NK Opatija: Juniori ostvarili jedan remi i poraz…

nk_opatija_sm_1…s takvim šarolikim sastavom nije bilo velikih očekivanja, no Opatijci se nisu išli tamo predati…
…posljednje kolo, odigrano u Crikvenici, opatijski nogometaši izgubili su s velikom gol razlikom…

Opatija – Prošlog vikenda opatijski juniori odigrali su posljednje dvije utakmice u ovoj sezoni. U subotu se odigrala zaostala utakmica protiv Krka. Opatija je u goste Krku otišla sa točno 11 igrača i bez golmana. S takvim šarolikim sastavom nije bilo velikih očekivanja, no Opatijci se nisu išli tamo predati.
Utakmica je vrlo dobro počela za Opatiju koja je nakon 15 minuta igre vodila 1 : 0. Nažalost ubrzo nakon postignutog pogotka Krk izjednačuje zbog pogreške ”novopečenog“ golmana Čutića. Do kraja poluvremena Rukavina ponovo dovodi Opatiju u vodstvo nakon udarca sa 20-ak metara. U drugom dijelu Opatija furiozno ulazi u utakmicu i pogocima Saleša i Bradaševića dolazi do vrlo visoke prednosti, 4 : 1. Međutim zbog izostanka zamjena Opatija vrlo je brzo izgubila ritam utakmice, a Krk je opsjedao gol Opatije. Nadalje izostanak golmana je u još veće probleme stavila Opatiju. Do kraja utakmice Krk je stigao do izjednačenja no više od toga nije mogao. Igrači Opatije nakon utakmice nisu krili zadovoljstvo postignutim rezultatom – 4 : 4.
U nedjelju Opatija je otputovala u Crikvenicu da odradi posljednje kolo. I ovu utakmicu Opatiji je falio golman, a bilo je samo 10 igrača prisutno. Čak se za ovu utakmicu priključio Host, koji zbog ozljede propustio cijelu sezonu. Početak utakmice je bio sličan kao u Krku. Opatija nakon 10 minuta je vodila 1 : 0 pogotkom Bradaševića. Nažalost nakon tog pogotka Opatija se raspala najviše zbog umora. Od tog pogotka tijek utakmice je išao samo u jednome smjeru. Crikvenica je iz napada u napad povećavala vodstvo. Na kraju utakmica je završila 9 : 1 za Crikvenicu.
Šteta što su se juniori Opatije oprostili takvim porazom, ipak ova sezona nije bila loša. Najviše veseli rezultat Kvarnerske rivijere, na kojoj je Opatija ostala neporažena. Igrači se sad okreću budućnosti i seniorskom stažu.

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori