NK Opatija: Još jedan poraz na gostovanju u Istri

nk_opatija_novigrad (2)

Ovu utakmicu će Opatijci vrlo brzo zaboraviti jer im nije bila bitna za konačan poredak (trenutno sedmi na ljestvici), no zasigurno će je pamtiti, još uvijek junior, Erik Paravić koji je po prvi puta odjenuo seniorski dres NK Opatije i zaigrao posljednjih 10 minuta.

Opatija – U pretposljednjem kolu 3. HNL Zapad Opatijci su, kao i prošle subote, gostovali s druge strane Učke i ponovo se vratili bez bodova. Na put su krenuli znatno oslabljeni, bez Šukera, Lazića, Gorana Brajkovića, Šimića, Kremenovića i Žgombe, pa su se na klupi našli osim pričuvnog vratara Vukića još samo dva juniora.

Utakmica je riješena u prvom poluvremenu kad su pala 4 od 5 zgoditaka i kad smo gledali puno bolju i efikasniju igru obiju ekipa. Već po samom početku utakmice vidjelo se da je domaćinu znatno više stalo do bodova, jer su krenuli žustro i agresivno i takva igra im je već u 6′ utakmice donijela vodstvo. Peculić je s 15 m neometan opalio snažno pod prečku što je za vratara gostiju bilo neuhvatljivo- 1:0. Domaći nastavljaju s napadima i u 27′ Ugrina prolazi po lijevoj strani upućuje snažan i poluvisoki centar pred vrata Opatije, gdje je nespretno ali snažno i precizno, u vlastitu mrežu ubacuje Deni Erceg za povećanje vodstva Novigrada – 2:0. Samo dvije minute kasnije, Opatijci slažu jednu brzu i lijepu akciju na 20-tak metara od vratiju domaćina, loptu je između dva domaća braniča lijepo primirio Dario Mance, koji se najprije oslobađa te dvojice, potom se lažnjakom i driblingom vara još jednog braniča , ulazi u 16 m i preciznim udarcem lijevom nogom pogađa desni nebranjeni kut domaćeg vratara za smanjenje vodstva – 2:1. Ni taj rezultat nije dugo trajao na semaforu, jer u 33′ Tatar izvodi slobodan udarac s lijeve strane skroz uz aut liniju ubacuje pred vrata gostiju, lopta prelazi sve igrače, pada na 5 m, vara golmana Jakopovića i ulazi u mrežu – 3:1.

nk_opatija_novigrad (1)

U drugom poluvremenu sve do pred kraj utakmice gledali smo ravnopravnu utakmicu u kojoj je svaka ekipa imala po jednu izglednu priliku (Ugrina za domaće, a A.Matovina za goste), a u 86′, nakon što je gostujuća obrana zastala misleći da je zaleđe, Halilović je primio loptu u 16 m, povukao još korak, dva i uputio snažan udarac pod samu prečku nemoćnog vratara Jakopovića za konačnih i zasluženih 4:1. Ovu utakmicu će Opatijci vrlo brzo zaboraviti jer im nije bila bitna za konačan poredak ( trenutno 7-mi na ljestvici ), no zasigurno će je pamtiti, još uvijek junior, Erik Paravić koji je po prvi puta odjenuo seniorski dres NK Opatije i zaigrao posljednjih 10 minuta.

U posljednjem kolu i na oproštaju s ovom natjecateljskom sezonom, Opatijci dočekuju Halubjan.

NK NOVIGRAD – NK OPATIJA 4:1
Igralište Laco
Gledatelja: 100
Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)
Strijelci: 1:0 Peculić (6′), 2:0 Erceg (27′-ag), 2:1 Mance (29′), 3:1 Tatar (33′), 4:1 Halilović (86′)
Žuti kartoni: Beletić (Novigrad), Radomir (Opatija)

NK NOVIGRAD: Beblek, E. Valenta, Višković, D. Valenta, Kotiga, Beletić (od 83′ Sinčić), Peculić, Tatar (od 62′ Živulić), Vrdoljak, Halilović, Ugrina (od 73′ Vuk)

NK OPATIJA: Jakopović, Samardžija (od 80′ Paravić), Tklačević, Zobić, Tokić, J. Matovina, Corallini, A. Matovina, Mance, Radomir, Erceg