NK Opatija: Izvještaji s utakmica svih uzrasta

Liburnija.net: Detalj s utakmice @ Hreljin

Morčići (mlađi i stariji) gostovali su na Rujevici, pioniri (mlađi i stariji), na Krku, kadeti i juniori na Hreljinu, a seniori u Bujama. Izvještaje možete pročitati u nastavku teksta.

Opatija – Natjecateljska nogometna sezona 2012/2013 bliži se svom kraju, što znači da je kompletan pogon NK Opatije i proteklog vikenda bio više nego aktivan, a sve kategorije su svoje utakmice odigrale na gostovanju. Morčići (mlađi i stariji) gostovali su na Rujevici, pioniri (mlađi i stariji), na Krku, kadeti i juniori na Hreljinu, a seniori u Bujama. Izvještaje možete pročitati u nastavku teksta.

1. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kolo: 22
Kategorija: ML.PIONIRI
Igralište: SRC “Josip Uravić – Pepi” – Krk
Sudac: Karlo Kostelac ( Omišalj )

NK KRK – NK OPATIJA 2 : 1 ( 1 : 0 )
Vrkić (47′ Bezinović) , Paro , Gecaj (47′ Juranović), Bilajac (31′ Sušanj), T.Jukičić , Ivančić , Šimić (47′ Šepić), A.B. Bogolin, A.Džaja , Matulja (47′ Sporiš), Kozina (47′ Brckan)
Trener: Igor Tkalčević

Strijelci: 1:0 Roberto Šabić u 24′; 1:1 Tomislav Jukičić u 42′; 2:1 Mateo Jurešić u 55′

Svakoj seriji dođe kraj, a na žalost mlađih pionira Opatije i njihovoj pozitivnoj i rezultatski uspješnoj, kraj je stigao na Krku, gdje su u srazu sa svojim vršnjacima i domaćinima, teren napustili poraženi. Unatoč dobroj igri u polju, nisu uspjeli sačuvati svoju mrežu nakon poravnanja i zgoditka Tomislava Jukičića. Pobjedonosni zgoditak za Krčane postigao je Mateo Jurešić u samoj završnici susreta i svojoj ekipi donio pobjedu i tri nova boda.

Liburnija.net: Mlađi pioniri s trenerom Tkalčevićem

Kolo: 22
Kategorija: ST. PIONIRI
Igralište: SRC “Josip Uravić -Pepi” – Krk

NK KRK – NK OPATIJA 1 : 2 ( 0 : 1 )
Ravlić, Vrdoljak, Smolica (36′ Gerčer), M.Jukičić, Cetin, Mataija , Baraba (36′ Augustinović), Bačvarov, Pobar (36′ Blašković), Lončarica (36′ Tešić), A.Šaina
Trener: Goran Brajković

Strijelci: 0:1 Christian Vrdoljak u 24′; 0:2 Teo Mataija u 45′; 1:2 Tomislav Volarić u 54′

Za razliku od svojih mlađih suigrača, stariji pioniri su se s gostovanja na Krku vratili s punim plijenom. Tijekom cijele utakmice bili su bolji takmac i imali više prigoda za postizanje zgoditaka. Za konačnu pobjedu, pokazalo se, bila su dovoljna dva zgoditka, u svakom poluvremenu po jedan. Domaćinima je jedino uspjelo postići počasni zgoditak, pred kraj utakmice, što im nije bil dovoljno da bi zbjegli poraz. Starije pionire slijedeći vikend očekuje nastup na turniru “Memorijal Pero Radaković” na kojem nastupa 16 ekipa i koji će se odigrati na 4 terena (Mune, Omišalj, Rijeka).

Liburnija.net: Stariji pioniri...

Liburnija.net: Stariji pioniri…

2. HNL ZAPAD – PODSKUPINA A – Drugi dio
Kolo: 6
Kategorija: KADETI
Igralište: Lonja ( Hreljin )
Suci: Luka Šegota (Rijeka ), Bojan Sobol ( Rijeka ), Kristijan Vokrri ( Rijeka )
Delegat: Zdravko Jurinjak (Lovran )
Liječnik: dr. Danko Kučan

NK NAPRIJED – NK OPATIJA 0 : 4 ( 0 : 2 )
Alibašić, Ciceran (54′ Žic), Pavešić, Mahulja, Trošelj, Mohorovičić, Rupnik, Martinčić, Nikčević, Bojić, Tercolo (54′ Antolović)
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 0:1 Dorijan Bojić u 27′ s 11m; 0:2 Jan Ciceran u 34′; 0:3 Dorijan Bojić u 53′; 0:4 Dorijan Bojić u 65′

Još jedna rutinska pobjeda kadeta, i nastavak uspješnog proljetnog niza. Za kadete bi se moglo reći, da je prava šteta što prvenstvo završava slijedeće nedjelje, jer ovog proljeća osim jednog poraza (NK Krk) i remija (NK Orijent) u svim ostalim utakmicama upisali su pobjede. Ekipa domaćina, im tijekom cijele utakmice, nije ozbiljnije zaprijetila, pa je vratar Alibašić bio gotovo bez posla. Igralo se uglavnom na polovici Hreljana, gdje su se pred vratima domaćina, redale šanse ( pogotovo u drugom poluvremenu ). Svoj golgeterski niz, nastavio je Dorijan Bojić, koji se s hat-trickom u Hreljinu izjednačio na ljestvici strijelaca s Mateom Mrzlićem s 20 postignutih zgoditaka. Očekivali su kadeti da bi možda , nakon ovog kola skočili za jedno mjesto na ljestvici tj da će prestići drugoplasiranu momčad Vinodola, no tako nisu mislili kadeti Vinodola koji su na gostovanju kod NK Krk-a ostvarili svoju 15-tu ovosezonsku pobjedu i sačuvali drugo mjesto na tablici. U posljednjem kolu kadeti Opatije dočekuju ekipu Nehaja, dok će Vinodol ugostiti svoje prve susjede , Crikvenicu.

Liburnija.net: Kadeti NK Opatija

Kolo: 6
Kategorija: JUNIORI
Suci: Bojan Sobol ( Rijeka ), Luka Šegota (Rijeka ), Kristijan Vokrri ( Rijeka )

NK NAPRIJED – NK OPATIJA 4 : 5 ( 2 : 3 )
KK OPATIJA:
Uni, Hasičić, Juraga, Klarin, Srok, Paravić, Francetić, Đ.Kurti, Bobinac, T.Sinožić, Ismaili
Trener: Dalibor Zobić

Strijelci: 1:0 Paolo Škulić u 9′; 1:1 Erik Paravić u 24′; 1:2 Erik Paravić u 25′; 1:3 Marko Francetić u 32′; 2:3 Paolo Škulić u 44′; 3:3 Leon Kuduzović u 59′; 3:4 Marko Francetić u 74′
3:5 Erik Paravić u 83′; 4:5 Matej Martinović u 86′

Pobjednički niz nastavljen je i ovog vikenda na gostovanju na Hreljinu. Unatoč tome što su Opatijci na Hreljin došli tek sa desetoricom igrača, a nakon ozljede Jurage, s devetoricom igrača uspjeli su pobijediti i uzeti ova velika 3 boda. Nakon prvih desetak minuta i dominacije domaćih, uslijedio je period u kojem su dominaciju preuzeli igrači NK Opatije. Pa su tako prvi pogodak na utakmici postigli upravo Opatijci, nakon dobro uvježbane i odlično izvedene akcije iz slobodnog udarca s desne strane, strijelac je bio Paravić. Nekoliko minuta kasnije u kontri su se našli Paravić i Francetić te odlično izigrali obranu Naprijeda te Paravić postiže novi pogodak za 0:2. Napadi na domaća vrata su se nastavili, ali treći pogodak Opatije postignut je nakon velike pogreške braniča čije je dodavanje presjekao Francetić te izašao sam na vratara domaćih, prevario vratara i gurnuo loptu u mrežu. Zatim je uslijedio pogodak Naprijeda nakon, slabe reakcije gostujućeg vratara, za 1:3

Ubrzo nakon toga, branič Naprijeda ruši Francetića u kaznenom prostoru te sudac pokazuje na bijelu točku. Izvođač je bio Paravić, ali njegov udarac brani domaći vratar i ulijeva nadu u svoje suigrače. Nakon promašenog jedanaesterca uslijedila je kontra domaćih iz koje su uspjeli doći do pogotka za 2:3. Tim rezultatom ekipe su otišle na odmor, a nakon odmora je uslijedila prava nogometna predstava i neizvjesnost. Baš kao i početak prvog poluvremena tako je i početak drugog poluvremena pripao domaćinu koji je u tom razdoblju zabio izjednačujući pogodak udarcem sa petnaestak metara. Dugo nakon tog pogotka nismo vidjeli novi pogodak i činilo se kako će konačan rezultat biti 3:3. Međutim, Opatijci su preko Francetića ponovno došli do vodstva svega desetak minuta prije kraja susreta kada je preko lijeve strane upućena duga i visoka lopta na Francetića, on prebacuje glavom svog čuvara i u punom trku odlazi prema vratima Naprijeda, zatim na vrhu kaznenog prostora prolazi još jednog braniča, dolazi pred vratara i šalje loptu pored njega u mrežu za 3:4.

Posljednji pogodak Opatijaca vidjeli smo već u sljedećem napadu, a glavni akteri ponovno su bili Paravić i Francetić. Naime, preko desne strane Francetić ulazi u kazneni prostor, na njega izlazi vratar te griješi u pokušaju oduzimanja lopte, tu pogrešku Francetić koristi i prolazi pored njega te ubacuje pred vrata Naprijeda gdje se našao Paravić koji ima vrlo laganu zadaću, pogoditi nebranjenu mrežu, pa to i čini. Do kraja utakmice vidjeli smo još jedan pogodak, a to je pogodak Naprijeda za konačnih 4:5 nakon udarca iz kuta 4 minute prije kraja susreta. Te posljednje četiri minute Opatijci su uspjeli sačuvati svoju mrežu i postići veliki rezultat i veliku pobjedu o kojoj će se dugo pričati.

Liburnija.net: Juniori NK Opatija

SENIORI
Gradski stadion
Gledatelja: 100
Sudac: Goran Brusić (Čavle)

NK BUJE – NK OPATIJA 3:2
Vukić, Samardžija (od 46′ Radomir), Zobić, Tokić, Corallini, Matovina (od 73′ Kremenović), Mance, Šuker, Žgomba (od 51′ Brajković), Lazić, Erceg

Strijelci: 1:0 Bojić (2′), 2:0 Šoškić (8′), 2:1 A. Matovina (32′), 3:1 Trevižan (60′), 3:2 Radomir (85′)

Nogometaši Opatije poraženi su na gostovanju kod Buja i tako si zakomplicirali situaciju u borbi za treće mjesto.