NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta @ Opatija

Liburnija: Detalj s utakmice juniora

Tijekom proteklog vikenda, igrom slučaja, poklopilo se da su 4 ekipe iz omladinskog pogona Opatijaca odmjerile snage s istim protivnikom – Nogometnim klubom Grobničan. Rezultate provjerite u nastavku teksta.

Opatija – Svibanj je zasigurno jedan od najvažnijih mjeseci u godini kad je nogomet u pitanju. To je mjesec u kojem se odigravaju finala svih važnijih kup takmičenja, ali isto tako i mjesec u kojem u skoro svim važnijim “nogometnim” nacijama završavaju ligaška natjecanja.

U te nacije ubraja se i naša zemlja, trenutno četvrta na svijetu na FIFA ljestvici, a dio tog ligaškog natjecanja odvija se i u našem širem okruženju ( PGŽ, IŽ, LSŽ ), u kojima sudjeluju i ekipe NK Opatije.

Tijekom proteklog vikenda, igrom slučaja, poklopilo se da su 4 ekipe iz omladinskog pogona Opatijaca odmjerile snage s istim protivnikom, NK Grobničan. Ukupni rezultat u odmjeravanju snaga na opatijskom travnjaku je više nego uvjerljiv na strani igrača u crno-bijelim dresovima, jer su pobjede nizali, u petak, mladji ( 3 : 0 ) i stariji pioniri ( 9 : 0 ), a u nedjelju nastavili najprije , kadeti ( 3 : 0 ) i zaključili , juniori ( 7 : 1 ).

U nastavku donosimo izvještaje s utakmica kadeta i juniora

2 HNL ZAPAD – PODSKUPINA A – Drugi dio
Kolo: 5
Kategorija: KADETI
Igralište: NK Opatije
Suci: Igor Bahun ( Rijeka ), Dalibor Šušnjar ( Klana ), Luka Šegota (Rijeka )
Delegat: Čedomir Borčić( Rijeka )
Liječnik: dr. Ivan Rosović

NK OPATIJA – NK GROBNIČAN 3 : 0 ( 1 : 0 )
Alibašić (65′ Peruč), Ciceran, Pavešić, Trošelj, Poljak (65′ Brubnjak), Mohorovičić, Antolović, Rupnik, Rigović (48′ Žic ), Bojić, Tercolo
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 1:0 Andrej Rupnik u 38′; 2:0 Dorijan Bojić u 53′; 3:0 Dorijan Bojić u 63′

Još jedna pobjeda kadeta, koji nastavljaju svoj uspješan proljetni niz. U izostanku najboljeg strijelca (ozlijeđenog Matea Mrzlića), svoj golgeterski niz nastavio je Dorijan Bojić, koji je u ogledu s Grobničanima postigao dva zgoditka. Iako se po rezultatu ne bi dalo zaključiti, igrači trenera Đanija Sinožića, mogli su svoje protivnike poraziti s puno većom gol razlikom, no osim već poslovične neefikasnosti (posebno u drugom poluvremenu), u ovoj utakmici iskazali su se i svojom neodgovornom i neozbiljnom igrom u završnici kad su u nekoliko navrata dolazili ispred gostujućeg vratara s dva i tri igrača viška. S nova tri boda, zadržali su se na trećoj poziciji na ljestvici s bodom zaostatka iza NK Vinodol. Na ljestvici najboljih strijelaca, Dorijan Bojić se sa 17 postignutih golova približio prvom strijelcu lige, Mateu Mrzliću koji je ostao na brojci 20.

Liburnija.net: Kadeti s trenerom Đanijem Sinožićem

Kolo: 5
Kategorija: JUNIORI
Suci: Dalibor Šušnjar ( Klana ) Igor Bahun ( Rijeka ), Luka Šegota (Rijeka )

NK OPATIJA – NK GROBNIČAN 7 : 1 ( 2 : 1 )
NK OPATIJA: Uni, Hasičić, Šaina, J.Kovčalija, Klarin, Srok, Paravić, Francetić, Đ.Kurti, T.Sinožić, Ismaili
Trener: Dalibor Zobić

Strijelci: 0:1 Marko Conjar u 6′; 1:1 Erik Paravić u 36′; 2:1 Mateo Srok u 43′; 3:1 Tino Sinožić u 55′; 4:1 Vjeran Šaina u 59′; 5:1 Arton Ismaili u 78′; 6:1 Jasmin Hasičić u 81′ iz 11m; 7:1 Erik Paravić u 90′

Opatijci su loše ušli u utakmicu što su gosti iskoristili i zabili pogodak u vrlo ranom dijelu utakmice, nakon greške braniča Opatije, i stvorili pritisak na domaćine. Međutim, Opatijce je primljeni pogodak razbudio i natjerao ih da se dignu u igri, budu ozbiljniji i konkretniji pa su desetak minuta nakon primljenog pogotka Opatijci zabili.Gosti su izgubili loptu na sredini igrališta, Paravić je povukao kontru u kojoj su bila još dvojica njegovih suigrača, gurnuo je loptu lijevo na Francetića koji prolazi pokraj braniča ulazi u kazneni prostor i vraća povratnu loptu na Paravića te ovaj vrlo smireno i rutinski posprema loptu u mrežu gostiju za 1:1.

Izjednačujući pogodak Opatije dodatno je motivirao i pojačao tempo njihove igre pa je rezultatski preokret uslijedio vrlo brzo nakon izjednačenja kada je iz kornera nabacio Paravić,a u gužvi igrača najviši je i najspretniji u skoku bio Srok koji glavom pogađa za 2:1. Do kraja poluvremena Opatijci su se nastavili dizati u igri i sve ozbiljnije prijetiti po vrata Grobničana pa je uslijedio novi pogodak,ovaj puta strijelac je bio Ismaili. U drugom poluvremenu vidjeli smo potpuni raspad gostujuće igre,naročito obrane,koja nije mogla spriječiti gotovo svaki udarac prema vratima svoga vratara. Ubrzo nakon tog pogotka uslijedio je četvrti pogodak Opatijaca kojeg je postigao Sinožić. Nakon što su na brzinu izveli udarac iz kuta, ubacio je Ismaili, ponovno je loše reagirala obrana gostiju, a na pravom mjestu našao se spomenuti Sinožić koji nije imao težak zadatak već je samo morao ugurati loptu u mrežu za 4:1. Do kraja utakmice vidjeli smo još tri pogodka, sva tri za domaćine, a strijelci su redom bili Paravić,Hasičić i Šaina. Naime, Hasičić je zabio pogodak iz jedanaesterca, dok su Paravić i Šaina pokazali sigurnost i nepogrješivost u situaciji jedan na jedan s vratarom gostiju. Dakle, na kraju je rezultat glasio 7:1 što je dokaz da je ova ekipa juniora NK Opatije vrlo dobra ekipa te ostaje žal što ovakvu igru nisu prikazivali u 1. dijelu sezone kada su im bodovi bili potrebni za ulazak u ligu za prvaka. Međutim, ipak ne treba žaliti već nastaviti s ovakvom igrom i biti uporan kako bi ovi mladi talentirani igrači jednoga dana zaigrali i u seniorskoj ekipi.

Liburnija.net: Juniori s trenerom Daliborom Zobićem