NK Opatija: Juniori upisali još jednu pobjedu

nk_opatija_sto-1…prvih desetak minuta ekipe su pokušavale nametnuti igru, a onda su domaćini stvorili nekoliko situacija u napadu…
…u drugom poluvremenu Opatijci su opet pokazali svoj karakter…

Opatija – Utakmica između NK Opatije i NK Krka odigrana je prošle nedjelje u 14 sati na gradskom stadionu Opatija. Domaćini su kao i svake nedjelje zračili optimizmom i htjeli nastaviti svoj pobjednički niz, unatoč malom broju igrača i ponekim ozljedama.
Teren i vrijeme baš i nisu bili idealni za utakmicu, ali nogomet se igra po suncu i snijegu, ali jednako tako i po kiši i lošem vremenu. Iako gosti s Krka loše stoje na bodovnoj ljestvici, njihova fizička sprema nije tako loša i čak možemo reći da su u nekim trenutcima stvarali probleme domaćoj ekipi, ali ništa više od toga.
Prvih desetak minuta ekipe su pokušavale nametnuti igru, a onda su domaćini stvorili nekoliko situacija u napadu i gosti su “pukli”,te je gostujući branič igrao rukom unutar kaznenog prostora, a sudac bez razmišljanja pokazao na bijelu točku. Kazneni udarac izveo je i realizirao Gačanin preciznim i neobranjivim udarcem pod vratnicu.
Dok je rezultat bio povoljan za domaćine, igra baš i nije bila onakva kakva zna bit kod ove ekipe, a da ne govorimo da nije bila ni približna onoj odličnoj igri od prošlog tjedna, no unatoč tome na poluvrijeme su otišli sa prednošću (minimalnom) i željom za još nekim pogotkom.
A u drugom poluvremenu Opatijci su opet pokazali svoj karakter, volju i želju i nisu dopustili da im gosti zaprijete i uzmu bodove nego su dali još dva zgoditka i riješili utakmicu.
Naime, za 2:0 opet je zabio Gačanin, ali ovaj put iz brze kontre, a za 3:0 Šaina krasnom asistencijom Gačanina. Bilo je i još nekoliko prilika za povećanje ovog vodstva i pobjede, ali nisu realizirane.
2.HNL ZAPAD – PODSKUPINA A
Kategorija : JUNIORI

Suci: Robi Stojaković (Lovran), Đulijano Kulaš (M.Draga) Jerko Grgurica (Rijeka)
Delegat: Boris Caput (Praputnjak)

NK OPATIJA – NK KRK 3 : 0 (1:0)
NK OPATIJA:
Jakopović, Marinčić, Tominić, Benčan, Srok, Šaina, Smolčić, Francetić, Gačanin, Kovačević (46′ Pejić), Carrera (50′ Tadić)
Trener: Dragan Tadić
Strijelci: 1:0 Andrej Gačanin iz 11 m u 15′; 2:0 Andrej Gačanin u 66′; 3:0 Vjeran Šaina u 86′

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori