NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Obzirom da prošlotjedni izvještaj s utakmica Morčića nije bio objavljen, u današnjem izvještaju ispravljamo grešku, a izvještaje potražite u nastavku.
Opatija – Stalni ‘dopisnici’ Liburnija.neta, prošlog vikenda, ponovo su bili u ‘akciji’ po nogometnim igralištima diljem županije. U nastavku teksta pročitajte izvještaje s utakmicu juniora, mlađih i starijih pionira te morčića. Kadeti su bili slobodni jer NK Goranin nema više kategoriju kadeta, ali su to iskoristili za prijateljsku utakmicu protiv NK Borac iz Bakra u kojoj su poraženi s 2 : 0.
2 HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kategorija: JUNIORI
Igralište. NK Opatija
Sudac: Milan Kukuljan ( Podkilavac ), Danijel Klarić ( Ratulje ), Mario Kučan ( Rijeka )
Delegat: Zdravko Jurinjak ( Lovran )

NK OPATIJA – NK GORANIN 5 : 3 ( 3 : 1 )
Jakopović, Kovačević, Tominić, Hasičić, Srok (63′ Benčan), Šaina (54′ Carrera), Smolčić, Francetić, Gačanin, Tadić (63′ Dijanić), Marinčić
Trener: Dragan Tadić
Strijelci: 1:0 Marko Francetić u 28′; 2:0 Jasmin Hasičić u 30′; 2:1 Marko Randelj u 38′; 3:1 Vito Marinčić u 40′; 3:2 Luka Majnarić u 51′; 4:2 Andrej Gačanin u 56′; 5:2 Pino Kovačević u 68′; 5:3 Marko Lalić u 85′.
Utakmica 17.kola između Opatije i Goranina iz Delnica završilo rezultatom 5:3.Iako su gosti iz Delnica pružali otpor Opatijcima nisu ih uspjeli iznenaditi i uzeti im bodove. Domaći su lomili goste skoro cijelo prvo poluvrijeme da bi onda iz dobrog ubačaja u kazneni prostor Srok pronašao Francetića koji lijevom nogom uputio lagani udarac i na prvi trenutak vratar to zaustavlja, no lopta mu ispada iz ruku ravno u vlastitu mrežu. Iako se na prvi gol čekalo jako dugo, sljedeći je postignut u vrlo kratkom vremenu. Naime, domaći su izborili udarac iz kuta te odigrali akciju koja je uvježbana na treningu. Marinčić je dodao svom suigraču Gačaninu u kazneni prostor koji upućuje poluvisoku loptu u sredinu na kojoj se našao Hasičić koji lagano glavom zabija za 2:0.

I baš kada se učinilo da će domaći nastaviti zabijati, zabili su gosti i smanjili rezultat na 2:1.Bilo je jako puno grešaka u dodavanjima domaćina, a igra nije bila ni približna onoj kakvu ova ekipa može pokazati. Unatoć svim tim greškama Opatijci nakon nekoliko minuta opet postižu pogodak, ali opet zbog greške gostujućeg vratara. Naime, loptu na desnoj strani dobio je Marinčić te pokušao uputiti ubačaj u kazneni prostor ,međutim, taj ubačaj se pretvorio u udarac prema vratima Goranina i njihov vratar još jednom lošom reakcijom vrlo lako dopušta da Opatija opet poveća rezultat na 3:1.Na samom kraju prvog poluvremena nakon slobodnog udarca gostiju, braniči Opatije opet griješe i dopuštaju gostima da postignu svoj drugi pogodak te postave konačan rezultat prvog poluvremena 3:2.
U drugom poluvremenu Opatija je pokušavala više zadržati loptu i probijati stranu preko bokova, ali taktički je sve to bilo jako slabo i u puno trenutaka ostala je velika praznina između obrambene i napadačke linije, ali ipak su uspjeli sve te mane prekriti dobrom realizacijom. Sredinom poluvremena Francetić je u kaznenom prostoru vidio Gačanina te mu poslao točnu visoku loptu koja se spuštala na peterac, a Gačanin rutinerski i vrlo lagano zabija za 4:2.Do kraja utakmice ostalo je malo, a volje za igrom nestalo je s obje strane, bilo je vrlo malo trke i puno nabijanja. I baš kad se mislilo da se rezultat više neće mijenjati slobodan udarac na rubu kaznenog prostora iznudili su Opatijci, iako nije iz tog udarca postignut pogodak lopta je ostala u njihovom posjedu te na visoku loptu u peterac najbolje reagira Kovačević i glavom ju zabija u mrežu protivnika te postiže posljednji pogodak za svoju ekipu ali ne i posljednji pogodak na utakmici jer svega nekoliko minuta prije kraja iznuđen je novi kazneni udarac, ali ovaj put za goste, na nekih dvadesetak metara, iz kojeg gostujući igrač krasnim udarcem prebacuje zid i gađa u nebranjeni dio domaćih vratiju te postiže posljednji pogodak i konačan rezultat 5:3.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori

PRVENSTVENA LIGA MORČIĆA – SKUPINA“A“ – 11 kolo
Kategorija: ML. MORČIĆI
Igralište: NK Opatija
Sudac: Ivan Capan ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK ORIJENT 0 : 9 ( 0 : 4 )
Diković, Čule, Kumičić, Buršić, Pozderac , Traub, Blečić , Kaftanić, J.Sinožić, N.Džaja, Ajanović, Bolterstein
Trener: Boris Petrovčić
Strijelci: 0:1 Dario Rački u 4′; 0:2 Leon Klobučar u 9′; 0:3 Frane Švorinić u 14′; 0:4 Dario Rački u 17′; 0:5 Jon Imeraj u 28′; 0:6 Deni Manestar u 41′; 0:7 Jon Imeraj u 42′; 0:8 Muhamed Kelmendi u 43′; 0:9 Deni Manestar u 49′

Dječaci u crvenim dresovima ”demolirali“ su dječake u crno-bijelim dresovima kako igrom tako i rezultatom. Nakon jesenskih 1:10 na Krimeji, stiglo je i proljetnih 0:9 u Opatiji. Jednostavno domaći se nisu mogli niti znali oduprijeti kvalitetnijim gostima. Jedino , koliko-toliko ”ravnopravno“ razdoblje bilo je početkom drugog poluvremena kad su morčići trenera Petrovčića imali svoje tri prigode za ublažavanje poraza, no Dominik Traub koji je u sve tri prilike sam izbio pred gostujućeg vratara nije uspio postići počasni zgoditak. Sve prije i poslije ovih akcija, bilo je u znaku morčića Orijenta.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Mlađi Morčići

PRVENSTVENA LIGA MORČIĆA – SKUPINA “A“
Kategorija: ST. MORČIĆI

NK OPATIJA – NK ORIJENT 2 : 3 ( 1 : 2 )
Bezinović, Nikolac, M.Zelenika, Horvatinčić, Maravić, Vanja, L.Bilajac, Ivančić, Sikirica , Čejvanović, Šepić, Juranović
Trener: Dražen Krnjatić
Strijelci: 0:1 Matteo Todorović u 13′; 0:2 Miroslav Nemeth u 19′; 1:2 Frano Ivančić u 20′; 1:3 Mario Prpić u 46′; 2:3 Luka Nikolac u 48′

Dječaci trenera Krnjatića danas su bili oslabljeni izostankom bolesnog kapetana Filipa Šimića, što se osjetilo i u igri, a na kraju i u rezultatu. To ne umanjuje zasluženu pobjedu dječaka s Krimeje, koji su danas odigrali hrabro i efikasno. Utakmica je od početka do kraja obilovala brojnim prilikama ispred oba gola, gosti su iskoristili tri a domaći samo dvije. Poveli su ”crveni“ nakon jednog kornera kad su domaći mislili da su izbijanjem lopte otklonili opasnost pred svojim golom, no tako nije mislio Matteo Todorović koji je izbijenu loptu više vratio nego pucao u gol, no lopta je kroz ”šumu“ nogu, na kraju pored iznenađenog i pokrivenog domaćeg vratara Bezinovića završila u mreži. No, zato je drugi zgoditak Orijent postigao nakon lijepe akcije Malokua koji se oslobodio pratnje na desnom boku potom centrirao i preciznom loptom pronašao Miroslava Nemetha koji glavom pogađa nebranjeni dio mreže. Domaći su brzo smanjili na 1:2 također lijepom i efektnom solo akcijom Frana Ivančića. U drugom poluvremenu dječaci u crno-bijelim dresovima krenuli su odlučno u namjeri da izjednače, no nisu iskoristili nekoliko izglednih prilika, i u jeku najžešćih napada, iz jedne kontre Orijent ponovo povećava vodstvo preko Marija Prpića. Opatijci ne posustaju, i ponovo nakon samo 2 min, nakon lijepe akcije Šepića po lijevoj strani, Luka Nikolac smanjuje na 2:3, no za izjednačenje očito više nije bilo ni snage ni vremena.

PRVENSTVENA LIGA MORČIĆA – SKUPINA“A“ – 10. kolo
Igralište: ”Lokva“ – Lovran
Sudac: Robert Ružić ( Permani )

NK LOVRAN – NK OPATIJA 1 : 9 ( 1 : 5 )
Diković, Čule, Buršić, Marok-Zanet, Ajanović, Pozderac, Traub, J.Sinožić, Blečić, N.Džaja, Kumičić
Strijelci: 0:1 Din Pozderac u 5′; 0:2 Edi Ajanović u 7′; 0:3 Din Pozderac u 11′; 0:4 Din Pozderac u 13′; 0:5 Niko Čule u 17′; 1:5 Frane Grgić u 22′; 1:6 Juraj Sinožić u 26′; 1:7 Nikola Džaja u 29′; 1:8 Dominik Traub u 31′; 1:9 Edi Ajanović u 35′

Rutinska i lagana pobjeda dječaka iz Opatije u kojoj su svoje realizatorske i golgeterske odlike najviše iskazali Din Pozderac s tri i Edi Ajanović s dva postignuta zgoditka.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Stariji Morčići

Igralište: ”Lokva” – Lovran

NK LOVRAN – NK OPATIJA 1 : 5 ( 1 : 1 )
Bezinović, Sikirica, Ivančić, Šimić, Nikolac, M.Zelenika, Horvatinčić, Maravić, Vanja, L.Bilajac, T.Frlan, Radošić, Šepić, Juranović
Strijelci: 1:0 Teo Matijašić u 6′; 1:1 Filip Šimić u 26′ iz 11m; 1:2 Filip Šimić u 35′; 1:3 Jurica Juranović u 36′; 1:4 Frano Ivančić u 37′; 1:5 Luka Radošić u 39′

U prvom poluvremenu gledali smo ravnopravnu utakmicu u kojoj su domaći rano poveli preko Tea Matijašića, kojem je i gostujući vratar Karlo Bezinović svojom nespretnom intervencijom pomogao da lopta odskače u mrežu. Gosti iz Opatije u samom finišu prvog poluvremena uspijevaju poravnati rezultat preko Filipa Šimića, iz jedanaesterca, da bi u samo 4 minute na početku drugog poluvremena s 4 zgoditka riješili pobjednika.
1. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kategorija: ML. PIONIRI
Sudac: Ante Matić ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK ”LUČKI RADNIK“ – 2 : 0 ( 1:0 )
Uzelac, Gerčer, Kozina, Srok, Marinković , Smolica, Paro, Škarica , Tešić, Flego, A.Džaja (31′ T.Jukičić)
Trener: Igor Tkalčević
Strijelci: 1:0 Dino Tešić u 30′; 2:0 Toni Srok u 33′

U ”malom“ derbiju kola, dječaci trenera Tkalčevića, nadvisili su svoje vršnjake iz Lučkog radnika. Iako rezultatski ne izgleda tako, no pobjeda domaćih u ovoj utakmici , od početka do kraja, nije dolazila u pitanje, jer gosti jednostavno nisu opasnije ugrozili vrata Opatijaca. Po jedan zgoditak na kraju prvog (Dino Tešić) i na početku drugog (Toni Srok) poluvremena bio je dovoljan da mlađi pioniri Opatije svladaju mlađe pionire s Rujevice. I tako djelomično poprave dojam iz prethodnog kola i poraza protiv Zameta.

NK Opatija - Stariji pioniri

Kategorija: ST.PIONIRI

NK OPATIJA – NK ”LUČKI RADNIK“ – 1 : 0 ( 0:0 )
Peruč, Rupnik (51′ Mataija), Vrdoljak , Klarić (43′ Kružić), Tercolo, Antolović (70′ A.Zelenika), Nikčević, Šaina (68′ Selimović), Mohorovičić, Brubnjak (16′ Cetin ) Poljak
Trener: Goran Brajković
Strijelci: 1:0 Niko Nikčević u 43′

U pravoj prvenstvenoj utakmici dviju ekipa s vrha tablice, minimalnu, ali zasluženu pobjedu ostvarili su stariji pioniri Opatije i tako zadržali drugu poziciju na tablici. Jedini zgoditak pao je sredinom drugog poluvremena, a djelo je Nike Nikčevića koji je ne previše jakim ali preciznim udarcem s ”kantuna“ 16-terca pogodio suprotan kut nemoćnog vratara gostiju. Stariji pioniri trenera Gorana Brajkovića nastavljaju svoj niz neporaženosti. Gostima je sudac Matić u 17′ isključio igrača Ariana Šegotu zbog prigovora i kasnije ironičnog pljeskanja.
2. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kategorija: ML.PIONIRI
Sudac: Nikica Zupčić ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK „LUČKI RADNIK“ – 0 : 1 ( 0:0 )
Vrkić, Brckan, Memeti, Gecaj, M.Jukičić, Bogolin, Sporiš, Sušanj, Čurić, Zovko, Matulja ( Marelja, D.Diković, Pobar, Ramljak, Josipović, Varljen, Peleš )
Trener: Igor Tkalčević, Kristijan Brajković
Strijelci: 0:1 Alen Mujkanović u 58′

U svojoj drugoj utakmici novoformirane lige, mlađi pioniri Opatije poraženi su od dječaka iz NK Lučki radnik. Jedini zgoditak postigao je Alen Mujkanović u samoj završnici utakmice, a nakon što domaćini svoje prilike za postizanje zgoditaka nisu iskoristili.