NK Opatija: Još jedna domaća pobjeda i skok na vrh tablice

Arhiva PodUčkun.net: Slobodan udarac Dunkovića @ Opatija

Ovom pobjedom i zahvaljujući remiju Krka, Opatija se s 17 bodova izjednačila s vodećim Krkom na ljestvici. Kompletan izvještaj pročitajte u nastavku teksta.

Opatija – Igrači Opatije nastavili su svoj pozitivni niz i ostvarili četvrtu pobjedu u posljednjih pet utakmica. U jučerašnjem susretu protiv čvrste i dobro organizirane momčadi NK Buje izborena je zaslužena pobjeda tek u završnici utakmice.

U utakmici u kojoj su Opatijci dominirali tijekom cijelog susreta i stvorili puno prilika za postizanje zgoditka, sve osim pobjede domaćina bilo bi nepravedno. Prvu izglednu priliku imao je Rudan u 11′ kad je probio desni bok, ušao u 16-terac i snažno opalio, ali lopta pogađa prvu stativu. U 14′ Rudan izlazi sam pred gostujućeg golmana, ali njegov prizemni udarac vratar Buja, u padu, rukom skreće u korner.

Jedinu opasniju situaciju ispred domaćih vratiju vidjeli smo u 21′ kada izgubljenu loptu Krešića, Bojić s 18 m udarcem šalje malo pokraj gola. Domaći u 36′ izvode još jednu brzu i preciznu akciju po desnoj strani i nakon duplog pasa Rudan – Krešić – Rudan i ubačaja sa strane po zemlji, Čubelić, iako neometan s 5-6 m traljavo puca pored gola.

U 40′ Kolić isprobava svoj šut s 25 m kojeg golman jedva izbija u polje. Drugo poluvrijeme počinje s još jednom brzom akcijom Opatijaca u kojoj je u 51′ Čubelić povučen za dres na 10 metara od vratiju i u izglednoj prilici, no sudac Raguž ostaje nijem iako su svi na stadionu očekivali najstrožu kaznu.

Radomir u 58 minuti, s 5 m poluvolejom puca preko gola, da bi također u 73′, nakon precizne akcije Dunkovića i Bjelanovića, od potonjeg vrlo dobro poslužen, na 2-3 m od gola konačno savladao vrlo dobrog vratara Buja, za vodstvo 1:0.

Osam minuta kasnije u 81′ Rudan povisuje na 2:0, nakon sto je Bjelanović oduzeo loptu svojem čuvaru, probio desni bok snažno opalio, golman kratko odbio, a Rudan ubacio u praznu mrežu. Do kraja utakmice u 86′ Dunković na povratnu loptu Bjelanovića s ruba 16-terca snažno puca pod samu prečku no vratar Buja još jednom izvrsno reagira i krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Ovom pobjedom i zahvaljujući remiju Krka, Opatija se s 17 bodova izjednačila s vodećim Krkom na ljestvici.

NK OPATIJA – NK BUJE 2:0