NK Opatija: Juniori poraženi, kadeti remizirali @ Opatija

Arhiva Liburnija.net: Juniori u akciji

Svi koji su ove nedjelje bili na opatijskom campu mogli su biti zadovoljni s prikazanim igrama, a ukupno, uspješniji su bili gosti.

Opatija – Nakon što su juniori prošle subote, vrlo rano otvorili nogometnu sezonu, utakmicom 1/16 finala Hrvatskog kupa, protiv Intera iz Zaprešića, ove nedjelje i kadeti su započeli svoju službenu natjecateljsku sezonu zaostalom utakmicom protiv NK Vinodol.

Vrlo hladno vrijeme (uobičajeno za ovaj dio godine) i težak teren nisu išli na ruku nogometašima i jedne i druge ekipe, no to ih nije omelo da pruže vrlo dobre partije. Svi koji su ove nedjelje bili na opatijskom campu mogli su biti zadovoljni s prikazanim igrama, a ukupno, uspješniji su bili gosti.

2 HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kolo: 15
Datum: 17.02.2013.
Kategorija: KADETI
Igralište: NK Opatije
Suci: Marko Cvijović ( Rijeka ), Milan Kukuljan ( Podkilavac ), Paolo Jakovašić ( Opatija )
Delegat: Željko Pjevac ( Delnice )
Liječnik: dr. Ivan Rosović

NK OPATIJA – NK VINODOL 3 : 3 ( 2 : 2 )
Alibašić, Klarić, Pavešić, Trošelj, Bobinac, Mohorovičić, Rupnik, Tercolo, Nikčević, Bojić, Mrzlić
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 0:1 Lucijan Dijanić u 7′; 1:1 Nevio Klarić u 9′; 2:1 Vito Tercolo u 12′; 2:2 Nikola Pecolaj u 32′; 3:2 Mateo Mrzlić u 68′; 3:3 Dino Strizić u 77′

Prava prvenstvena utakmica za ovu kategoriju s puno golova, a time i zanimljiva za gledatelje. Gosti su rano poveli preko Dijanića, no domaći su još brže uzvratili i preko Klarića najprije poravnali, a potom preko Tercola i poveli. Do kraja prvog poluvremena gosti ponovo, preko Pecolaja vraćaju utakmicu u “egal”. U drugom poluvremenu, domaći su imali više izglednijih prilika za postizanje pogotka i kad su u 68′ preko Mrzlića poveli 3 : 2, vjerojatno su pomislili da će to biti dovoljno za pobjedu. No, tako nisu mislili gosti iz Vinodola, i 3′ prije kraja utakmice iz jedne polukontre po desnoj strani ubacili loptu pred vrata domaćina, gdje na drugoj stativi potpuno usamljen Srizić lagano ubacuje za konačnih 3:3

Liburnija.net: Kadeti s trenerom Đanijem Sinožićem

Kolo: 15
Kategorija: JUNIORI
Suci: Milan Kukuljan ( Podkilavac ), Marko Cvijović ( Rijeka ), Paolo Jakovašić ( Opatija )

NK OPATIJA – NK VINODOL 0 : 3 ( 0 : 2 )
Uni, Juraga (34′ Klarin), Šaina, Kovačević, Srok, Margetić, Paravić, Carrera, Francetić, T.Sinožić, Hepp
Trener: Dalibor Zobić

Strijelci: 0:1 Jurica Njegovan u 17′; 0:2 Adriano Jelenović u 31′; 0:3 Adriano Jelenović u 65′

Domaći su krenuli u utakmicu vrlo odlučno i sa željom da u današnjoj utakmici upišu pobjedu i nova tri boda na svojem kontu. I u prvih 5 ‘ imali tri vrlo izgledne prilike od kojih je najbolja bila Srok-ova, kad je sam i neometan s 5-6 m njegov udarac glavom otišao kraj lijeve stative. Ono što nije uspjelo domaćim pošlo je za nogom gostujućim igračima u 17′ kad je nakon prodora Jelenovića po desnoj strani, vratar Uni odbio loptu do usamljenog Njegovana kojem nije bilo teško pogoditi prazna vrata za 0:1. Igrači u crno bijelim dresovima i dalje napadaju i stvaraju prilike no Carrera, Margetić i Šaina nisu ni precizni, a danas očito ni dovoljno koncentrirani i prilike odlaze u nepovrat. Iz jednog kornera, u skoku je najviši ( neometan ) Jelenović koji u 31′ udarcem glavom kraj “zaspale” obrane Opatijaca povećava vodstvo Vinodola na 0 : 2, s kojim rezultatom se odlazi na odmor. Koliko su domaćini u prvom poluvremenu bili nadmoćniji, govori i podatak o 8 kornera koje su izveli, no niti to im nije pomoglo da porave svoju današnju neefikasnost.

U nastavku, Opatijci još 10-tak minuta pokazuju želju i ambicije za preokret, no svi njihovi pokušaji ostalu su jalovi i stekao se dojam da na današnjoj utakmici ne bi postigli zgoditak niti da su igrali i više od 90’. A kad je u 65′, nakon kornera, lopta nehotice udarila u ruku Klarina, a sudac Kukuljan pokazao na bijelu točku, iz koje je Jelenović postigao svoj drugi zgoditak za konačnih 0 : 3, ambicije i želje domaćih kao da su splasnule i do kraja utakmice nije bilo opasnih situacija niti pred jednim niti pred drugim golom.

Izgleda da su se igrači trenera Zobića, “ispuhali” u prošlotjednoj utakmici protiv Intera, koju se nesretno izgubili nakon jedanaesteraca.

Liburnija.net: Juniori s trenerom Daliborom Zobićem