NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta; seniori upisali pobjedu

Rezultate, kao i sastave momčadi te strijelce, možete pročitati u nastavku.

Opatija – Nogometna sezona u omladinskim kategorijama je u punom zamahu, morčići (mlađi i stariji) su svoje takmace (u subotu) ipak razborito odgodili jer opatijski travnjak nije bio adekvatan (premekan i blatnjav) za ove kategorije, pioniri (mlađi i stariji) su dan kasnije (nedjelja) imali puno bolje uvjete pa su i utakmice s vršnjacima iz NK Crikvenice bile zanimljive za poveći broj gledatelja, dok su kadeti i juniori, ovogodišnju natjecateljsku sezonu, započeli s prvim kolom tzv. drugog kruga, gostovanjem na Krku protiv istoimenog domaćina. Rezultate, kao i sastave momčadi te strijelce, možete pročitati u nastavku.

NK KRK – NK OPATIJA 1:2
Igralište Josip Pepi Uravić
Gledatelja: 100
Sudac: Goran Krneta (Umag)
Strijelci: 1:0 Poropat (10), 1:1 Brajković (69), 1:2 Vlatković (90)
Žuti kartoni: Brkljača, Brlošić (Krk), Tkalčević, Matovina, Radomir, Lazić (Opatija)

NK KRK: Raspor, Duračak (88′ Avgustinović), Nenadić, Maglić, Brkljača, Pranjić, Kurolt (74′ Brlošić), Bošnjak, Perić, Grbac, Poropat

NK OPATIJA: Jakopović, Erceg, Tkalčević, Udović, Lazić (78′ Vlatković), Radomir (58′ Brajković), Žgomba (46′ J. Matovina), Mance, Corallini, Šuker, A. Matovina

U odgođenoj utakmici 22 kola 3 HNL Zapad, seniori Opatije gostovali su kod drugoplasirane momčadi s ljestvice, NK Krk. U zanimljivoj i kvalitetnoj utakmici, na kraju odnijeli sva tri boda.

Domaćini su rano poveli, no uporni gosti najprije su preko Gorana Brajkovića uspjeli izjednačiti, da bi, Niko Vlatković u samoj završnici susreta, kao i prije tri dana protiv Grobničana, postigao pobjedonosni zgoditak.

Krčani nisu uspjeli realizirati niti udarac s bijele točke, kojeg je izveo Bošnjak, vratar Jakopović obranio.

Sudac: Marin Rožman ( Rijeka )

NK OPATIJA – NK CRIKVENICA 5 : 0 ( 2 : 0 )
vrkić ( 45′ Bezinović ), Paro ( 42′ Šepić ), Gecaj , Kozina , Bilajac ( 31′ Juranović), T.Jukičić ( 57′ Sušanj ), Ivančić, Šimić, A.B. Bogolin, A.Džaja , Matulja
Trener: Igor Tkalčević

Strijelci: 1:0 Matija Matulja u 2′; 2:0 Anton Baltazar Bogolin u 10′; 3:0 Antonio Džaja u 34′; 4:0 Matija Matulja u 52′; 5:0 Anton Baltazar Bogolin u 57′ iz 11m

Sve eventualne dileme oko pobjednika ovog susreta riješili su Matija Matulja i Anton Baltazar Bogolin već u prvih 10 minuta utakmice. Na početku drugog poluvremena Antonio Džaja povećao je rezultat na 3:0, a strijelci prva dva zgoditka ( Matulja i Bogolin ), kako su počeli tako su i u smiraju utakmice i završili, postigavši svaki još po jedan zgoditak za konačnih i glatkih 5:0.

Liburnija.net: Stariji pioniri…

Kolo: 17
Kategorija: ST. PIONIRI

NK OPATIJA – NK CRIKVENICA 2 : 1 ( 1 : 1 )
Ravlić, Vrdoljak, Smolica (22′ Tešić ), M.Jukičić, Cetin, Mataija , Baraba, Kostić, Pobar ( 43′ Augustinović ), A.Šaina, Lončarica
Trener: Goran Brajković

Strijelci: 0:1 Giovani Mašić u 7′; 1:1 Dominik Baraba u 27′; 2:1 Christian Vrdoljak u 45′

Prava prvenstvena utakmica za ovu dobnu kategoriju, u većem dijelu neizvjesna, a u kojoj su igrači Opatije, nakon ranog početnog vodstva gostiju, uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist i na kraju, golovima Christiana Vrdoljaka i povratnika ( nakon ozljede zadobivene na turniru u Sarajevu ) u ekipu , Dominika Barabe, zasluženo pobijediti.

Liburnija.net: Kadeti s trenerom Đanijem Sinožićem

2. HNL ZAPAD – PODSKUPINA A – Drugi dio
Datum : 14.04.2013.
Kolo: 1
Kategorija: KADETI
Igralište: Josip Uravić – Pepi ( Krk )
Suci: Marko Tićak ( Rijeka ), Željko Pavlešić ( Rijeka ), Tomi Veljačić ( Omišalj )
Delegat: Robert Maršanić ( Podhum )
Liječnik: dr. Žarko Šunjić

NK KRK – NK OPATIJA 3 : 2 ( 2 : 2 )
Mahulja, Žic, Rupnik, Poljak, Trošelj, Martinčić, Bobinac, Klarić, Mrzlić , Bojić, Rigović
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 1:0 Lukas Rošić u 3′; 1:1 Mateo Mrzlić u 14′; 1:2 Mateo Mrzlić u 17′; 2:2 Josip Dujmović u 40′; 3:2 Renato Lukarić u 72′

Igrači trenera Đanija Sinožića, nakon serije vrlo dobrih rezultata ( 5 pobjeda i 1 remi ) koji su došli kao rezultat isto takvih igara, prekinuli su svoj pozitivni niz i s gostovanja na Krku vratili se poraženi. Već na odlasku iz Opatije, bilo je jasno da će utakmica s protivnikom, kojeg su prije samo 10-tak dana glatko dobili s 4:1 biti vrlo zahtjevna. Zbog izostanka više igrača ( nastupili za MNK Gorovo na završnom natjecanju u malom nogometu !?), nastupili su sa “samo” 11 igrača, pa je na vrata morao stati igrač Matko Mahulja. Da “nesreća” ne dolazi sama, pred kraj prvog poluvremena, Danijel Rigović je osjetio bolove u predjeli prsnog koša i nije mogao nastaviti utakmicu, pa su kadeti Opatije drugo poluvrijeme igrali s 10-toricom, što se na kraju pokazalo i presudnim za konačan rezultat ove utakmice. Inače, domaći su utakmicu bolje otvorili, iskoristili početnu neuigranost obrane Opatije i poveli već u 3 minuti susreta. No, gosti su se brzo “presložili”, organizirali i u samo 3 minute, u razdoblju od 14′ do 17′ preko svojeg najboljeg strijelca, Matea Mrzlića uspjeli preokrenuti rezultat ( 1:2 ) u svoju korist. No, Krčani se nisu predavali , pa su u posljednoj minuti prvog poluvremena došli do poravnanja. Drugo poluvrijeme bilo je nešto slabije nego prvo, iz već prije spomenutog razloga ( igrač manje kod gostiju ), pa su se gosti uglavnom branili, a domaći jalovo napadali. I tko zna kako bi utakmica završila da je Mrzlić u 70′ umjesto što je pucao iz “mrtvog kuta” , poslužio samog Bojića na 3 m ispred vratiju domaćih. No, udarac Mrzlića vratar Krka je obranio, potom se minutu kasnije Mrzlić ozlijedio i bio 2-3 minute izvan igre, što su igrači Krka iskoristili i iz jednog slobodnog udarca, preko Renata Lukarića zabili za konačnih 3:2.

Liburnija.net: Juniori s trenerom Daliborom Zobićem

2. HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kolo: 1
Kategorija: JUNIORI
Suci: Željko Pavlešić ( Rijeka ) Marko Tićak ( Rijeka ), Tomi Veljačić ( Omišalj )

NK KRK – NK OPATIJA 3 : 3 ( 2 : 2 )
Uni, Hasičić, Juraga, Šaina, Kovačević, Srok, Paravić, Francetić, Bečić, Klarin, T.Sinožić
Trener: Dalibor Zobić

Strijelci: 1:0 Mauricio Konjić u 17′; 1:1 Mateo Srok u 18′; 2:1 Mahir Lugušić u 29′; 2:2 Mateo Srok u 31′; 3:2 Josip Zec u 55′; 3:3 Erik Paravić u 89′. Ovog vikenda započeo je drugi krug juniorskog prvenstva, a u prvom kolu Opatijci su otišli na gostovanje na Krk. Lijepo vrijeme i odličan teren pogodovali su dobroj igri obje momčadi. Iako su Opatijci na Krk došli sa točno jedanaestoricom igrača, bez ijedne pričuve, utakmicu su započeli napadački. Unatoč tome, sredinom poluvremena domaći s Krka postigli su pogodak i poveli 1:0. Njihovo slavlje nije dugo trajalo jer je već u sljedećoj minuti Opatijac, Srok, prošao po desnoj strani i izjednačio rezultat na 1:1. Nakon izjednačenja Opatijci su dodatno ubrzali igru i nastavili sa svojom napadačkom igrom. Međutim, napadačka igra stajala ih je još jednog pogotka kada je vezni igrač Krka prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i zabio pokraj gostujućeg vratara Unia za 2:1.Ali slavlje domaćih ponovno nije dugo trajalo jer su gosti opet nakon nešto više od jedne minute izjednačili na 2:2 i to ponovno pogotkom Sroka. Do poluvremena rezultat se nije mijenjao. A u drugom poluvremenu dominaciju na terenu preuzeli su igrači Krka. Nakon nekoliko propuštenih prilika, domaći su došli do trećeg i posljednjeg vodstva za 3:2 koje je ovaj puta trajalo duže nego prethodna dva puta. Opatijci se nisu uspjeli brzo vratiti u igru i izjednačiti, nedostajalo im je snage i na njihovoj igri mogla se primijetiti iscrpljenost. Međutim,15-tak minuta prije kraja igrač Krka nakon grubog prekršaja dobiva drugi žuti, odnosno crveni karton. U isključivanju domaćeg igrača Opatijci su vidjeli priliku za novi pogodak i novo izjednačenje, ali to im nije pošlo za nogom, sve do 90.minute kada je sudac dosudio slobodan udarac na 40-tak metara od vratiju domaćih. Izvođač je bio Paravić koji je uputio visoku loptu prema vratima Krka. Vratar domaćih loše je procijenio udarac te je očekivao kako će lopta otići preko vratiju, međutim, ona je završila u mreži te su Opatijci došli do izjednačenja u posljednjoj minuti susreta i uzeli bod.