigović , Mrzlić , Bojić, Kurti
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 1:0 Jurica Njegovan u 19′ iz 11 m

Po izuzetno toplom vremenu kadeti Opatije odigrali su svoju posljednju utakmicu ovog prvenstva na stadionu u Crikvenici. Slabi ritam utakmice u kojoj je bilo očito da igrači obje ekipe „teško“ dišu, ponudio je i slabiju kvalitetu. U prvih 19 minuta niti jedna ekipa nije stvorila neku izgledniju priliku već se igralo uglavnom između dva 16-terca. Nije se ni u 19′ dogodilo nešto opasno, ali su zato gosti iz Opatije sami sebe doveli u situaciju koju je glavni sudac Barbić vidio kao prekršaj za najstrožu kaznu. Na sredini terena kadeti Opatije izgubili su loptu koju nisu trebali a niti smjeli izgubiti, odbijena lopta išla je prema vratima Opatijaca, ispred nje je bio Mahulja, koji je mislio da će loptu koja je u međuvremenu ušla u 16-terac pokupiti vratar Uni, u pratnji Mahulje bio je domaći napadač Petrišin i dok su se Mahulja i Uni premišljali, Petrišin se nekako iza Mahulje progurao i u kontaktu s Mahuljom i loptom pao, a sudac pokazao na 11 m. Odmah se pri padu vidjelo da je Petrišin vrlo nezgodno pao ( s tribina je to izgledalo kao da je pao preko lopte ), jer se vrlo bolno uhvatio za nogu i morao je biti iznešen s terena. S 11 m uspješan je bio najbolji pojedinac u domaćim redovima Jurica Njegovan, a iako ga je vratar Uni pročitao, nije uspio zaustaviti njegov udarac. Od tada pa do kraja utakmice, domaći više nisu uputili niti jedan udarac na vrata Opatije, a iako su igrači u crno-bijelim dresovima pokušavali, ipak nisu uspjeli promijeniti rezultat. Najbolju priliku za poravnanje imali su u posljednjoj minuti kada je Rigović lijepo prošao po lijevoj strani, ušao u 16 m, došao do aut linije i ubacio pred gol Crikvenice no Mauro Mrđenović nije uspio skrenuti loptu u mrežu, bio je pola koraka prekratak. Ova propuštena prilika najbolje oslikava cijelu natjecateljsku sezonu ove generacije kadeta u kojoj su propustili veliki broj sličnih prigoda, što se na kraju i odrazilo na njihov plasman ( 10. Mjesto ). Šteta da u posljednoj utakmici sezone nije bilo uobičajenih 4-5 pričuvnih igrača tako da kao i u svakoj utakmici svi dobiju svoju minutažu, no razno razne obveze koje su proteklog weekenda (najviše pričest i berma) imali neki igrači uvjetovali su da je u Crikvenici ekipu sačinjavalo ”samo“ 11 igrača, taman koliko je potrebno.

NK Opatija - Kadeti

1. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kategorija: ML.PIONIRI
Igralište: Mavrinci
Sudac: Mario Kučan ( Rijeka )

NK GROBNIČAN – NK OPATIJA 1 : 9 ( 0 : 3 )
Uzelac, Gerčer, Kozina (40′ Mehmeti),, Srok , Smolica (40′ Josipović ), M.Jukičić, Zovko, Varljen (40′ Gecaj ) ,T.Jukičić (40′ Matulja), Flego , A.Džaja (51′ Tešič)
Trener: Igor Tkalčević

Strijelci: 0:1 Antonio Džaja u 7′; 0:2 Toni Srok u 22′; 0:3 Antonio Džaja u 29′; 0:4 Kristijan Flego u 37′; 1:4 Nikola Jelača u 42′; 1:5 Toni Srok u 45′; 1:6 Matija Matulja u 50′; 1:7 Antonio Gerčer u 53′; 1:8 Toni Srok u 55′; 1:9 Dino Tešić u 55′

Mlađi pioniri Opatije u svojoj posljednjoj službenoj utakmici ovogodišnje 1.Omladinske lige PGŽ, na gostovanju kod svojih vršnjaka iz Grobničana, demonstrirali su svoijm domaćinima pravu malu „lekciju“ iz efikasnog nogometa. Izuzetno pucački raspoloženi, posebno u nastavku susreta, zabili 9 pogodaka. Najefikasniji u redovima crno-bijelih, Toni Srok s 3 i Antonio Džaja s 2 pogotka. Za razliku od starijih, mlađi pioniri nastavljaju s treninzima jer ih u lipnju očekuje nastup na turniru u Rijeci povodom blagdana Sv. Vida.

NK Opatija - Mlađi pioniri

Kategorija: ST. PIONIRI

NK GROBNIČAN – NK OPATIJA 0 : 6 ( 0 : 4 )
Peruč, Poljak, Klarić, Selimović , Tercolo , Antolović (47′ A.Zelenika ) , Nikčević (45′ Šaina), Bačvarov (38′ Žic ), Rupnik (36′ Kružić ), Brubnjak (41 Cetin ), Mataija (45′ Augustinović )
Trener: Goran Brajković

Strijelci: 0:1 Martin Antolović u 15′; 0:2 Oton Selimović u 21′; 0:3 Niko Nikčević u 24′; 0:4 Nevio Klarić u 31′; 0:5 Nevio Klarić u 45′; 0:6 Vito Tercolo u 65′

U posljednjoj utakmici ove natjecateljske sezone, stariji pioniri Opatije gostovali su na Grobniku i u srazu s neravnopravnim protivnikom ubilježili uvjerljivu pobjedu u kojoj su se s dva postignuta zgoditka istaknuli Niko Nikčević i Martin Antolović. Od početka do kraja utakmice dječaci u crno-bijelim dresovima bili su dominantniji, te osim zgoditaka stvorili još nekoliko izglednih prigoda koje nisu realizirali. Na kraju sezone, osvajanjem 3-eg mjesta na ljestvici, ostaje mala žal za drugim mjestom koje je „pobjeglo“ za samo jedan bod razlike.